Nomofobie

28. listopadu 2008 v 8:15 | zegr |  INSIDER archív 2008
Moje drahá zdrojová kolegyně Skalijowa našla na internetu tento článek, který je docela zajímavý a nedá mi to, abych vás na něj neupozornil a neutahoval si z dálkovýchodňárů:


Rád bych vás v něm upozornil na jeden odstavec, cituji:

"Jak vypadá typický nomofobik

Jde o jedince, který s mobilem tráví více času než s kýmkoli nebo čímkoli jiným. Má ho u sebe sedm dní v týdnu, čtyřiadvacet hodin denně. Nedokáže bez něj žít. Tvrdí, že ho nepřetržitě potřebuje k práci, pro spojení s rodinou a přáteli.

Jeho psychiku proto spolehlivě rozhodí nejen ztráta přístroje, ale třeba to, že mu v krajině z displeje zmizí několik čárek zaznamenávajících sílu signálu, vybije se mu baterie či si mobil prostě zapomene doma.

Jakoukoli podobnou komplikaci doprovází silný stres. Postižený znervózní, začne se potit, cítí se nejistý, propadá zoufalství. A zatímco u jiných stresových událostí - návštěva u zubaře, první den v práci nebo sňatek - úzkost za nějakou dobu odejde, nomofobiky provází nepřetržitě." (konec citátu)

Nemáte teď pocit, že slovo "nomofobik" by se dalo zaměnit za nám všem dobře známe cizince v jedné nám všem dobře známé rodině?

Tak oni nemají ten vlhký studený pot z kocoviny, ale protože jsou ve stresu kvůli mobilům… Takže oni jsou vlastně nemocní a v podstatě za to ani nemohou… Opravdu by mě zajímalo, jak by průzkum dopadl, kdyby se do kontrolního vzorku zamíchali i naši cizozemci…

Každopádně ale upozorňuji ještě na jednu větu z článku, cituji: "Neschopenka se na tuto poruchu nyvystavuje"

P.S. Mimochodem, pokud nejste nomofobik vy (každý první), tak je to určitě váš kolega vedle (každý druhý) J

P.P.S. Kolik čísel si pamatujete? Já tři…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 skalijowa skalijowa | 30. listopadu 2008 v 21:48 | Reagovat

Já si pamatuju jen svoje a jako bonus ještě rodné :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.