Mapa

2. prosince 2010 v 13:18 | insider |  Firemní postřehy
Někde jsem četl, že jsou lidé, kteří se nedovedou orientovat v mapě. Tím nemyslím zbloudilé orientační běžce, pochopitelně. Spíš jsem myslel, že mají jiné schopnosti, třeba jako většina žen, které jsou schopné vidět odhozenou ponožku ve vzdáleném rohu tmavé místnosti, a zrovna tuhle - orientaci v mapě - nemají, třeba jako muži, kteří rozeznávají zpravidla jen 16 základních barev (jako kdysi Windows). Myslel jsem si, že já se orientovat umím. Ale tahle mapa mě trochu rozhodila. No posuďte sami.

Je to totiž mapa, na které je odstavné parkoviště, které se má použít v případě, že naše vnitřní parkoviště plné. Tahle mapka nám přišla firemním emailem. Já bych se takovou mapku asi styděl poslat. Bez ohledu na to, že její orientace vzhledem ke světovým stranám je sporná, tak je strohá na informace, pokud si tedy nelibujete v číslech parcel (nebo co to je). Kde je třeba vjezd na parkoviště?
mapa original
Jenže když jsem se díval na internetové mapy, o moc chytřejší jsem nebyl. Tohle třeba nabízí Google:
mapa google
A tohle Idnes (občas na některých diskuzích překřtěné na Lžidnes):
mapa idnes
A tohle nabízí Mapy.cz:
mapa seznam
No kde teda to parkoviště, doprdele, je? Nakonec bude asi nejlepší použít mapu satelitní:
mapa satelit
Tady je vidět dokonce i fabrika a nejspíš i to parkoviště.

Co z toho všeho plyne? Kolega z GA nás nejspíš testuje, jak na tom jsme s inteligencí, zda mu saháme alespoň po kotníky. Anebo že by to celé dělal jen z donucení, a proto se to takhle odflákl? Mám pro vás radu, pokud budete někdy někomu chystat mapku, nákres, náčrt, popis, návod atp. Udělejte to prosím tak, aby to pochopil i naprostý blbeček, třeba takový jako... jako... já.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.