Leden 2011

Scylla a Charybda socializace a komunikace

31. ledna 2011 v 11:32 | insider |  Nemístné postřehy
Sign
Nejprve zkráceně děj a pak ta omáčka okolo. Anebo ne, nejprve ta omáčka a pak text. Napsala mi Skalijowa:

"byla jsem v sámošce a stala se mi situace, u které jsem si hned představila, jak by to vypadalo přepsáno v tom česko-anglickém koutku ve firemním časopise (to myslí Language corner - pozn. Zegr) - tedy vlastně jsem šla do večerky, co ji mají naši vietnamští kolegové, a ten jeden, co ho celkem identifikuju od vidění měl na ruce sádru (ale to se ten doktor opravdu vyřádil)- mega sádru, tak jsem si řekla, že zas jednou budu milá a trochu se socializuju, tak mu říkám:
"co se stalo?" (nepopírám, že jsem mu s tou čestinou moc příkladem nešla)
a on: "UPAD"
a to byl konec konverzace…"

V Language corneru by to asi vypadalo takto:
S: "What happened?"
V: "Shit happens"


Nejděsivější cesty v Británii

21. ledna 2011 v 15:48 | insider |  Zajímavosti
Roads
Ne že bych byl takový znalec cest v Británii, ale dostal jsem powerpointovskou prezentaci, kde byl představen jeden úžasný kruhový objezd ve Swindonu, a od hledání tohoto kruháče jsem se dostal až na webové stránky BBC, kde jsem objevil tenhle článek "Britain's scariest roads revealed". Nebudu článek překládat, ale abyste si udělali představu, jak ty "nejděsivější cesty" vypadají, snažil jsem se přes Google Maps je najít a vystavit je tu.

Ještě než začneme, kdybyste měli tip na podobnou "hrůznost" i v českých, moravských, slezských nebo i slovenských luzích, lesích a hájích, dejte nám to vědět, zjistíme detaily a varujeme tak i ostatní. Předem děkujeme!

Baníčku, my jsme s tebou!

20. ledna 2011 v 13:25 | insider |  Pohybové postřehy
Na dnešní téma mě přivedl tchán, když mi donesl z obchodu bonbóny. Ale ne ledajaké. Ale ještě než se k nim dostanu, chci vás upozornit, že článek může obsahovat vulgární slova a bude opravdu o Baníčku. Takže pokud vás fotbal zas až tak nebere, tak si to moc neužijete. Ale umístil jsem na konec alespoň pár dobrých ftípků, které jsem v poslední době někde četl nebo slyšel, tak je vemte jako případné odškodnění za to, že jsem mrhal vašim časem…

Jů a Hele

14. ledna 2011 v 11:29 | insider |  Persony
Valašský bard (a nejspíš právem sesazený král) Bolek Polívka někde kdysi prohlásil, že na dětech člověk vidí, jak stárne, a na kamarádech, jak blbne. Asi má pravdu, nicméně s dětma člověk může i zavzpomínat. A o tom nostalgickém vzpomínání to dneska bude.

Čtyřlístek
Zavzpomínat se dá třeba u toho, když jim budete číst časopisy, které jste taky kdysi četli - a ať nechodíme daleko, uveďme třeba Čtyřlístek, který mimochodem nedávno vydal 500. číslo svého sešitového komiksu. Jak si matně vzpomínám, sehnat jakýkoli Čtyřlístek za totáče, to nebyla žádná sranda. To byla naprostá podpultovka, ještě větší podpultovka než časopis ABC. Dneska už má Čtyřlístek i celé knihy, o figurkách na hraní nemluvě. A Fifinčina známka zmizela z pultů pošt jako pára nad hrncem…

Ale tohle nemá být hlavní téma. Tím hlavním jsou jubilanti. Jubilanti Jů a Hele. Dle tohoto článku (a není důvod ČT nevěřit) jsou oba tito panáčci třicátníky. No to je teda věc, vzpomínám si na to jejich "nashledanou, kamarádi, máme vás rádi!" jako by to bylo včera. Studio Kamarád, pravidelný nedělní program, jistota v dětském životě.

Studio kamarád - sestřih 1982


Nemístné postřehy 3

11. ledna 2011 v 23:50 | insider |  Nemístné postřehy
NP
Jsou dny, kdy člověka nenapadne vůbec nic zajímavého. A aby nenapadlo nikoho nic zajímavého ve větším měřítku, tak to se stává jen výjimečně, třeba na každé pravidelné parlamentní schůzi. Ale aby nenapadlo opravdu nikoho nic zajímavého, tak to se doufám nestane. A protože jsem níže uvedené články objevil různě na síti, a přijdou mi zajímavé, podělím se s vámi o ně. Tedy pokud máte zájem. Pokud ne, tak vám nepomůže ani "turn it off and on again", protože tím se to nezlepší.

Language Corner II (pro New Year Edition)

11. ledna 2011 v 13:56 | insider |  Firemní postřehy
Je všeobecně známá věc, že emigranti se zpravidla stále zajímají o to, co se v jejich bývalé domovině děje. Uprchlí zločinci určitě sledují, zda je jejich případ projednáván a zda třeba nedostanou prezidentskou milost. Uprchlí političtí emigranti zase sledují, zda se třeba nezměnil režim, a tím pádem by byla možnost se vrátit, dokonce mívají snahu (stávajícím režimem nenáviděnou) pozůstavším pomoct, třeba vysíláním necenzurovaných zpráv nebo i jinak. Vítají návštěvy ze "staré domoviny", prahnou po novinkách… Já se sice nazvat emigrantem v pravém slova smyslu nazvat nemůžu, ale stejně bych nerad udělal za svou Family history (a tím pádem v podstatě za váma všema ostatníma) tlustou čáru.

