Nemístné postřehy II

29. října 2010 v 11:18 | insider |  Nemístné postřehy
Nemístné postřehy
Netuším, zda vás první kolo nemístných postřehů zaujalo či nikoli, ale nezabrání mi to, abych nezveřejnil a neokomentoval další. Pokud se vám to líbí, tak si to projděte, pokud ne, tak … tak nic, no.


Záchrana horníků v Chile
Naštěstí z toho nebylo otvírání hrobky, ale záchrana horníků. Zda to bylo o tom, že se "Bůh pral s ďáblem a Bůh vyhrál", nebo o tom, že to bylo vítězství nenáviděného globalismu a kapitalismu, když vrtací experti přijeli z USA, přenosová technika byla z Koreje a ještě nějaké další věci byly z Japonska a Německa, to už nechme koňovi. I když vlastně jednu poznámku bych měl, nejprve se mluvilo o tom, že tam dole budou horníci nejspíš až do Vánoc, (což byl asi odhad na základě znalostí chilské nebo chcete-li jihoamerické techniky), a jak se do toho vložili odborníci, tak to najednou šlo mnohem, ale mnohem rychleji - čím to asi bylo? A jak dlouho by to nedejbože trvalo u nás?
Ale ještě víc mě zaujal fakt, že horníci museli projít mediálním školením, možná proto aby neřekli na plnou hubu, že podmínky jsou na hovno už dlouho a plat taky nic moc, a místo toho nás krmili poznámkami o Bohu a Ďáblu… Co by asi řekl zachráněný horník z Ostravy? Že by byl to jen krátký slogan, ve kterém se najde jméno jednoho místního fotbalového oddílu a jedno místně velmi oblíbené vulgární slovo?

Baníček
Když už jsme vzali ten nejmenovaný ostravský klub do huby, tak horká novinka v jeho souvislosti je odvolání dosavadního trenéra A mužstva (viz http://www.fcb.cz/a-muzstvo/aktuality/miroslav-koubek-v-baniku-konci.html) Pojďme si to trochu rozebrat. Loni Baník bojoval až do posledních kol na špici tabulky, pak ovšem po sezóně přišel o tři hráče, se kterými "odešlo" 19 gólů, což bylo 40 procent ze všech loni vstřelených. Letos je to bída, za 13 zápasů vstřelených jen 12 gólů, a to ještě tristněji vypadá statistika, kdo je dal, útočníci z těch 12 gólů dali jen 3, zbytek záloha a Fernando Neves… Proč se po každé slušné sezóně rozprodá kádr a pak se během sezóny vyhodí trenér? Však jak to dopadlo v roce 2004 po titulu? To bylo nemlich to samé… Jistě, sezóna je tím výprodejem nejspíš zachráněna finančně, ale navázat na loňské výsledky po takovém řezu, to je utopie. A co do toho asi vnese nový kouč? Že by naučil staré hráče novým kouskům? Ach jo… Nevíte někdo, bude platit ta fanouškovská karta i v 1. Lize?

English skills
Jak objevil kolega Zelgaris jednu cedulku na pánskych záchodech v GE Money v Hrabové, tak byl tak oslněn její jazykovou kompatibilitou, že se s námi musel podělit:

Ta štětka vedle záchodu slouží k očistění záchodu, když ho posereš!!!
This brush beside the toilet it used to clean the toilet when you fuck!!!

Myslím, že to čtyřpísmenné slovo na "f" je všeobecně známé, takže není třeba rozpitvávat výkladový rozdíl obou vět. Spíše jde o význam celého sdělení. Používají cizinci naše toalety spíš k "f…" než k "sr.."? Nebo se autorovi/autorce nejprve vylíhla v hlavě česká verze se slovesem "jebat" ve významu "špinit" , načež následoval překlad k "f…", a pak zpětně ke změně v "pos...."? To už se asi nedozvíme. A nakonec je třeba také podotknout, že místní tradice veselých hajzlvzkazů stále nevymřela…

Ekonomie, to je nářez
A teď se ještě koukněte na tuhle paní:
Rachida Dati

Jmenuje se Rachida Dati, je bývalou členkou francouzské vlády, vypadá celkem sympaticky, že? Každopádně se proslavila, když při rozhovoru pro Canal Plus zahájila útok na zahraniční investiční fondy s tím, že nechápe, že očekávají zisky 20 až 25 procent, když felace (v originále použila slovo felatio) je prakticky neexistující… Je jasné, že chtěla mluvit o inflaci (asi chtěla říct inflatio), a hezky se spletla… Nebo tím něco investorům naznačovala? Že by se konečně provalilo, kdeže všichni ti páprdové v čele s Adamem Smithem a Johnem Miltonem Keynesem udělali chybu? Neudělala chybu už Eva s Adamem? No zdá se, že ekonomie, alespoň tedy ve francouzském provedení, nemusí být zase až taková nuda…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.