Březen 2011

Hodina Země

28. března 2011 v 14:28 | insider |  Nemístné postřehy
Nikdy jsem nebyl příznivcem přemíry světla, tedy ne že bych byl nějaký tmář nebo upír (pokud někomu piju krev, tak to činím klidně i přes den), ale spíš jsem světelný nepříznivec, co se týče "světelného znečištění". Proto jsem zavětřil, když jsem se dověděl, že se chystá nějaký "hepening" s hodinou tmy. Nebojte se, nebudu vás do toho nutit, protože když budete tohle číst, tak už to bude za námi. Onen "hepening" se měl odehrát (a odehrál) 26. 3. 2011 mezi 20:30 - 21:30.

Baníčku, my jsme s tebou! 5

24. března 2011 v 14:13 | insider |  Pohybové postřehy
Abych vám přiblížil relativitu významu slova "relativní", použiju na to dva fotbalové zápasy z minulého víkendu. Oba se budou týkat Baníčku a na názorném příkladu vám ukážu, že není 0:4 jako 0:4.

Radegast hořký

22. března 2011 v 11:15 | insider
"Pamatujte dobře,
že každým půllitrem cizího piva,
ubíráte práci domácím dělníkům,
ubíráte práci domácím živnostníkům,
ubíráte výdělek domácím zemědělcům,
a jste škůdcem pokladny svého města."

Za předpokladu, že by tenhle blog měl nějaké nové čtenáře, asi by byli zmatení tím, kdo jej vlastně dělá. Protože témata jsou tak nějak víceméně maskulinní, kdežto vzhled je naprosto jasně ukazující na fantastické feminní estetické cítění a pečlivou ženskou ruku. Proč maskulinní témata? Protože dneska přidáme k fotbalu i druhou ikonu mužského života v české kotlině a v moravské bráně. Ano, jak jste již asi uhodli, budeme se bavit o PIVU!

Nemá cenu chodit okolo horké kaše, takže vás na úvod hodím přímo in medias res, tzn. do velmi krátkého popisu toho, jak se pivo vyrábí, a nakonec napíšu, proč jsem se vlastně do tohohle článku pustil.

Jak jsem se mýlil aneb Kde nechybí vůle, tam to zmaří vůl 2

21. března 2011 v 11:57 | insider |  Nemístné postřehy
Vypadá to, že prognostik ze mně nebude, sbohem a šáteček budoucí kariéro ve vládních službách, nový Zeman nebo Klaus ze mně nebude... Co se dá dělat, smířím se i s touto vyhlídkou, když jsem se smířil s tím, že nebudu nikdy v důchodu, tak tohle snad nebude zas až takový problém... Kde jsem se zmýlil? Přece když jsem tu před pár dny proklamoval, že cituji "... navíc zrovna ti Libyjci se těžko dovolají nějaké pomoci, protože OSN je bezzubá už dlouho, Američané a EU mají extrémně váhavé vůdce, a Liga arabských států zkolabovala", vypadá to, že jsem byl úplně mimo.

Baníčku, my jsme s tebou! 4

18. března 2011 v 14:48 | insider |  Pohybové postřehy
A máme tu další zastavení jara, opět fotbalového, opět s Baníčkem. A opět s obrázky z "Chacharského" webu. (pokud s tím mají Chachaři nějaký problém, doufám, že ne velký). O co jde? V pondělí se utkal ostravský tým s Mladou Boleslaví.

Kde nechybí vůle, tam to zmaří vůl

11. března 2011 v 10:53 | insider |  Nemístné postřehy
Při troše dobré vůle (uznávám ale, že při opravdu velké troše) ten titulek bude korespondovat s tím, o čem se chci dneska vyjádřit. Jenže mi se to Murphyho pravidlo líbí, tedy předpokládám, že je to Murphyho pravidlo, leda by to byl nějaký okřídlený výrok Jana Wericha, který je nejspíš autorem převážné většiny takovýchto výroků kolujících po vlastech českým, moravských a slezských, jakoby tu nebylo dost jiných vtipných lidí. Ale to jsem odbočil, vykašleme se na to, kdo je autorem, a věnujme se obsahu.

