Listopad 2009

Šikana

25. listopadu 2009 v 14:28 | insider
Pro zkažení vaší jistě skvělé nálady na dálném Východě, si přečtěte tenhle zneklidňující článek: http://www.sedmicka.cz/ostrava/clanek?id=74803

Nikdy bych si nedovolil tvrdit, že šikana je správná věc - ovšem pokud se za celou věc bude stavět EPS (http://www.eps.cz/), tak to pro mě celé trochu smrdí. Nějak ty EPSáky nemám rád, a nejsem sám (bez ohledu na to, že článek je už 3 roky starý) viz: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2006120307

Netvrdím, že vaši zaměstnavatelé jsou příkladní v uplatňování zásad českého socialistického zaměstnávání, ale pokud se za něco bere organizace, která rýžuje peníze na "ekologickém servisu" (co to proboha je?), tak bych byl velmi rezervovaný a opatrný a položil bych si otázku: Kdo koho vlastně šikanuje?

Na druhou stranu - praktikují se i u vás takové akce? Myslím, že ano! Beztak zakazujete lidem čmárat po záchodech, rozebírat vybavení továrny, dokonce jim určitě zakazujete kouřit na místech jimi pečlivě vybraných a otestovaných… Nutíte je nosit OPP a teď se je prý dokonce snažíte donutit, aby měli alespoň částečný pocit zodpovědnosti nad svěřeným majetkem, protože je chcete pojistit proti škodě způsobené zaměstnavateli se spoluúčastí na náhradě škody! Donebevolající!

P.S.: Jaké jsou vaše zkušenosti se šikanou? Nebojte se, všechno pečlivě zaznamenáme a odevzdáme příslušným autoritám, které se tím budou zabývat, každopádně se nezapomeňte podepsat.

Jako Hemingway? Čechov? Shakespeare?

10. listopadu 2009 v 21:56 | Mata Hari
Člověk by neměl zůstávat zalezlý ve svém brlohu a nevšímat si dění v okolí. Měl by informace hledat, získávat, analyzovat a následně pamatovat a sdílet dál. A protože jistí lidé toto dělají a protože se tito lidé chtějí podělit o tuto informaci i s vámi a námi, zaslali nám kousek konverzace nalezené v posledním čísle vašeho firemního bulletinu. Tak se na to podívejte:
Je nepochybné, že toto je sice pouze krátký vytržený kousek z geniálního dramatu, ale odhaluje génia. Génia, kterého jsme si v titulku dovolili srovnat s velikány typu Hemingwaye, Čechova nebo Shakespeara, či Moliéra, Ibsena, Balzaca, Dumase. Ta tenze! Ta je z tohoto textu přímo hmatatelná. Ten vnitřní apel, ten na čtenáře přímo vybuchuje! I to drobné škobrtnutí v překlepu skrývá jinotaj odkazující na naši realitu. A to nemluvíme o tom, kolik se ztratilo v překladu, protože stejnou nálož má určitě i originál - předpokládejme že v sanskrtu, protože ta vlajka vlevo je bezpochyby indická.
Doufejme jen, že tohoto úžasného dramatika nesemele soukolí strojů a povinností, svět by tak utrpěl velikou ztrátu…