Krize je tady!

20. srpna 2009 v 21:27 | lopata
Je všeobecně známou věcí, že když je krize, tak konzumenti mění preference. Kupují levnější cigarety - přejdou z Marlborek na Viceroyky, levnější alkohol - přejdou z Hennessy na tuzemák, levnější pivo - z Corony na Klasika, levnější potraviny - z kaviáru na sardinky z konzervy, nakupují oblečení v second handech - žádné Dolce Gabana, ale SOS, boty už ne Vutton ale Prestige, šperky od Swarowski k čínské bižu, bytové doplňky místo v IKEA tak na bleších trzích, ne Channel No. 5, ale ruské konvalinky, a knihy jen ve výprodejích.

Krize je tu! A my máme důkaz!


Pokud si ještě vzpomínáte, před časem jsme uvedli krásnou východoasijskou studii o tom, kdo bere kolik a za co (pokud ne, tak se podívejte na http://insider.blog.cz/0907/vysoka-skola-matematiky), a níže zobrazený účet jasně ukazuje, jak se krize podepsala na konzumaci. Vždyť co jiného se dá říct o té útratě? Pojďme si to rozebrat podrobněji:
Jenom 10 Plzní! A jen 2x Enselada del Chef (listový salát, kuřecí maso, šunka, sýr, rajčata, okurky, ředkvičky, vařené vejce a koprový dressing - jedna porce 199 czk), 1x Papas con ajisera y lardo (smažené brambory s paprikou, kukuřicí, slaninou, cibulí a sýrem, podávané se salsou Blue cheese - 149 Kč), 1x BBQ spare ribs (pikantně marinovaná grilovaná vepřová žebra podávaná s pečenými bagetami, kukuřičným luskem, salátem coleslaw, paprikami býčí rohy a BBQ salsou - 249 Kč), 1x Seleccion de parilla (grilované špízy z hovězí svíčkové, kuřecí prsa, vepřová panenka, kukuřičný lusk a výběr příloh - 595 Kč), 1x Cuitlacoche steak (hovězí svíčková + směs speciálních mexických hub a kukuřice, podávaný s rýží a salsou chilpotle se smetanou - 499 Kč) a teď ta hrůza - považte jen 3x Fuente de Senor Padre (Cheddar a arando joro steak s krevetami a tomatovosýrovou bagetou - 989 kč za porci)! Museli se spokojit jen s dvěma porcemi chutných příloh k alkoholu Churros (smažené skořicové copánky podávané s jemným krémem a ovocem - 99 Kč za porci). A nakonec ani těch tequil nevypili moc, jen 50 (Casco Viejo Silver - 89 Kč za panáka) a 19 panáků Sotol Plata (100% destilát z divoce rostoucích agáve z pouště státu Chihuahua na severu Mexika - 99 Kč / 1 sklenička). Podotýkám jen pro pořádek, všechny popisy i s obrázky jsou k nahlédnutí na http://www.restaurace-ostrava.eu/cs/.

Nutno přiznat, že nevím kolik lidí se této chudé, skromné a ubohoučké večeře zúčastnilo. Ale cítím se velmi trapně, že jsem si posledně v hospodě dal 5 Radegastů (12o dokonce!), a pak jsem se fakt rozšoupl a koupil si utopence s cibulí! Mimochodem v Dakotě, však vy víte, kde to je... No nejsem rozmařilý a nezodpovědný fláma a floutek a bonviván a kdovícoještě?

Dlouho jsem uvažoval, co dodat na závěr - nakonec to nebude nic vtipného, jen velké poděkování těm, kteří se zveřejněním tohoto účtu vystavili riziku, že je budou aktéři oné večeře otravovat... Ale vy jste zodpovědní a nikomu to neřeknete, že ne?

P.S. A příště v hospodě jen za svoje a "opatrně ja?" (to nemám z vlastní hlavy...)


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 DL DL | 21. srpna 2009 v 6:50 | Reagovat

Tohle je jen kapka v moři, buďte rádi, že nejste přímo u zdroje informací, to bychom se asi divili daleko víc :-) Zvlášt v období, kdy přijíždí na návštěvy kluk z platáku ....

2 Dinik Dinik | 21. srpna 2009 v 8:22 | Reagovat

Dokonce i utopence s cibulí???? Neuvěřitelné, taková drahá pochutina, to je přímo vrchol rozhazovačnosti a snobárna nejhoršího rázu. Je třeba se stydět!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.