Evropské stupně hrozby terorismu pro rok 2011

16. dubna 2011 v 8:00 | insider
Natrefil jsem na internetu na článek údajně napsaný John Cleesem. Vzhledem k tomu, o čem ten článek je a v jakém je napsán stylu, tak je docela možné, že tenhle John Cleese je opravdu sám John Cleese, člen Monty Python Flying Circus, (a britský spisovatel, herec a dlouhán - jak se sám tituluje).

Ovšem našel jsem jen přepisy tohoto článku na různých stránkách různých lidí, takže na 100 procent nevím, jestli je J. Cleese opravdu tím autorem nebo ne. No dejme tomu.
K samotnému článku mám jen pár poznámek. Nevěnoval jsem hledání dalších verzí moc úsilí, nicméně jsem našel jen jednu, kde je i odstavec věnovaný Kanaďanům, tak jsem ho tam přidal - to jen kdyby náhodou někdo hledal verze v originálním provedení. A taky jsem si dovolil přidat svoje "alert levels" pro Česko, Slovensko, Rusko a Polsko, samozřejmě ne tak vtipné, jako ty originální. Ale pokud vám z toho bude zle nebo trapně, tak to už není můj problém, já vás na to upozornil.


Evropské stupně hrozby terorismu pro rok 2011

Aktuální teroristické hrozby svírají Angličany a ti proto zvýšili stupeň pohotovosti z "Uražení" na "Mrzutost". Brzy ovšem může dojít k opětnému zvýšení stupně pohotovosti na "Podráždění" nebo dokonce "Rozhněvání". Angličané nebyli "rozhněváni" od útoků Němců v roce 1940, kdy málem došly zásoby čaje. Teroristé byli převedeni z kategorie "Únavní" do kategorie "Zatracená nepříjemnost". Poslední, kdo Britům nadělal "zatracené nepříjemnosti", byli v roce 1588 Śpanělé se svou armádou.

Skotové zvedli svůj stupeň ohrožení z "Odprejskni" k "Nakopeme jim prdel". Důvod, že nemají žádné další stupně, způsobuje, že jsou v posledních 300 letech vždycky v předních liníích britského vojska.

Francouzská vláda včera oznámila, že zvýšila varování před terorismem ze stupně "Útěk" na "Schovat se". Francouzi mají ještě dva další vyšší stupně, a to "Kolaborace" a "Kapitulace". Vzestup úrovně byl způsoben požárem ve vládní továrně na bílé prapory, který efektivně paralyzoval frnacouzskou válečnou schopnost.

Itálie zvýšila varování z "Hlasitý a Vzrušený křik" na "Precizní válečné pózování". Ještě jí zbývají dva vyšší levely: "Neefektivní válečné operace" a "Přeběhnutí na druhou stranu".

Němci navýšili stav varování z "Opovržlivé arogance" na "Obléct uniformu a zpívat válečné marše". Také i oni mají ještě dva další stupně: "Přepadení souseda" a "Prohra".

Naopak Belgičané jsou jako obvykle na dovolené, jedinou hrozbou, které se bojí, je zda se NATO odstěhuje z Bruselu

Španělé jsou všichni vzrušení pohledem na své nové ponorky připravené k rozmístění. Jejich překrásně navržené ponorky mají skleněná dna, takže nová španělská flotila má opravdu skvělý výhled na starou španělskou flotilu.

A co Austrálie? Jejich stupeň bezpečnosti se zvýšil z "Bez obav" na "Ona bude v pohodě, kámo". Australanům zůstávají ještě tři stupně: "Ty vole!", "Myslím, že tento víkend budeme muset zrušit barbecue" a nakonec "Barbecue je zrušeno!" Ovšem takový stupeň mezi protinižci ještě nikdy nenastal.

A abychom nezapomněli na zámoří: Kanaďané kreslí na střechy šipky ukazující jižně s nápisem "U.S. tím směrem".

A teď ty východoevropské. Slabší povahy a neumírnění národovci NEČÍST!

Ruské stupně by se daly popsat asi takto, nejmírnější stupeň bezpečnosti je dán udivenou otázkou: "Što slučílos?", na postupně horší ohrožení by Rusové reagovali: "Nu vot, eščo adnu vódku", a nakonec by se načepýřili: "U miňá vódky nět. A u něvo vódka? Ubij duraka!"

První polský stupeň bezpečnosti je mimikra schovaná za hlášku: "Za ile tego pan kupi?" Když se Poláci cítí ohroženěji, zpravidla je napadne "Gdzie jest ten rosyjskij zkurwysyn?", a když už jim fakt teče do bot, tak pozvednou prapory s pokřikem "Jeszcze Polska niezginiela!"

Slováci vyjadřují svá bezpečnostní varování asi takto: "Čo to zas tam ti čehúni vymýšlajú", přičemž situace se zhorší, "keď sa blýska nad Blavou" a ještě tvrději je, když se "blýska aj nad Tatrami" a "Pome tých zasratých Maďarov do Dunaja naházať"

Češi reagují na ohrožení tím, že si řeknou: "Dáme ještě jedno", mnohem méně komfortněji se cítí, když jim dojde, že "Kurva, jak to, že zdrahly cigára a pivo? No nic, tak sem dej ještě jedno a připal mi", což ovšem nic není proti aktivizaci a alokaci všech zdrojů při stupni "Šlohnem to", (v Ostravě existuje ještě mezistupeň "Baník pyčo!") a nakonec "Jdi do prdele!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.