Jako by to bylo včera...

7. října 2010 v 13:23 | insider |  Firemní postřehy
Zdar vam všickim,
možna vas už z paru razy napadlo že zrovna ta vaša fyrma, jest ta najhorši. Abych vam ukazal, že v tych problemach neistě sami, přykladam nasrane pismo, ktere nam tu všickim došlo v elektronickej poště... Jen eště jedno upozorněni: je to troche delši pismo, tak vy co čitatě pomaly, sa obrňte trpjelivosťu.Vážená slečno ,

Na vaší otázku "to jste se asi posrali" co se přesčasů týče, bych Vám rád dnes touto cestou odpověděl.
Již dlouhou dobu jsem mlčel a nevyjadřoval jsem se k otázkám, názorům, rozhodnutí od lidí jako jste vy a vám podobní. Dnes to udělám!
Absolutně nechápu, proč se divíte, že někteří zaměstnanci z oddělení lakovny mají příliš mnoho přesčasů. Zajisté se k Vám čas od času určitě dostane, že na lakovně jsou nějaké problémy. Tyto problémy vždy musí někdo vyřešit, protože se samy od sebe nevyřeší. Někdy je problému více a někdy zase méně, někdy je musíte vyřešit sami, a někdy je může vyřešit někdo za vás je-li zrovna u daného problému schopný člověk.
Není to poprvé, co vyžadujete vysvětlení proč tolik přesčasů a ani jednou jste se nikoho z nás nezeptala osobně PROČ? Nechápu proč se na naše přesčasy a jejich zdůvodnění neptáte našich manažerů a ptáte se asistentky lakovny. Už jen to, že se na to ptáte svědčí o to, že nějakým způsobem pochybujete o naší práci a že o naší práci nic nevíte, možná víte jen to, že to na lakovně smrdí.
Věřte, že vím/e o lepším způsobech jak trávit svůj - náš volný čas, než sem přijít o víkendu, převlíknout se do montérek a provádět údržbu robotů, nebo dělat svou "normální" práci protože je zrovna o víkendu výroba, jak nám krásně každý pátek píšete a taky píšete jak je to moc důležité, protože když nepříjdeme, tak Přístup každého zaměstnance se samozřejmě odrazí na měsíčním hodnocení.
Taky tam je zmínka o tom, že Tento přesčas je nutný kvůli plnění dodávek pro našeho zákazníka.
Bohužel, lakovna nefunguje způsobem, že někdo z nás příjde v neděli 22.00 hod. do práce zmáčkne tlačítko start výroby a ono se všechno začne dělat samo, ale je zapotřebí zajistit spoustu věcí k tomu aby i samotný průběh výroby byl pořádku. A proto ty přesčasy, každý z nás dělá maximum proto, aby zajistil vše potřebné pro plynulý chod lakovny, bohužel , né vždy se to daří. Každý kdo má alespoň trochu přehled o dění ve výrobě ví, že to není jednoduché a že tato práce přináší i spoustu problémů a improvizací, každý z nás dělá v rámci maximálních možností a tak jak mu to jeho nadřízený, firma a v závěru i situace umožňuje. A to se určitě netýká jen lakovny.
Takže přestaňte prosím pochybovat, podezřívat, spekulovat o naší práci a buďte ráda, že tady je ještě hrstka lidí co to nemá na háku, kterým ještě nějakým způsobem záleží na tom co dělají, kteří mají ještě snahu a sílu něco zlepšovat a co hlavně, že zde na ten přesčas PŘÍJDOU !!!. Možná by nebylo na škodu, kdybyste se někdy zvedla ze své židle a šla se taky někdy podívat jak vypadá firma PLAKOR V REÁLNÉM DĚNÍ !!! Pohled z kanceláře vypadá úplně jinak, než pohled unaveného, vynervovaného, přepracovaného člověka, který se nachází ve výrobě.
Věřte, že nikdo z nás tady nehoní přesčasové hodiny jen proto, že nemůže dospat nebo že nemá doma co dělat. Já a určitě i mnoho dalších by strašně rádo pracovalo jako třeba Vy PO - PÁ od 07.00 - 16.00 hod. a víkend volno!!! Pak přijít v pondělí odpočatý, plný zážitků z víkendu a dělat chytrého a začít šťourat a pochybovat o lidech, kteří víkend strávili v práci.
Už mě nebaví poslouchat nebo dokonce obhajovat něco někomu, kdo o dané věci - problém nic neví, ale má strašnou potřebu to řešit.
Možná byste to mohla být právě VY, kdo by měl začít dělat přesčasy a více se zajímat o skutečné problémy skutečných lidí v naší firmě. Možná byste právě VY mohla začít zjišťovat proč z naší firmy stále odchází KVALITNÍ ZAMĚSTNANCI a do budoucna tomu předcházet.
Velice rád a určitě i jiní zaměstnanci, kteří dle Vás mají mnoho přesčasů, Vám rádi vysvětlíme a ukážeme v reálu PROČ tu musíme být, však doposud jste za nikým z nás, kterých se to týká nepřišla !!!

Závěrem bych chtěl znát konečné stanovisko " CO CHCETE ?"
1. Mám dodržovat obsah pracovní smlouvy a pracovat Po - Pá od 07.00 - 16.00 ???
2. Nebo mám i nadále pracovat jak musím a jak mě okolnosti k tomu nutí, tudíž jako doposud ???
3. Nebo si mám práci zorganizovat tak, aby k těmto přesčasům nedocházelo ??? … Tím pádem chci po Vás dostatek kvalifikovaných lidí do mé pracovní oblasti, pak moje - naše práce nebude stát na jedincích, ale bude se dát rozložit mezi více lidí a nebo vytvořit nám takové pracovní podmínky abychom i se stávajícím stavem mohli vše zajistit v normální pracovní době bez přesčasů.

S pozdravem
Best regards
-------------

No něni vam to povjedome?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 tRansXp tRansXp | 7. října 2010 v 19:46 | Reagovat

:-) od nas to neni....nam lakuje vyrobky externi firma x)))

2 Luthor Luthor | 13. října 2010 v 16:17 | Reagovat

Hehe...Production team a HR :-D:-D jde vidět, že jsou nevýrobní divize v obraze úplně všude :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.