Sherlock Holmes

7. ledna 2011 v 9:00 | insider |  Persony
Holmes
Když jsem se v předchozím článku zmínil o Sherlocku Holmesovi, vůbec jsem netušil (a to si myslím, že mám Sherlocka Holmese slušně načteného), že zrovna v téhle době tj. 6.1.2011 by oslavil narozeniny!

Ještě že máme ten internet a kalendáře se slavnými osobnostmi. Je jasné, že 6. ledna se narodilo opravdu hafo lidí, určitě i nějaký z našich laskavých čtenářů, ale protože do všech matrik nahlédnouti nelze, musíme se spokojit s hrubým výčtem jen těch známých lidí - u nás třeba I. Olbracht (1882), L. Stroupežnický (1850) nebo nechvalně známý a v roce 1618 defenestrovaný Jaroslav Bořita hrabě z Martinic (1582). A ve světě? Údajně Johanka z Arku (1412) nebo R. Atkinson (1955). A právě S. Holmes.

Jak se dostat na jednu roveň s rasisty

5. ledna 2011 v 18:08 | insider |  Nemístné postřehy
Thor
Ó to je hnus velebnosti, řeknete si. Ne jen že je ten Insider zakuklený hnusák a prasák, podrazák, pravičák a šťoural (což už párkrát prokázal), ale teď je dokonce i rasista. A to všechno kvůli Thorovi. Nebo přesněji řečeno Heimdallovi.

Předpokládám, že víte, kteří pánové to jsou, no ale opravdu jen pro připomenutí krátká exkurze do vikingského božského pantheonu.

HEIMDALL - bůh světla a ochránce - silný bůh hlídající BIFROST (duhový most k bráně do ASGARDU, severského ráje, domova severských bohů); tento zlatozubý hlídač vidí stovky mil daleko i ve dne i v noci, a slyší dokonce i trávu růst (jakože tím tentokráte není myšleno, že je paranoidní ). Heimdall má ještě jednu důležitou funkci, která ho ještě v budoucnu čeká, je totiž vlastníkem GJALLARu, což je roh, na který Heimdall zaduje ten nejmocnější zvuk, kterým ohlásí RAGNAROK, totiž konec světa, přičemž zůstane jako poslední z bohů, aby bojoval s LOKIM (zlomyslný obr, pokrevní bratr Ódina), a aby se navzájem zabili.

THOR - bůh hromu, deště a nebe, hned po Ódinovi, který je jeho otcem, je druhým nejdůležitějším bohem. Je strážcem a vykonavatelem spravedlnosti, na což má super bác hamr MJOLLNIR, který mj. metá blesky a který se díky svým bumerangovým schopnostem (a speciálním Thorovým rukavicím JARNGREIPR) vždycky k Thorovi vrátí a tudíž se nemusí Thor o něj obávat. Mimochodem při RAGNAROKu se Thor utká s hadem MIDGARSORMEM, přičemž je čeká podobný osud jako výše uvedeného Heimdalla a Lokiho čili smrt.

Pokud chcete více detailů, vygůglujte si to, třeba natrefíte ještě na více informací než jsem natrefil já.

Dobrý den v novém roce

3. ledna 2011 v 22:06 | insider |  Nemístné postřehy

Původně jsem chtěl umístit nějakou zdravici k nadcházejícímu roku 2011 ještě před Silvestrem, ale pak jsem se na to vybodl.

Jednak nevím kolik z vás vlastně zapínalo mezi svátkama své přístroje (tím nemyslím televizi), ale já třeba počítač nepustil skoro vůbec, kdybych to porovnal s obvyklou dávkou záření. A taky samozřejmě z pohodlnosti, protože kdy jsem si tak asi měl na nějaké tvoření najít čas, když jsem musel furt jíst cukroví, jednohubky, bůček, klobásky a taky jsem musel imrvére chlastat domácí a zelenou a pivo… Mám pro vás ale dobrou zprávu, už jsem po Silvestru vystřízlivěl… Tedy doufám, že je to dobrá zpráva...

Když se vrátím na začátek 2010 a příslušné PF, tak je vidno, že ten uplynulý rok byl plný převratných změn. Tedy především v tom, že Ródinu opustila spousta kvalitních lidí (koneckonců proč bych se nepochválil, že?), kteří byli více či méně nahrazení jinými kvalitními lidmi. Nejspíš to asi nebyl v Ródině nijak převratný rok, ale vzhledem ke své subjektivní zaujatosti mi to tak stejně připadá.

Co vlastně dodat k novému roku? Hezky to řekl pan prezident, když podotkl, že v tomto roce snad už k žádným volbám nepůjdeme, asi bych další kolo volebních kampaní vedených obskurními volebními kompaniemi nepřežil. Mimochodem celý projev je takový hezký, plynulý, kdybych tady nežil delší
dobu, řekl bych, že náš prezident je moudrý muž. Nicméně sami víme, jak to s ním je. Hezky mu to někdo napsal, hezky.