Meeting minutes 13/10/2008

13. listopadu 2008 v 21:29 | zegr |  INSIDER archív 2008
And then?


"Jak předělat řízení korean to český?"

Když se stane nehoda ve východoasijské republice, vždycky jsou za to jistým způsobem zodpovědní a postižení oba (alespoň tak nám to bylo řečeno), takže pokud tomu rozumím dobře, tak vinen je i ten, kdo nebyl dost prozíravý, předvídavý, připravený, informovaný? Taky tvrdili, že když nestíhá plnit své závazky nějaký dodavatel, tak zákazník za ním zajede a nabídne mu pomoc, případně se přímo fyzicky zapojí. Zajímavé - prý projev jejich kultury. Kdežto dle jejich postřehů, naše typická kultura je najít viníka, pokud možno jinde než na nás samotných. Pokud tak usuzují z příkladů, kdy oni sami odmítli pomoct tomu parchantovi, co nás předpředminulý týden opustil, tak to se rychle přizpůsobili. Vraťme se ale k jejich vysněné představě - znamená to, že když není materiál, tak za to dle jejich uvažování můžete vy, i když vaši partneři v cizím subjektu na druhé straně nedělají to co mají, a vy byste měli jít pomoct vybalovat (ovšem pak bacha na pracovní úraz… ). Ano, asijská firma udělá větší asijské firmě vše, co ji na očích uvidí, ale sliby dané jinozemským subjektům jsou pro ně jako dým vypuštěný do májového vánku… (mimochodem myslíte, že nám náš jeden nebo druhý velký zákazník někdy přijede pomoct, když nebudeme stíhat?)

"And then?"

Nějak to asi nefunguje, jsme jen vykonavateli příkazů a nemáme firmu za svou. Proto se hledá nějaká idea, ale pozor - unique idea - která by pomohla tomu, aby se to změnilo. Když změníme své uvažování (change your mind - už je to tu zase!), tak co se stane? Dovolte mi přirovnání - jedna buňka bude fungovat jinak - organismus ji bude považovat za cizí těleso a odmítne ji. Nebo očekáváte, že si ostatní řeknou: "Ježíši, to jsou ale borci, oni se mohou pro firmu roztrhat, poďme se taky přidat…" Ne, ne, budete ještě za větší exoty.

"And then?"

Je to trochu jako s cenama nafty, každá negativní informace se na ceně (rozuměj prémiích) projeví, kdežto každá pozitivní se považuje za samozřejmost, v podstatě nevýznamnou a nezaznamenáníhodnou.

"And then?"

Takové brainstormingy a vysvětlovací, přesvědčovací, poučovací akce mohou působit na firemní nováčky, ale ne na otrlé a unavené skeptiky…

"And then?"

Jak se říkalo už za totáče: "nikdy se schody nezametou, nikdy zdola nahoru, ani kdyby byly z mramoru…"

"And then?"


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mr.V Mr.V | 25. listopadu 2008 v 14:01 | Reagovat

Tak tohle moje hlava nebere :-D "and then" člověk pak má na práci mnohem víc věcí než si myslel :-)

2 Dinik Dinik | 26. listopadu 2008 v 9:57 | Reagovat

Škoda, že plánovací meetingy se netýkají také korejců, obávám se, že pokud by měli říct, co dělali minulý týden, tak již prvni otázka "and then" by pro ně byla smrtící.

3 Zegr Zegr | 16. prosince 2008 v 15:34 | Reagovat

...a jak blízko svou výslovností má slovo "and then" k "undone"...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.