Pivní kúpele

16. února 2011 v 13:42 | insider |  Zegrovy postřehy
Hned na začátek musím poděkovat těm, kteří mi věnovali poukaz do Pivních kúpelí ve Štramberku, ještě jednou moc děkuji. Až minulý víkend jsem se dostal k tomu, abych jej využil. Můžu vám říct, bylo to BEZVADNÉ. Ale popořadě a detailněji.


Nejprve se musíte dopravit do Štramberka na náměstí, pro ty, co to tam znáte, je to hned po levé straně, vedle městského pivovaru, pro ty, co jste tam nebyli, tak je to hned po levé straně po vstupu na náměstí, vedle městského pivovaru, prostě se to nedá minout. Nejprve se projdete stylově vybaveným domem, až dozadu, kolem Galerie a malé restaurace, kde se potkáte s příjemnou "recepční". (nebo "lázeňskou", když jsou to kúpele?) Ta vás zavede do šatny, tam si odložíte svršky, spodky, osprchujete se, zabalíte do huňatého bílého županu a obujete trepky. Jo, ještě nafasujete i ručník. Pak vás lázeňská zavede do místnosti s káděmi, jelikož jsem měl poukaz pro dva, zavedla nás (mně a mou dámskou společnost) sem (omlouvám se za velikost obrázku, ale nenapadlo mně vzít foťák, a tak jsem musel obrázek ukrást na webu):
kúpel 1
V kádi už byla napuštěná horká lázeň, jestli je v ní opravdu pivo, to netuším, ale každopádně velmi příjemně voněla, a byly v ní určitě nějaké oleje, protože ráchat se v tom bylo úžasné a kluzký jsem byl úplně všude. Nad kádí je pípa, ze které si můžete dolévat pivo do džbánků, které už byly připravené na stolku vedle. Je samozřejmé, že se v té kádi namáčíte nahatí, do detailů nebudu zacházet, (ne že bych chtěl P.T. ctěné čtenářstvo připravit o ten zážitek, ale především s ohledem na estetickou kvalitu tohoto blogu). Vodu si můžete dle libosti dopouštět, horkou nebo studenou, dokonce si můžete dopouštět i chladné pivo přímo do lázně, ale myslím, že to by byla škoda. Tahle procedura trvala tak 20 minut, pak na nás lázeňská zaklepala, oblékli jsme se a přesunuli sem:
kúpel 2
No a tady už byly zase připravené dva džbánky s pivem, lázeňská nám se přišla několikrát zeptat, zda chceme doplnit, a jinak jste odkázáni jen na válení se v županu na pohodlném lůžku a na relaxaci. Vzhledem k tomu, že jsme tam byli sami, bylo to naprosto intimní, klidné a osvěžující, a to i přesto, že mně výhled na Štramberk nijak zvlášť nebere. Po nějakých 40 minutách nám přišla lázeňská oznámit, že už můžeme pomalu končit, tak jsme se odebrali do šatny a oblékli se. Pro detailisty, na chodbě jsou pak i fény a zrcadla, takže nehrozí, že vylezete z kúpele a musíte jít na náměstí jak strašidla.

No vylezl jsem namazaný zvnějšku, a hned vedle přímo v městském pivovaru, kde jsme se i naobědvali (po pivu jen maso), jsem se namazal i zvnitřku, kopnul jsem myslím dva Trubače, což s těmi pivisky z kúpele udělalo svoje. Každopádně jsme se nadlábli tak, že jsme si ještě po cestě museli dát v hospodě Na palárně dva fernety na stojáka pro podporu žaludečních pochodů…
Pro zájemce tady je webová adresa Kúpelí, za sebe tu proceduru doporučuji, jako dárek, jako relax a nebo jako předehra je to dost dobré.

P.S. Pro ty, co někdy vyrazí na Štramberk - pokud se nechcete najíst přímo na náměstí (kde je kapku draho), a nevadí vám posezení venku, tak když vylezete po schodech k Trúbě, tak se pak dáte oklikou dále za Trúbu (tam se v podstatě jinam jít nedá, pokud se nebudete vracet zpátky po schodech), a po nějakých 100 metrech je po levé straně občerstvení, kde mají úžasné pochutiny, které před váma vytahují přímo z uďáku… a pro ty, co mají rádi štramberské uši, mně osobně nejvíc chutnají ty z pekárny vpravo vedle kostela (když si zády stoupnete ke kašně a čelem ke kostelu). A ještě jedna moje oblíbená atrakce, když vyjdete z náměstí, tak se dejte doprava a hned za rohem je vinárna, (teď si fakt nevzpomenu, jak se jmenuje), ale mají tam v zimě vynikající punč a celý rok slušnou nabídku vína. Tak a to je všechno, už jsem štramberákům udělal reklamy dost a to všechno prosím pěkně zadarmo…

P.P.S. Vlastně ještě ke štramberákům samotným, rádi chodívají prostředkem místních úzkých uliček (však oni jsou tam doma a my tam nemáme co dělat, no ne?), takže pokud tam pojedete autem, bacha ať někoho nepřejedete… nebojte, psa nepřejedete, ti tam nejsou…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blackadder Blackadder | 21. února 2011 v 22:25 | Reagovat

...ještě by měli mít rozvoz, páč vlastní vůz je ryze nepraktický...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.