Říjen 2008

Obrázky z podhradí

28. října 2008 v 11:00 | Zegr |  INSIDER archív 2008
Dneska to bude spíše vizuální zážitek...

Lampa. Naklání se. Někdo ji naboural a ona teď chudinka vypadá jak věž v Pise. Myslím, že kdyby se tu nachomýtl někdo z "Crime Scene Investigation" třeba z Miami (blondýna), určitě by odebrala vzorky barvy, prozkoumala je pod mikroskopem a sdělila nám detaily. Pak by obešla všechny kamiony, co tu jezdí a našla by malou promáčklinu na jednom z nich a měli bychom pachatele...
V souvislosti s lampu a pachatelem - fungoval v té době náš CCTV systém? Vždyť ta hesla, která na níže uvedené nálepce mluví jasně, ne? No jen aby to celé nakonec nesměrovalo k tomu, že "toto opatření" bude nejen "i ochraňovat náš majetek", ale naopak neochraňovat naše soukromí...
A nakonec ještě jeden postřeh - už pár dní kladou (ne z vlastní iniciativy) ochránci vstupní brány soustředěný odpor při vpouštění návštěv do areálu, a to přes to, že máme před budovou parkoviště... tedy až do jisté chvíle jsem si myslel, že je pro návštěvníky. Teď už ale vím, jaký je pravý účel odstavné plochy - parkoviště je primárně určeno opět pracovníkům továrny, a to především proto, aby měli kde zaprkovat svoje stroje, když jdou na svačinu... (snímek pohotově vyhotovil pan M.L. za což mu děkuji). Nabízí se jedna otázka: Dočkáme se na stejném místě i manuálních svářeček a vozíčků továrních logistů?
Takže zase někdy... a pokud něco uvidíte, klidně to vyfoťte a pošlete, ať to vidí celý svět...


Nemá se to dělat, ale hlásit se to musí (ponížená suplika poddaného a oddaného NULY)

10. října 2008 v 12:36 | NULA |  INSIDER archív 2008
Ó vaše blahorodí,

dějí se divné věci ve vašem království českém, markrabství moravském, župě ostravské, v
kondominiu Hrabová, náš vládče. Poté co se od Marky Prča a Prokouřeníčko odpojili (naštěstí skoro nenásilnou cestou) tví poddaní z Pláňkingu, vznikl přetlak na vedoucích místech… z nepřehledné situace, kde figuroval Šéf , Podšéf , Podpodšéf 1A a Podpodšéf 1B, kdy Podpodšéf 1A neposlouchal Podšéfa, ale přímo Šéfa , a Podpodšéf 1B poslouchal i Podšéfa i Šéfa (no prostě typický zmatek - viz Obrazek 1), se po odluce najednou zjistilo, že zůstal jen Šéf a dva Podpodšéfi 1A a 1B (viz Obrazek 2), a že Podpodšéf 1A nemůže na stejné řiditelské úrovni zároveň s 1B. Všem nám bylo dlouze a pečlivě vštěpováno, že jakýkoli "incentive" (a tudíž i povýšení) si musí vaši poddaní zasloužit, dlouze a kvalitně pracovat, i déle než byla vojenská služba za nebožky Marie Terezie (buď ji země lehká), a my jsme to přijali stejně tak jako přijímáme dobré rady našich odborových předáků, ale to co se stalo… nemá se to dělat, ale hlásit se to musí… Z Podpodšéfa 1A má být najednou Podšéf (viz Obrázek 3)? Jak k tomu přijdou ostatní Podpodšéfové z jiných Marek? Třeba ten úžasný zpívající Podpodšéf PinkPanther? A co k tomu mají říct ostatní stávající Podšéfové? A když jsme u toho, co je vlastně ta největší zásluha bývalého Podpodšéfa 1A? Ne že bych se v tom chtěl nějak rýpat, ale jde mi o všechny naše případné budoucí, abychom věděli, na co se zaměřit a čeho se vyvarovat. Když zhodnotím prozatímní působení Podpodšéfa 1A v jeho funkci, tak se objevuje nejvýraznější bod, a to chodit do práce pokud možno v silně poopičním stavu, ale tak aby to vyvěralo z každého póru. Jo a taky ztratit alespoň dva telefony a občas vydat nějaký příkaz, na který je třeba hned zapomenout, aby se případně dalo popřít, kdo to nařídil. Pokud jsem něco důležitého zapomněl, zeptám se ostatních signatářů mé ponížené supliky, a budu vás, vaše blahorodí, neprodleně informovat.

