Špetička politiky nikoho nezabije (ale může unavit, uznávám)

1. února 2011 v 10:42 | insider |  Nemístné postřehy
politik
Asi bych vás politikou vlastně vůbec neměl zatěžovat a zdržovat, protože jak se do ní zabředne, tak už se nevybředne (stejně jako žvýkačku z podrážky nikdy nesundáte celou), a navíc bych tím mohl odradit již tak prořídlou čtenářskou obec. Ale těhle pár definicí (které jsem našel na Neviditelném psu) mě celkem pobavilo (asi proto, že nejsem liberální demokrat - viz poslední definice).

Pokud by vás to zajímalo, tak si to dočtěte až dolů, pokud ne, vyřkněte na mou hlavu pár neslušných slov a pokračujte raději ve své bohulibé činnosti.


Pokud jste dočetli až sem, a vzpomínáte si na Nolanův diagram, který jsem tu prezentoval před nějakou dobou, tak bychom ten diagram mohli použít na přesnější lokalizaci těch, o kterých ty definice jsou. Konzervativci jsou ti v grafu napravo, liberálové nalevo. Upozorňuji ještě, že to jsou taková "americká" pravidla, protože tam jsou konzervativci a liberálové celkem jasně vymezení (Republikáni vs. Demokrati), u nás tomu tak ani zdaleka není. Ale díky těm definicím se dá usoudit, zda kdokoli alespoň inklinuje k té či té straně. Taky je jasné, že ta pravidla psal konzervativec, protože liberálové z nich nevycházejí kdovíjak dobře.

Def. 1 - Konzervativec, který nemá rád zbraně, si je nekoupí. Liberální demokrat, který nemá rád zbraně, bude usilovat o prosazení jejich zákazu.

Def. 2 - Konzervativec vegetarián nejí maso. Liberální demokrat vegetarián se bude snažit, aby prosadil takový zákaz pro každého.

Def. 3 - Konzervativec homosexuál si klidně žije po svém. Homosexuální liberální demokrat se domáhá prosazení zákona zaručujícího respekt pro homosexuály.

Def. 4 - Když se konzervativec dostane do obtížné situace, tak přemýšlí, jak se z ní dostat. V takovém případě liberální demokrat přemýšlí, kdo by ho z toho měl dostat.

Def. 5 - Když konzervativci není po chuti ten který televizní moderátor, tak přepne na jiný kanál. Liberální demokrat se bude domáhat zrušení jeho programů.

Def. 6 - Nevěrec konzervativec do kostela nechodí. Nevěrec liberální demokrat se domáhá zákazu zmínky o Bohu a umlčení náboženství.

Def. 7 - Když konzervativec ve svých kruzích tohle vyřčené přečte, dotyční z toho budou mít legraci. Liberální demokrat se bude cítit uražen a bude trvat na smazání jemu nepříjemného textu…

Když to tak čtu pořád a pořád dokola, mám pocit, že s těmi liberálními demokraty se nám nad Evropou (českou kotlinu nevyjímaje) někomu roztrh pytel a oni se nám tu vysypali…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.