Baníčku, my jsme s tebou! 2

4. března 2011 v 15:51 | insider |  Pohybové postřehy
Nemyslete si, že článkem o bonbonech a krátké zmínce o jarním losu FCB ve fotbalové lize, máte od fotbalu pokoj. A pokud jste si to mysleli, tak jste se krutě mýlili. Asi tak jako všichni, kteří loni (před volbami) uvěřili ostravskému primátorovi a jeho náměstkům, že nový městský stadion, namísto (jen s výjimkou vyhovujících) Bazalů bude.

Nebude.

Už od začátku to bylo divné, rozpočet na stavbu se měl pohybovat někde na úrovni 1,5 mld. korun. Kde by je tak Ostrava asi vzala? No nikde samozřejmě, primátor "se unáhlil, spletl se," jak řekl. Takže co dál? Zůstaly vlastně jen dvě varianty:
A) ligu úplně odpískat, pak by se ovšem (po letošním krachu klubu FC Vítkovice) hrál jako nejvyšší soutěž v Ostravě (= na území 300 tisícového statutárního města) Moravskoslezský župní přebor - v Petřkovicích...
B) přestěhovat
1) mimo území Ostravy, nastala by v podstatě opět varianta A s župou
2) na území Ostravy, přičemž vítkovický atletický stadion byl logickou variantou

K variantě mimo území Ostravy - údajně se byli zástupci FCB dívat i na nevyužitý stadionek v Havířově (kdysi tam těsně po revoluci spřádali velké plány majitelé FC Baník Havířov, ze kterýchžto plánů zůstal dnes jen ten stadion). Mi osobně by to nevadilo, mám na havířovský fotbal jen dobré vzpomínky, navíc by to bylo pořád ve Slezsku (protože ten plánovaný stadion na Svinově, byť je to co by 3x kamenem dohodil, by tam nebyl).
A k variantě s Vítkovicemi? Dobře to ti radní vymysleli, zabijou dvě mouchy jednou ranou, atletická Zlatá tretra momentálně táhne a zasloužila by si lepší prostředí, už třeba jen kvůli Boltovi, takže by se upravily podmínky i pro atletiku i pro fotbal. A údajně by to vyšlo jen na 300 nebo 400 mil Kč... Teď už jen ty peníze najít...

Měl bych ale ještě jednu poznámku ke cause "stadion v Ostravě". Podle mně se trochu nespravedlivě zapomíná na majitele klubu, pana Peteru a jeho ostatní parťáky. Na Bazalech by údajně měly vyrůst apartmány a pan Petera je ochoten dát 20 (!) procent z prodeje městu na případný fotbalový stadion. Tady je vidět, jaký zájem má Petera na tom, aby byl Baník stále v Ostravě. Sotva dvacetiprocentní. nebo že by těch zbývajících 80 procent věnoval do samotného klubu? No vzhledem k tomu, že do kádru se o zimní pauze neinvestovalo dohromady nic, slibovaný slovenský obránce tu zatím není, (leda by už čekal na svinovském vlakovém nádraží až mu někdo ukáže cestu na ten nový stadion), takže hovno hovno zlatá rybko. Pořád si pamatuju, jak to bylo s talentovaným Vydrou, který se kupoval jako mladý velký talent na delší časový horizont... aby se pak po půl roce prodal do Udine, kde mimochodem hraje za juniorku, kdežto za muže neodehrál ani minutu a zpravidla nesedává ani na lavičce. Představenstvo Baníku se podle mně v otázce stadionu příliš spoléhá na město, a samo nedělá dohromady nic. Tedy kromě toho, že jedná. Nevím sice kde jednají, ale do daňově odpočitatelných nákladů si to určitě dají.
Fanoušci dali svou naprosto pochopitelnou nespokojenost s rozhodnutím přesunout Baník do Vítkovic jednak pětiminutovou tichou pauzou na začátku přenosu zápasu se Spartou (což byl u televize šílený nezvyk vzhledem k prostředí, které je zpravidla hlučnější než na Nou campu) a navíc tímto transparentem (nalezeno a sebráno z chachari.cz):
a vlastně ještě i tímto transparentem s narážkou na primátorovu stranickou příslušnost (nalezeno a sebráno na chachari.cz):
Jen pořád čekám na nějaký transparent, který ukáže i jinam, směrem k VIP lóžím, ne jen k radniční věži nedaleko...

Co se týče sportovního průběhu zápasu se Spartou, Kweuke dal Baníku jeden gól v 1. půli, kdy byl FCB jednoznačně horší, a i když se pak Baníček zvedl v druhé půli, a vypracoval si i jakési pološance, tak to Kweuke zastavil druhou brankou a bylo. Dle mého názoru se hra FCB nijak dramaticky oproti podzimu (bohužel) nezměnila, myšlenku to nemělo, nasazení a zápal do hry byl vidět jen u některých (zase a opět nejvíc u Nevese), když nepočítám zuřivé máchání rukama při sporných situacích a nafilmovaných pádech. Sparta potrvdila slušný výkon ze zápasů s Liverpoolem a ani se na tu výheru moc nenadřela, vždyť Řepka nemusel vůbec nikoho sejmout...

P.S. Nezbývá jen zpívat: "Baníčku my jsme s tebou..." a doufat, že Baníček zůstane s námi...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.