Září 2009


Paru poznamek

23. září 2009 v 10:25 | insider |  INSIDER archív 2009
Myslim že něni nutne, abyzme se držali jen tych vnitřnich věci, však aj ten venkovni svět nabizi kupy zajimavych udalosti, a kyho šlaka, to by v tym byl cyp, abysme je ygnorovali.

Buděm sa nicmeně držeť hesla: "Kibic, drž tlamajznu, ať tě přes ni nemajznu", tuž jen takove kratke glosy přypojim.

Třeba toto:
Nevim jak vy, ale ja bych přyvital aji anketu o nejhnusnějši nadraži. Napřyklad v Hranicich na Moravě, tam byvavalo pěkně hnusne nadraži a te zachodki tam, to byl humus. Nebo to Svinovske, budova sice opravena, ale slepena z baraku ve starem stylu a skleneneho akvarka. A nadraži ostravske hlavni? Tož taky nic moc. Mate aj vy nějake "oblibene" nadraži? Jezdite radi vlakem? Ja myslim, že takich ludi, co jezdi radi, by měli spočitat a označiť (nepočitam v to děcka, bo ty su v tom nevinně)

Tenhle přyspěvek je tež dobry, zvlašť když tam není mošnovsky ajrport…

Mate radi akčni filmy? Byvaly časy, kdy si ani Staloun ani Švarceneger nemohli přyjit na jmeno, a teď mají pry hrat v jednym filmu spolem! Však se podivejte:
a že pry aji Brus Wilis! Že by se Rambo, Barbar Conan a McLane rozhodli zachraniť tu našu modru planetu? Tak pokuď nemaju zaporaka, mam pro ně cele hnizdo! Teda pokud se do te doby nestihne naša sněmovna rozpustiť… Myslim, že ale na tych su te třy ještě slaby kaliber, potřebovali by aji Dolfa Lundgrena, Žana Kloda Fan Damma a Čaka Norrysa… Napada vas ještě nekery co by moh pomoct? Dudikof? Halk Hogen? Uma Turman?

Joj, Kabati… však si vzpominam na ich koncert něgdy z roku 93 nebo 4, gdy hrali v kulturaku ve Frydku, takich 1000 nas tam mohlo byť… gdo by si pomyslel, že z grupy co vyřvavala na koncertech take sprosťarny jak "Máš to už za sebou" (pro ty neobeznamene http://www.lyricon.net/texty-pisni/kabat/ma-ji-motorovou/mas-to-uz-za-sebou) nebo "Má ji motorovou" (http://www.lyricon.net/texty-pisni/kabat/ma-ji-motorovou/ma-ji-motorovou) nebo totok: http://www.lyricon.net/texty-pisni/kabat/devky-ty-to-znaj/tak-to-ma-bejt a todlencto: http://www.lyricon.net/texty-pisni/kabat/devky-ty-to-znaj/devky-ty-to-znaj, no gdo by řek, že vydrži v tom našem mikrošoubyznyse tak dluho, aby mohli ještě nakoněc konkurovať Madoně nebo Nedvědum v počtu navštěvniku na jednym koncertě? Ale přeju im to, taku melodicku linku jaku maji, to sa jen tak nevidi…

Ale dosť komentovani blbosti, teraz važně, plnzm tempem do pruseru. Mame tu taki novy proces: Beautification. Hledal sem to slovo na internetě, a představtě si, je aji na Wikipediji, gdě sa pravi: "Beautification is the process of making visual improvements in a town or city, typically to an urban area. This most often involves planting trees, shrubbery, and other greenery, but frequently also includes adding decorative or historic-style street lights and other lighting and replacing broken pavement, often with brick or other natural materials." Ty cype, ja sa jen blbě tlemim. My sme tuna tak dobřy, že sadime stromečky, (planting trees), křaki (shrubbery) a dalši zeleninu (greenery), aji na ty hystoricke lampy (decorative or historic-style street lights and other lighting) beztak dojdě, aji te betonove chodniky (replacing broken pavement, often with brick or other natural materials) se budu upravovať, (ne že bychom tu nějake mjeli) ale je na mistě dať dotaz: "Z jakych na co určenych fondu se to plati?" A možna eště jeden: "Mame čas na take glupoty?"