Baníčku, my jsme s tebou! 4

18. března 2011 v 14:48 | insider |  Pohybové postřehy
A máme tu další zastavení jara, opět fotbalového, opět s Baníčkem. A opět s obrázky z "Chacharského" webu. (pokud s tím mají Chachaři nějaký problém, doufám, že ne velký). O co jde? V pondělí se utkal ostravský tým s Mladou Boleslaví.

Je samozřejmé, že se situace okolo budoucího stadionu ani trochu neuklidnila, a že i při tomto zápase došlo na protesty, na ty transparentní (rozuměj rozprostřené plachty s pokřiky) a na ty transparentní (rozuměj viditelně prázdné tribuny a ticho linoucí se z nich). No fakt! Už před zápasem byly na fanouškovských webových stránkách výzvy k protestnímu opuštění tribun kolem 35. minuty 1. poločasu, a opravdu to bylo i v televizi vidět. Podívejte se na obrázky:

což je odcházející "kotel" a
což je nekrytá tribuna S2.

Setkal jsem se ale už i s jistou dávkou sebezničujícího humoru, když mi známý (od té chvíle už ne tak dobrý jako dřív) sdělil, že není třeba stavět městský stadion pro 2. ligu... Hráči tentokráte udělali malý krok, aby se Baníček do 2. ligy ještě tak snadno nedostal, porazili Mladou Boleslav 1:0, když trenér Marko postavil věkem a zkušenostmi mladou jedenáctku, a té se podařilo nejprve skórovat a hrát docela pohledný fotbal, který měl pohyb a nápad. Druhý poločas to sice chvílemi připomínalo neblahý prešovský beton, ale "molodci" to vydřeli a vydrželi a podařilo se jim výsledek ubránit. Dle toho, jak pak popadali na trávník, tak se snažili ze všech sil a nejspíš z nich všech asi spadl velký balvan, protože prohra nebo remíza v tomhle zápase by mohla mít fatální následky... Takhle se FCB vzdálil předposlednímu Brnu a poskočil na 10. místo, i když spodek tabulky je nesmírně našlapaný a mezi osmým a patnáctým týmem je rozdíl jen 4 bodů. A jak se jednou dá fotbalová liga do pohybu, zastaví ji pouze reprezentační přestávka, a ještě před ní čeká o tomto víkendu FCB těžký zápas v Teplicích, o kterém vás určitě taky budu informovat.

A tímto oslím můstkem jsem se dostal k repre pauze, přičemž naplním slova klasika o tom, že každý český fanoušek je v podstatě stejně dobrý jako kouč národního týmu, a zkusím popolemizovat. Náš repre tým totiž čeká v sobotu 25.3. nejprve souboj s úřadujícími mistry světa Španěly a pak ve středu s outsiderem z Lichtenštejnska. Na jednu stranu lze chválit Bílkovu (pro neznalé - to je kouč české repre) snahu zabudovávat do týmu mladé hráče, ovšem nepochopitelné pro mně je, proč tak chce dělat právě v kvalifikačním zápase, ve kterém jde o dost důležité body, když na zkoušení mladíků mohl využít přípravné zápasy. Takhle tým odehrál poslední přípravu s Chorvaty skoro v nejsilnějším složení a nedopadlo to vůbec dobře, protože prohrál a navíc nikoho nevyzkoušel. Takže bych se s tím optimismem ohledně povolávání mladých hráčů krotil. Ale docela možné je to, že je Bílek povolal jen tak na oko, protože stejně jako jeho předchůdci, i on má své "koně", na které drží a mládež se na hřistě stejně proti Španělům nedostane. Nepřipomíná vám to Brücknera? A na konec pseudoanketní otázku: v jakém rozestavení myslíte, že český národní tým nastoupí? S jedním útočníkem, 5 záložníky a 4 obránci? Zatím jsem český tým pod vedením kouče Bílka na "venkovních" zápasech jinak hrát neviděl...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.