Zimní slunovrat 2010

21. prosince 2010 v 14:38 | insider |  Zajímavosti
slunovrat
Dneska v noci resp. zítra brzy ráno (38 minut po půlnoci) nastane zimní slunovrat. Vzhledem k tomu, že je i úplněk, tak se připravte na to, že všichni co mají hlavu v oblacích (třeba psychicky labilní nebo zamilovaní nebo různé čarodějnice, Kelti, Novoslované, Germáni a Druidi,) nebo ti, co mají ego až do nebe (manažeři, prezidenti, poslanci) budou dnes úplně v prdeli ze všech těch magických, magnetických a jiných signálů přicházejících z vesmíru, z Vesmíru, ze země, z Gaii a kdoví čeho ještě.


Proto je třeba být teoreticky velmi dobře připraven, aby člověk nepostižený těmito vlivy, byl co nejméně postižen tím, co vymamlasili ti, co postižení byli. Co je to tedy zimní slunovrat?

Uvědomme si, že slunovraty máme v podstatě dva, letní a zimní, z kulaté povahy Země je jasné, že když je zimní na severní polokouli, tak je letní na jižní a naopak. Nás zajímá zimní, a to na severní polokouli, především proto, že na ní žijeme. Kdyby se Praotec Čech nevydal na západ, ale na jih, mohli jsme se vyhřívat u Středozemního moře, pokud bychom neskončili někde v pásmu Gazy.

Laicky řečeno, zimní slunovrat popisuje jev, kdy je severní osa rotace Země nejvíce odkloněna od Slunce, a tudíž na severní polokouli je nejkratší den a nejdelší noc. Vzhledem k tomu, že pozemský astronomický rok trvá 365,25 dne a že oběh Země okolo Slunce je 23h 56m, nevychází tento den vždy na 21.12., což je takový obecně přijatý den slunovratu.

Taková nejobvyklejší nebo řekněme v Evropě nejznámější legenda je, že se v oné době narodil Boží syn a každým rokem se toto narození opakuje. Tato legenda je rozšířená i přes to, že ten den narození je jen spočítán ode dne početí, které ještě navíc bylo údajně neposkvrněné. Další drobný zádrhel je, že onen den pasuje na náš dnešní astronomický jen plus mínus (spíše plus), nejspíš v tom nadělaly bordel změny kalendáře, taky to, že římský den slunovratu byl 25.12. a především snaha tehdejších hodnostářů nahradit pohanské oslavy těmi jejich pravými. A to třeba tu, která je v místních končinách historicky starší, že o zimním slunovratu umírá starý bůh slunce Hors (zabit Černobogem) a rodí se nový. A v noci je tím pádem jakési bezvládí a to je moment, kdy je nejpříhodnější chvíle pro různé temné síly, aby pronikly do světa lidí a páchaly tam škody.

Každopádně když se podíváte na http://en.wikipedia.org/wiki/Winter_solstice, tak tam najdete hromadu dalších popisů, co se všechno ve dnech okolo zimního slunovratu slaví, ať už je to Yule, Chanuka, Wren day, Midvinterblót, Saturnalia, a kdovíco ještě.

Jdeme dál - do toho všeho umírání a rození ještě úplněk. Solární cyklus tu koliduje s Měsíčním. A jelikož měsíční cyklus začíná novým Měsícem, úplňkem vrcholí. Měsíc je v opozici oproti Slunci. Cítíte tu sílu? Logicky by se zdálo, že Měsíc je opravdu momentálně nejsilnější, což dělá v těch vlivech takovou paseku, že se Stonehenge pravděpodobně dnes v noci rozsvítí jako vánoční stromeček před nejmenovaným supermarketem.

Jak z toho ven? Jelikož se nemůžeme teleportovat na jinou planetu, nezbývá než se obrnit trpělivostí a říkat si: "nic se neděje, je to slunovrat a úplněk, to brzy přejde", a nejlépe několikrát dokola. Věřte, je to lepší než někomu vynadat, případně ho/ji inzultovat, protože pak se při vyhazovu budete těžko ohánět tím, že jste tu facku tak nemysleli, a že za to vlastně mohou nebeská tělesa a jejich mechanika. Vciťte se do situace těch citlivějších, vždyť jsou to jen hříčkou v rukách božích, slunečních, měsíčních či jiných. Dopřejte jim klidu a své trpělivosti, za celoroční usilovnou práci si ji zaslouží.

Ale abych se přiznal, nechápu jen toto:

PROČ JE KURVA ROČNÍ INVENTURA ZROVNA 30. PROSINCE, KDYŽ SE MI TO ALE VŮBEC NEHODÍ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.