Rostlinstvo v SWH - lokace SKLAD

13. srpna 2009 v 15:50 | Lopata
Ekologové si často stěžují, že velké aglomerace čehokoli (domů, továren atp.) ničí přirozené habitaty, sídla mnohých rostlinstev a živočišstev. Mají pravdu, na betonu toho moc nepřežije - případně ani pod ním…
Proto je určitě zaznamenáníhodné to, že naše továrna není v tomto úplně typická. Jak to mohu tvrdit? Díky úžasné, inteligentní a šikovné kolegyni P. M. r. B. se nám totiž podařilo lokalizovat (a doufejme, že i na dlouho zachránit) dva naprosto výjimečné, nebojím se tvrdit, že endemické druhy rostlinstva.

Na prvních třech obrázcích je to Mortuus Chrysanthemum Et Hedera helix a na těch dalších Mortuus Freesia Et Chlorophytum comosum. Bohužel pro nás nelatiníky je tento objev ještě tak čerstvý, že zatím nemá místo v české taxonomii, ale to bude brzy napraveno.

Zvláštností je, že Mortuus Freesia Et Chlorophytum comosum by měl být spíše jihoafrický druh, nicméně domníváme se, že polostín ve skladu by měl vyhovovat. Mortuus Chrysanthemum Et Hedera helix je naopak eurosaijská rostlina, která bude občasný přístup ke slunečnímu svitu vyžadovat - proto máme v plánu jednou denně tuto rostlinu "venčit", pravděpodobně v dopoledních hodinách, kdy je koncentrace smogu na stálé vysoké úrovni a nehrozí přehřátí, a také proto, že v tu dobu dopadá sluneční svit na přilehlou stěnu.

Je možné, že se dočkáme i provedení iniciativního návrhu osvětlování rostlin Měsícem, ale to jen v letních měsících v době úplňku.

Pokud se mezi P.T. váženým čtenářstvem najde nějaký zdatný biolog (případně exobiolog), jakékoli návrhy jsou vítány.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 honza honza | 14. srpna 2009 v 7:51 | Reagovat

Rozhodne to vypada aspon zajimave, jinak z nazvu jsem pochopil ze se jedna o druh chryzantem, nebo se pletu? Apropo, kdo se o kyticky bude starat?

2 Dinik Dinik | 14. srpna 2009 v 9:56 | Reagovat

Zodpovědná osoba:Team leader, ranní směna. Takže pokud tyto unikátní botanické skvosty bídně chcípnou, bude zodpovědná osoba protáhnuta scrapovou jámou, přejetá VZV a zakopána za skladem 12m pod zem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.