Duben 2011

Evropské stupně hrozby terorismu pro rok 2011

16. dubna 2011 v 8:00 | insider
Natrefil jsem na internetu na článek údajně napsaný John Cleesem. Vzhledem k tomu, o čem ten článek je a v jakém je napsán stylu, tak je docela možné, že tenhle John Cleese je opravdu sám John Cleese, člen Monty Python Flying Circus, (a britský spisovatel, herec a dlouhán - jak se sám tituluje).

Ovšem našel jsem jen přepisy tohoto článku na různých stránkách různých lidí, takže na 100 procent nevím, jestli je J. Cleese opravdu tím autorem nebo ne. No dejme tomu.
K samotnému článku mám jen pár poznámek. Nevěnoval jsem hledání dalších verzí moc úsilí, nicméně jsem našel jen jednu, kde je i odstavec věnovaný Kanaďanům, tak jsem ho tam přidal - to jen kdyby náhodou někdo hledal verze v originálním provedení. A taky jsem si dovolil přidat svoje "alert levels" pro Česko, Slovensko, Rusko a Polsko, samozřejmě ne tak vtipné, jako ty originální. Ale pokud vám z toho bude zle nebo trapně, tak to už není můj problém, já vás na to upozornil.

Josef II.

15. dubna 2011 v 8:00 | insider |  Persony
Ve středu 13. dubna 2011 jsme si mohli připomenout, že se před 270 lety se narodil významný evropský politik Josef II., císař Svaté říše římské, král uherský, král český a arcivévoda rakouský.

Gagarin

14. dubna 2011 v 8:00 | insider |  Persony
Když už je ten duben 2011, vzhledem k zájmu o vesmír, kosmonautiku a věci s tím spojené, nemůžu vynechat ani kulaté výročí prvního obletu planety Země. Určitě všichni znáte jméno Jurije Gagarina. Pokud ne, omlouvá vás pouze to, že jste ještě nevstřebali (nebo ani neabsolvovali) náraz se vzděláním. Dne 12.4.2011 to už bylo 50 let.

Mistři, mistři!

13. dubna 2011 v 10:55 | insider |  Pohybové postřehy
Abyste si nemysleli, že jen fotbal hýbe českým sportovním světem, tak krátce zmíním i druhý (možná) nejpopulárnější sport, a to hokej resp. včerejší konec mistrovství ČR pro sezónu 2010/2011. Na začátek pár detailů. Vyhráli Oceláři z Třince, přičemž ve finále porazili HC Vítkovice Steel, v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy nakonec vyhráli 4:1.

Dodatek 1: Hlučnost českých zaměstnanců u oběda v kantýně

8. dubna 2011 v 11:56 | insider |  Firemní postřehy
Nevim, jakou potřebu vzbudila zrovna u vás má odborná práce ohledně hlučení českých zaměstnanců v kantýně, každopádně jsem se dočkal reakce od mé nejbližší a nejúžasnější Múzy. A to k formě a obsahu mechanického hlučení. Zapomněl jsem totiž (já blb veleblb) na HLUČENÍ VZNIKLÉ HRKÁNÍM ŽIDLÍ!

A napadl mne ještě jeden hlučnostní identifikátor, a to stupeň (koeficient) hlučnosti, vztahující se nejen na decibelovou úroveň, ale i na samotné hlučitele. Jinak hlučí cholerik, jinak hladovec, jinak nešika... Možná někdy v budoucnu...

Hlučnost českých zaměstnanců u oběda v kantýně

7. dubna 2011 v 12:01 | insider |  Firemní postřehy
Už jsem si říkal, že se s nástupem letošního jara 2011 nějak vytratil humor z těch našich firemních lesů, luhů a hájů… Jakoby nějak zašly ty kořínky, cibulky a poupátka, jakoby je skosil mráz svojí mačetou… ale mám dobrou zprávu, NEZTRATIL! KVETE! Důkazem budiž tento email, přesněji řečeno jeho obsah…