Otcovy zápisky II. + Skvělý Murphy

24. listopadu 2010 v 10:52 | insider |  Zegrovy postřehy
Pro veliký úspěch, který se dá měřit tím, že nikdo nahlas neprotestoval, přikládám další krátký zápisek ze života, tentokráte kutilský. Koho můj první zápisek nebavil, může přeskočit první část a vrhnout se přímo na Murphyho.


Ne, nebojte se, nebude to Pat a Mat - fakt, že jejich příhody zbožňuji, a samotné provedení a přípravu animace považuji za geniální, neznamená, že umím být stejně vynalézavý a šikovný. Všimli jste si někdy, jak úžasné detaily v těch příbězích jsou? Někdy se určitě vyhecuju a pár vám jich tu vystavím. Ale zpět do reálu. Nevím co se ve mně hnulo, a moje žena byla zklamaná, když jsem jí neřekl, čím to bylo - protože to hned glosovala tím, že by tu mou motivaci nutně potřebovala znát, asi pro příští použití - pověsil jsem konečně tu poličku z IKEA. Vzal jsem si na to dva pomocníčky, starší dcera se živě zajímala, jak se používá vrtačka, dokonce se uvolila vzít ji na moment do ruky, vrtat ale nechtěla. Nicméně předvrtal jsem díry do poličky, konzoly mi přišroubovaly holky. A vida, díry na konzolách, kterými přijde polička ke stěně, jsou tak nešikovně, že se to musí zase rozšroubovat a připevnit na stěnu zvlášť konzoly a pak teprve deska poličky na konzoly. Budiž, pomocníčci zase odšroubovávali. Změřil jsem si to, použil jsem na to vodováhu, ta moje dcery opět velmi zaujala, hlavně ta bublinka tam. Kupodivu se to aji povedlo celkem rovně, polička drží, a teď se dostáváme k tomu, proč vám to vlastně píšu. Ne, nechci se chlubit svou šikovností. Při samotném vrtání do stěny totiž měla má mladší dcera poznámku, která jakoby její mamince (a potažmo skoro jakékoli jiné ženě) z pusy vypadla. Prohlásila totiž: "Tatínku, proč ničíš tu stěnu?" No nezabili byste ji?

No a teď ten Murphy, resp. historka o něm, historka, která věrně dokumentuje, jak to chodí mezi mužem a ženou:

Pan Wasserman vyjde z domu. Potřebuje taxi. Ejhle, jeden volný právě přijíždí. Pan Wasserman ho staví, nasedá a pochvaluje si: "Tak se mi to líbí."
Taxikář se ozve: "Perfektní načasování. Jako pan Murphy."
Pan Wasserman se diví: "Jaký Murphy?"
"Joe Murphy, samozřejmě," odpovídá taxikář, "člověk, kterému vždycky všechno šlo. Jako vy - potřeboval taxi - přijelo taxi. Ne jako já. Když já potřebuju taxi, vystojím důlek."
Pan Wasserman ho chlácholí: "Nikdo není dokonalý."
"Kromě Murphyho," oponuje taxikář. "Byl to mimochodem i skvělý atlet. S fotbalem to dotáhl až do FC Aberdeen! Ne jako já - já jsem dobrej okopávat tak akorát brambory."
"Tak tohle znám," utěšuje ho pan Wasserman.
"Ojojoj," nedá se zastavit taxikář, "Murphy tancoval skoro jako Baryšnikov. To já mám obě nohy levý!"
"Jak vás tak poslouchám," podotknul pan Wasserman, "tak ten Murphy musel být opravdu extratřída!"
"To jste tedy trefil," naříkal taxikář, "třeba doma. Murphy nikdy nezapomněl žádné výročí, narozeniny, jmeniny. Učiněný poklad. Nikdy nepotřeboval žádné řemeslníky, všechno opravil sám. Ne jako já. Měním žárovku - a celá čtvrť je bez proudu."
To už začínalo být i pro pana Wassermana zajímavé: "To na světě asi není mnoho takových, jako Murphy."
"No to si pište, že ne," kvílel taxikář. "A jak se Murphy choval k ženě! Dokázal pro ni udělat první poslední. Nikdy se nehádal. Ne jako já - klidnýho slova u nás neuslyšíte."
"To musel být zážitek," odtušil pan Wasserman, "se s takovou mimořádnou osobností setkat!"
"Já jsem se s ním," povídá bezbarvě taxikář, "nikdy nepotkal."
Pan Wasserman je překvapen. "A tak odkud toho o něm tolik víte?"
Na to taxikář dutě: "Vzal jsem si po něm vdovu."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 27. června 2011 v 16:32 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.