Proč se jezdí vlevo nebo vpravo

9. března 2011 v 12:47 | insider |  Zajímavosti
Nevím proč (a vlastně už ani nevím s kým) jsem měl někde v hospodě debatu o výhodách nebo nevýhodách ježdění vlevo nebo vpravo. Ale vzhledem k tomu, že to bylo v hospodě, tak to určitě mělo závažný důvod. Jelikož jsem o pozadí celého procesu nic moc nevěděl, obrátil jsem se na internet a našel tam mj. tento článek, jehož trochu zkrácený překlad vám zde nabízím, pokud si tedy nechcete přečíst vše v originále (iniciativě se totiž ani u nás meze nekladou). Pokud se vám můj překlad bude zdát divný nebo nedůvěryhodný, na těchto stránkách si můžete přečíst jinou verzi překladu téhož článku. Pokud vás tohle téma nezajímá, jak je ctěná libost, ale dobře vám tak.

Baníčku, my jsme s tebou! 3

8. března 2011 v 10:24 | insider |  Pohybové postřehy
Chtěl jsem původně počkat na to až zase budou někde k "ukradení" nějaké fotky z fotbalového mače mezi ostravským Baníkem a Sigmou Olomouc, ale pak jsem si řekl, že to spojím s předchozím příspěvkem a navíc moje dcera včera ten fotbal hezky vypointovala. Nebojte, nebude to dlouhé.

Baníčku, my jsme s tebou! 2

4. března 2011 v 15:51 | insider |  Pohybové postřehy
Nemyslete si, že článkem o bonbonech a krátké zmínce o jarním losu FCB ve fotbalové lize, máte od fotbalu pokoj. A pokud jste si to mysleli, tak jste se krutě mýlili. Asi tak jako všichni, kteří loni (před volbami) uvěřili ostravskému primátorovi a jeho náměstkům, že nový městský stadion, namísto (jen s výjimkou vyhovujících) Bazalů bude.

Nebude.

HOT DOGS aneb Kery cyp pustil ta psiska ven? 6.

3. března 2011 v 11:55 | insider |  HOT DOGS
Jsou jisté věci, které se stále vracejí. Třeba úporná bolest hlavy, když to přeženete s Radegastem. Nebo úporná bolest ve střevech, když to přeženete s Bráníkem. Nebo úporná bolest očí, když koukáte na jisté fotbalové kluby. Nebo nutkavé nutkání ke zvracení nad "muzikanty" ze rudé éry (ano, mám na mysli především Michala D.) Nebo znechucení nad tím, co ten cyp Insider zase vymyslel. Ale to jsou ty horší návraty. Ty správné návraty předvádějí třeba tažní ptáci. Ale úplně nejlepší věc, která se vrací, je náš DOG STRIP! Že už vám pejskové chyběli?
Vzhledem k tomu, že vyrostli a doba pokročila, tak jsme změnili i obrázek. Pravda je, že je to částečně způsobeno i tím, že ten původní jsem někde zabordelil. Takže se pohodlně usaďte, natočte si správně monitory ke světlu a jdeme na to:
P.S. (dopsaný o den později) vzhledem k tomu, že došlo k drobným zádrhelům při luštění celého textu, pro ty, co chtějí vědět víc - všechny 4 obrázky patří do stripu, ten poslední s "uklízející" partou taky... a v tom má být ten prvoplánový (uznávám kostrbatý) vtip - že je někdo v betonovém županu a "Viktor čistič a jeho parta" už uklidili... a druhoplánový vzkaz vám říkat nebudu...

Předmět: Ostravský smog - Krvežiznive bestyje v tramvajce čislo 5.

1. března 2011 v 13:40 | ukradeno z fejsbuku |  Zajímavosti
Tohle jste možná četli, ale možná že ne, takže jen tak pro ilustraci.
Jinak je to z fejsbuku, aby si někdo nemyslel, že vím, kudy jezdí tramvaj č. 5
-----

Předmět: Ostravský smog - Krvežiznive bestyje v tramvajce čislo 5.
.
Bolševicke opatřeni v Ostravě, kdy tramvajky a jina zařizeni pro hromadny odsun pracujicich na šichtu a ze šichty jezdi v době vyhlašeneho krityckeho stavu ovzduši zdarma, probudilo ze spanku krvežiznive tvory, zvane revizionysti.
.