Únor 2011

Sčítání lidu 2011 - díl 2

28. února 2011 v 10:55 | insider |  Nemístné postřehy
Pojďme na druhý díl sčítacího článku, v něm se budeme věnovat tomu, čím se ohání druhá strana.

Sčítání lidu 2011 - díl 1

25. února 2011 v 10:49 | insider |  Nemístné postřehy
Za nějaký necelý měsíc 26.3.2011 na nás bude uvalena povinnost vyplnit formuláře akce Sčítání lidu 2011. Existuje na to Zákon č. 296/2009 Sb . - O sčítání lidu, domů a bytů v roce 2011. Aby bylo jasno hned od začátku, nelíbí se mi to. V první části se budeme věnovat prohlídce formulářů, ve druhém se podíváme na vysvětlivky k celému sčítání. Všechny podklady zde uváděné jsou k nalezení na oficiálních stránkách zde.

Prajzka 5

24. února 2011 v 12:01 | insider |  Prajzka
Jak jsme na přelomu roku s jazykovým kurzem polevili, tak teď zase nabereme otáčky a dokud ještě máte v čerstvé paměti slovíčka z lekce 4, tak vám předložíme náklad dalších v lekci páté. A ne že vy gizdi budete dělat jakési gzichty nebo čuměť jak drut z parizola! (pokud jste mi nerozuměli, tak jste lekce 2 a 4 nečetli dostatečně pozorně) A vzhledem k tomu, že jistá dávka užitečných frází je i v tomto díle, věnujte mu prosím zvýšenou pozornost. Příjemné vzdělávání vám přeji i za Marichen.

Prajzka 4

23. února 2011 v 12:55 | insider |  Prajzka
Jak jsem hned v prvním díle tohoto cyklu nafukoval, že budeme s kurzy prajzkeho nářečí pokračovat, i kdyby to mělo nízkou sledovanost, a že nás to nepustí, leda by nás zavrhla sama autorka, tak jsem nekecal. Protože i když mezi vydáním prvních třech dílů (k nahlédnutí zde, zde a zde) a toho dnešního čtvrtého protekly v Opavě hektolitry vody, zde je důkaz. Prajzka je curyk! Přiznejme na rovinu, není to ani tak moje zásluha, jako spíš Marichen, takže zásluhy a slávu si zaslouží ona. Jaké zásluhy? Že včil musí být všem jasné, že stále nejsme žádnými nekulturními barbary, když jsme se neuchýlili k nějakému zbabělému schovávání tohoto naprosto specifického fenoménu na zadní strany mezi reklamy na preparáty k posílení erekce anebo do pozdních večerních hodin daleko po skončení "prime time". Prajzka je zpět na titulní straně!


Hafo kancelářských architektů

22. února 2011 v 15:01 | insider |  Firemní postřehy
Opravte mně, jestli se mýlím, ale v jistých východoasijských firmách je pravidlem, že se jednou za čas, tak 2-3 do roka, koná kancelářské stěhování. Tedy alespoň v těch dvou, ve kterých jsem pracoval, to tak bylo a je. A vždycky se při té příležitosti odněkud vynoří několik (hodně) najednou nezaměstnaných kancelářských "architektů", kteří navrhují, upravují, diskutují, nejlépe v jazyce, kterému my ostatní nerozumíme, a pak také řídí (občas i pomáhají), aby nakonec dali od konečné podoby ruce pryč.

Opravte mně, jestli se mýlím, je toto opravdu specifikace jen těch firem, které jsem zmínil nahoře, nebo je to prostě normální a já jsem jen přecitlivělý?

Pivní kúpele

16. února 2011 v 13:42 | insider |  Zegrovy postřehy
Hned na začátek musím poděkovat těm, kteří mi věnovali poukaz do Pivních kúpelí ve Štramberku, ještě jednou moc děkuji. Až minulý víkend jsem se dostal k tomu, abych jej využil. Můžu vám říct, bylo to BEZVADNÉ. Ale popořadě a detailněji.

Jejich exodus, náš exitus

15. února 2011 v 11:36 | insider |  Nemístné postřehy
Nevím jestli je to správně nebo ne, ale když už se k dané tématice vyjádřilo tolik lidí, tak mě to chca nechca pudí se ozvat se svým laickým náhledem. Mám sice v příbuzenstvu dva doktory, jenže oba jsou už v důchodu, takže tahleta akce se jich netýká a navíc jsem se s nimi tak měsíc neviděl, takže jsme stejně neměli čas se pobavit o tom, jak to vidí oni, přímo zevnitř, takže proto jen můj čistě laický názor. Pokud jste zdraví a je vám jedno, zda doktoři odejdou nebo ne, anebo pokud jste dostatečně daleko od českého zdravotnictví, tak vás to asi zajímat nebude, ale to je váš problém, pokud se vám nechce, nečtěte to. Pokud budete mít potřebu něco dodat, klidně tak učiňte.

Parky a hanbatiny

11. února 2011 v 13:15 | insider |  Zajímavosti
Nebojte nebudu přirážet, ježišbardon, narážet na letní vlahé noci v našich parcích, ale
ano, jak jsem zmiňoval v kerémsi předchozím článku, že se budeme věnovat i sexu, tak dneska nastala ta chvíle, i když nečekejte nic světoborného nebo explozivního (neřku-li ejakulativního). Netvrdím, že chceme mít blog ve své podstatě nějak prudérní, ale existuje jakási psychologická hranice, chcete-li hladina, pod kterou bychom nechtěli klesnout.

Ronald Reagan

9. února 2011 v 11:08 | insider |  Persony
RR I
Nevím, možná z toho nakonec udělám hezkou nepravidelnou rubriku, když se tu budu věnovat lidem, kteří by zrovna měli narozeniny nebo jiné jubileum. Samozřejmě bych vám mohl navrhnout, abyste mi dali vědět, zda byste tady chtěli někoho zmínit, někoho, kdo by si podle vás zasloužil, aby se o něm alespoň trochu plklo. Ale všichni víme, že to bude z mé strany jen zdvořilost, že jo. No nevadí, budeme dál pokračovat s těmi, kteří vám třeba zajímaví nepřijdou, ale mi jo. Dneska to bude Ronald Reagan.

Nejabsurdnější bankovní poplatek

2. února 2011 v 11:59 | insider |  Nemístné postřehy
Kdyby záleželo na mně, schovával bych si peníze do štrozoku, a ne do banky. Jasně, že nám na hodinách ekonomie tvrdili, že tím pádem by naše peníze byly znehodnocovány inflací a bla bla bla. Jenže jsou jisté páky, kterými se dá zařídit, aby naše peníze i tak ztratily na hodnotě. Přece nějak ta banka vydělávat musí, ne? Když už se tak strašně usilovně stará o naše peníze. A jedním z těchto způsobů jsou bankovní poplatky.

Špetička politiky nikoho nezabije (ale může unavit, uznávám)

1. února 2011 v 10:42 | insider |  Nemístné postřehy
politik
Asi bych vás politikou vlastně vůbec neměl zatěžovat a zdržovat, protože jak se do ní zabředne, tak už se nevybředne (stejně jako žvýkačku z podrážky nikdy nesundáte celou), a navíc bych tím mohl odradit již tak prořídlou čtenářskou obec. Ale těhle pár definicí (které jsem našel na Neviditelném psu) mě celkem pobavilo (asi proto, že nejsem liberální demokrat - viz poslední definice).

Pokud by vás to zajímalo, tak si to dočtěte až dolů, pokud ne, vyřkněte na mou hlavu pár neslušných slov a pokračujte raději ve své bohulibé činnosti.