Březen 2009

Co k tomu dodat?

20. března 2009 v 14:15 | zegr
Co k tomu dodat? Jen se proboha nepodepisujte a nenechte se zmást, není to "Who wants to be a millionaire?"...

Bye bye, Mr. Y.

9. března 2009 v 9:59 | zegr |  INSIDER archív 2009
Insider měl být původně vyloženě štvavý a reakční plátek. Ještě před přechodem do VR se z něj stal spíš takový rozlučkový věstník, takže v tomto duchu by tohle číslo mělo být zase jednou pořádně rozjeté. Ale nebude.

Dá se říct, že udělat chybu jednou je normální, ale udělat stejnou chybu dvakrát je hloupost a třikrát, tak to už je zvyk.
Dá se říct, že uz dvakrát jsem byl skoro rozhodnut tady toho "insiderování" nechat. Nejprve hned při prvním čísle, když jsem si nebyl jistý, jestli to nebude fiasko, a pak ve chvíli, kdy se Sikk rozhodla, že odejde a bude spolupracovat jen externě. Ale teď - když nám odchází Star No. 1 (nebo chcete-li Public Enemy No. 1), tak si říkám, jestli to fakt už neodpískat. Protože ačkoliv se mi v souvislosti s naší celerbrytou nevynořují žádně sentimentální vzpomínky, o kom teď budeme psát? Kdo nám teď bude zprostředkovávat překlady těch originálních myšlenek, koncepcí a plánů? A komu se budeme smát? Kdo nás teď bude srát?

Myslím, že fotka s jeho výstavními výroky bude na rozloučenou stačit, a jak to bude dál, to se uvidí…


Policajt - povolání nebo anamnéza?

5. března 2009 v 11:55 | zegr |  INSIDER archív 2009
Záhada nejhoršího irského řidiče


Pro ty z vás, kterým se to nechce číst v originále, nabízím velmi stručný výcuc:

V Irsku zjišťovali, který řidič je nejhorší. A zjistili, že pan Prawo Jazdy je nejen nejhorší, ale hlavně nepolapitelný! Více než 50krát uvedl pokaždé jinou adresu! A tak ho ani za katr nemohli šoupnout, protože nevěděli, kam přesně si pro něj mají zajít…
Ono jestli to nebude tím, že pan Prawo Jazdy vlastně neexistuje… Pro ty co neumí polsky, Prawo jazdy znamená polsky Řidičský průkaz... Alespoň jedno plus to má - irští policisté teď už umí dvě polská slova…

P.S. dokážete si představit, jaké veselí tahle zpráva vzbudila v polské komunitě (druhé nejpočetnější) žijící v Irsku?

Jak to dělaj pojišťovny...

3. března 2009 v 16:45 | zegr |  INSIDER archív 2009
Nejprve chci zdůraznit, že vůbec nejde o tu korunu, ale o princip.

A o co tedy vlastně jde? Jak je vidno z prvního obrázku,
obyčejný předpis pojistného, jak jsem zdůraznil podtržením, v souladu s pojistnou smlouvou. Nic zvláštního.

A teď druhý obrázek
- pojišťovna na vás myslí. Nabízí vám další své produkty, abyste ochránili své blízké v případě nějaké nehody. Taky nic světoborného. Dokonce vám nabízí speciální cenu, a to 1 Kč pro první rok. Skvělé, prakticky zadarmo. A bez práce, protože ona koruna bude připočtena k povinnému ručení. Pokud byste nechtěli jejich pojištění, pošlou vám v příštích dnech nový předpis pojistného. Stále vše v klidu? Ne, teď už určitě ne! Jestli je to někomu stále nejasné, tak zpět na první obrázek: "v souladu s uzavřenou pojistnou smlouvou"… Vidíte ve vyučtování jediné slovo o tom, že částka je navýšena o pojištění, které možná nechcete? Ještě jednou obrázek dva: "…stačí abyste akceptovali splátku povinného ručení…" a obrázek jedna: "v souladu s uzavřenou pojistnou smlouvou"… Není tu někde rozpor?

Jak jsem již psal na začátku, nejde o tu korunu, ale možná že dneska koruna, zítra stokoruna…

Čtete reklamní letáky, které vám občas někdo přihodí do pošty? Možná byste měli…