Dodatek 1: Hlučnost českých zaměstnanců u oběda v kantýně

8. dubna 2011 v 11:56 | insider |  Firemní postřehy
Nevim, jakou potřebu vzbudila zrovna u vás má odborná práce ohledně hlučení českých zaměstnanců v kantýně, každopádně jsem se dočkal reakce od mé nejbližší a nejúžasnější Múzy. A to k formě a obsahu mechanického hlučení. Zapomněl jsem totiž (já blb veleblb) na HLUČENÍ VZNIKLÉ HRKÁNÍM ŽIDLÍ!

A napadl mne ještě jeden hlučnostní identifikátor, a to stupeň (koeficient) hlučnosti, vztahující se nejen na decibelovou úroveň, ale i na samotné hlučitele. Jinak hlučí cholerik, jinak hladovec, jinak nešika... Možná někdy v budoucnu...


Technické provedení samotného hrkání rozebírat nebudeme, snad jen že prostorově výraznější zpravidla nesedávají tak blízko stolu, takže posléze nemusejí hrkat po podlaze tak dlouhou dráhou jako ti sedící nalepení na stůl, takže jejich hlučnost bývá nižší.
Obsahů nebo sdělení rozeznáváme několik, buď se může jednat o reakci na ohrožení osobní bezpečnosti, přičemž je potřeba co nejrychleji zmizet od stolu, takže není čas na nějaké opatrné zvedání židle, nebo se může jednat třeba o ohrožení osobní integrity tím, že se vám udělá v kantýně nevolno, takže opět není čas na zvedání židle. Nebo někdo někoho začne tak nesnášet, že už prostě nevydrží s ním sedět u jednoho stolu, anebo se prostě jen někdo zvedne s tácem (talířem) v rukách a jaksi mu nezbyde žádná končetina na manipulaci s židlí.
Cíl hrkání židlí je mi neznámý, pokud se toto hrkání neprovádí záměrně hlasitě, aby někoho nasralo...

Nějaké další nápady?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.