Nemístné postřehy

20. října 2010 v 14:04 | insider |  Nemístné postřehy
Doufam, že sem vas tym tytulkem nijak nězastrašil, holt mňa lepšy něnapad. Už aji dřyve sa stavalo, že sme zveřejnili odkazy a komentaře k některym vjecam, kture sa odehrali za horizontem a kture by stě možna něpostřehli, tak proto ty "postřehy". A protože si nedělam iluze o tom, že su ty postřehi na mistě, bo po bitvě každy general, tak proto "nemístné". Tož to vše na uvod.


Začnimy s tym najduležytějšim. Naše vnitřni ministerstvo (hento co ma na starosti našu oblibenu policiju mj.) sa dostalo do ruk tzv. "veverek", rozuměj strany Vjecy veřejnych. Bez ohleduv na to, zda je to tak richtig albo ni, už vykazuje činnosť. A to timto pamfletem: Protikorupčni manual pro občany (k nahlednuti http://www.mvcr.cz/clanek/protikorupcni-manual-pro-obcany-551676.aspx) Brožurka je to fajna, varovani vypada jak zkopírované z cigaretlovych krabiček, mam jen jednu poznamku. Ty přyklady ze života, tož to je bidne. Copak je našim hlavnim problemem s korupciju to, že jakasyk pani ma pocit, že jeji stavebni řyzeni je pomale? A že by měla svoju vjec nějak postrčiť? Myslitě, že přitym zpusobi uředník miliardovu škodu? A ten přyklad, jak policija čiha v křovi - tož toto ma byť hlavni poslani policije? Toto je ta spravna cesta? Přyznejme si na rovinu, od kdy sa zametaju schody zespoda navrch? Mysli si ministr John, že když zamezime korupciji na nižšich patrech, takže ti navrchu sa chytnu za nos a přestanu?

A hnedka aji dalšy přyspěvek je "hepy" http://mam.ihned.cz/c1-47106500-zazrak-zvany-happy-meal-po-pul-roce-ani-naznak-plisne-ale-pripomina-plast - zajimave, co do teho ti mekdonaldi davaju? Su to domaci přimychy anebo importovane? Davaju třeba aji v ruskim mekdonaldě ty same přimychy? Anebo sa to tyka jen tych ameryckych mekdonalduv? Kdo tam robil, řeknitě, odkaď přivažali suroviny na přypravu hamburgeruv? A kdo pamatuje hamburgery z budki u Lasa, myslitě, že ty byly tež bio? Biologicke nebo biohazard anebo biozdrave… ? Pamatuju taku hru, hazalo sa kružkem přes volejbalovu siť, ringo sa temu řikalo, tož jak by se řikalo hře, kdyby sa hazalo tym masem z hamburgera? Na frisbee si myslim, že by to něbylo najlepši… Každopadně to stoji za anketu, čekame na vaše navrhy.

A nakoněc trocha jazykovych přebreptu . Přečytal sem si tytulek v novinach: "divka-se-pohadala-s-pritelem-matky-pak-ho-zabodla-nozem". No nětvrdim, že muj češtin je ekscelentni, ale zabodnuť mužu něco, nuž, šipku, kolik, prst. Ale ni zabodnuť něčim, kdyby ten pisalek měl trochu smyslu pro jazykovy smysel, tak by napisal, že ho "bodla nožem"… Ale budiž, jak maju jazykového korektora v špitale… Mimochodem aji mě pobavili v přyloze s televiznim programem, bude pry na polske televizi hrat fotbal Inter Mediolan proti Tottenhamu Hotspur. Tož kurňa, kde to je ten Mediolan? To mi přypomina časy, jak v tej samej televizji davali krymynalni serial "Jake and The fatman" (u nas to davali jako Jake a tlusťoch), bo po polsku tomu řykali "Prokurator i gliniarz" (prokurátor a policajt) a jakysi pajtaš to do přylohy přetlumočil jako "Prokurátor a hlínař"… No někukli bystě na taky serial s takim atraktyvnim nazvem?

P.S. Pustil jsem si doma aktuální album Kabátů Korida, a víte, co mi řekla moje dcera? Naprosto vážně: "tatínku, to ale není hudba pro holčičky…" No co jsem ji na to měl říct? Co byste mi doporučili, abych ji pouštěl?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Tož jak by se řikalo hře, kdyby sa hazalo tym masem z hamburgera?

"Meato"? 20% (3)
"Mealo"? 13.3% (2)
"Hepymílo"? 13.3% (2)
"Hoď kolco z kravy co nejdal do travy"? 53.3% (8)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.