Vaše poddaná a oddaná NULA

PS: ještě přihodím citaci jedné písničky Pavla Dobeše, která se sice z jiné doby a trošku s jiným pozadím, ale části 5-7 sedí a část 8 je vyloženě nápovědná:


5. Tym padem Blažek mi včil robi šefa,
tuš to je trefa, tuš to je gol,
tuš to je drama, takovy flama,
ulice máma, otec alkohol.

6. Dejtě se všeci přejeť rychlikem,
kozla zahradnikem stě zrobili
a pytlaka hajnym a zloděja tajnym,
to stě se pěkně vybarvili.

7. Dyť je to gauner a sviňa sprosta,
duševně silně zakřiknuty,
na prstach s bidu počita do sta
a vyšmatlane nosi buty.

8. Od jiste doby němam rad Blažka,
k svatku mu ruku něpodam,
a jak na mopedu přes kaluž pojedu,
schvalně ho dycky ochlustam!
Ať se vám práce daří…

8. října 2008 v 14:38 | Zegr |  INSIDER archív 2008
Tímhle nás vždycky obšťastnil matykář na gymplu na začátku každé písemky, lump jeden. Ale zase alespoň máme na co vzpomínat, když se sejdeme se starou bandou ze střední školy. Minulou sobotu tomu bylo taky tak. Povzpomínali jsme, popili, doma jsem byl ve tři ráno, no opivněný jsem byl ještě ve dvě odpoledne… Sraz se víceméně povedl, jediné co ale opravdu stojí za uvážení je, že holky po těch 15ti letech vypadají pořád dobře, jen na nás chlapech (na většině) se už podepsal zub času… Je to normální jev? Dá se nějak rozumově vysvětlit?
Stejně jako nám přál matykář, bych i já rád popřál všem soudcům, kteří rozhodují v kauze "Valašské království". Už nějakých 7 nebo 8 let je veden spor mezi pány Boleslavem Polívkou a Tomášem Harabišem o ochrannou známku "Valaské královstje". O co jde? Pokud soud uzná, že současný majitel pan Harabiš používá známku neoprávněně, bude muset panu polívkovi solit těžké prachy. Pokud uzná, že pan Polívka nemá nárok (jak již několikrát učinil, nicméně pan Polívka využil několikrát svého ústavního práva na odvolání), tak se nic nezmění, protože Valašské království stejně bude pořád jen recesí, a stejně bude většina lidí neznalých problému fandit panu Polívkovi. Taky jsem fandil, ale pokud si uděláte chvilku a podíváte se na http://valasske-kralovstvi.cz/category/polivka/blog/vkpodrobne , tak možná změníte názor.
No a abyste neřekli, že jsem zapomněl na vás, tak: "ať se vám práce daří…."

Ano nebo ne?

2. října 2008 v 15:00 | Zegr |  INSIDER archív 2008

Není to zase žádná anketní otázka, a není ani důležitá, takže nebudeme sčítat vaše odpovědi pro tu nebo onu možnost, spíš jen námět, abyste si řekli, jestli by vám to za to stálo nebo ne.

Mně to stálo prémie. Všimněte si, že nespecifikuji kolik - vzhledem k tomu, že smluvně mám 5, ale nikdy jsem se nedostal přes 50%, tak vlastně ani nevím o kolik jsem přišel. Nicméně moje Loyalty byla ohodnocena jako nula, a tudíž celý výsledek, včetně 5S, 3J, work performance a já nevímčeho ještě je taky "zero". A co se vlastně stalo? Odmítl jsem jít čistit podlahu před příjezdem našeho nejvyššího. Byla to sice jen hodina, možná hodina a půl, což je v životě lidském hrozně málo, řeknete si. Ale prostě jsem v ten den buď náladu nebo co, možná jsem už byl unavený tím, jak management k celému problému "jak zamaskovat naše chyby co nejlépe" přistoupil, možná jsem si vzpomněl, jak trapně jsem tu podlahu už párkrát čistil. Odmítl jsem, a to mám za to.


A co teď? A co příště? Mám si říct, že se raději příště obrazně ohnu a seberu ty peníze ležící na zemi nebo obrazně vystrčím hlavu a pak po ní dostanu? O který princip se mám opřít? Brát své jisté a nechat to být nebo se vybodnout na kompaniji, kde vám celoměsíční prémie vyměří podle jednoho odpoledne? Ano nebo ne?

P.S. a to budu bit ještě doma, ojojoj!