Monk`s Harangue

23. září 2008 v 16:30 | Zegr |  INSIDER archív 2008
Nejprve chci upozornit P.T. ctěné čtenářstvo, že se nejedná o odkaz na cokoli spojeného s nejmenovanou paranoidní postavičkou z TV, ale o velmi nedávné události odehravší se nedaleko. Tak tedy:
Naší redakci se podařilo přes své nejmenované interní zdroje zjistit, o čem byl projev hlavního mnicha při svatořečení naší továrny tuto sobotu. Bohužel se nejedná o úplně doslovný překlad, spíše jen črtu, shrnutí hlavních bodů. První verze je takzvaná "oficiální", druhá verze je ta "meziřádková". Která se vám bude víc líbit, té se držte.

Oficiální:

Dobrý den, vám všem, kteří jste se tu sešli v tuto hodinu, mí milí přátelé. Jsem rád, že tu mohu s vámi pobývat a že vám mohu požehnat ve vašem úsilí vybudovat z vaší společnosti tu nejlepší ve vaší republice, a dokonce v Evropě. Váš nejvyšší nadřízený mne požádal, abych vám s touto chvályhodnou snahou pomohl, a požádal svého nejvyššího nadřízeného o jeho přízeň. Všiml jsem si, že máte krásnou novou a moderní továrnu, a vím, že vaši nadřízení dělají první poslední, aby vaše úsilí nepřišlo nazmar, vím, že se zde v České republice musíte potýkat se spoustou problémů a komplikací, ale věřím, že naše dnešní společné úsilí vám dodá energii, sílu a víru v lepší zítřky. Každý start je těžký, ale jak se to celé jednou pořádně rozběhne, budete zářit na nebi podnikání jako hvězdy, třeba jako Betelgeuze. Když do toho vložíte srdce, pak to bude úplně snadné a uvidíte, jak rychle budete moci sklízet plody vaší snahy. Když se otevřete ke všem z vaší tovární rodiny, uvidíte, že si každý jeden z vás firmu zamiluje a začnete snášet své výsledky na společnou hromadu a pak budete mít víc a víc. Proto vám všem, kteří jste zde, vám všem, v jejichž srdcích je láska, mír a touha pracovat, vám všem přeji slunce v duši, to Slunce, které vás bude posilovat…. "

(zbytek projevu je veden v tomto duchu a nemá cenu ho reprodukovat celý)


Neoficiální:Tak vás tu vítám, holky a kluci, i když teda ty holky vidím raději, ne že ne. Po těch, co je musíme tahat s sebou, jsou vaše ksichty příjemné osvěžení. Protože ten ansámbl, co tu máme, no jen se na to podívejte… A další věc, která mě na tomhle výletě hrozně štve, je ta zima, kruci to si nás sem nemůžete pozvat v létě? Mrholí, zalízá to až za nehty, no hrůza. Pak si člověk musí obouvat nějaké čínské botasky, když máte jen ty naše mnišské tenké ponožky, no řeknu vám, žádná slast. Ale abych se dostal k tomu, proč jsem tady. Vás šéf je hluboce znepokojen vašimi výsledky, dokonce natolik, že je už připraven a ochoten podstupovat takové lehce úplně zoufalé kroky, jako je prosit o pomoc nadpřirozené bytosti. A přitom jak se tak na vás dívám, tak na vás by spíš platil bič a právo útrpné, halamové. Ale já mu říkal, nechoď do toho Česka, se zlou se potážeš. A on ne, že je tu nezaměstnanost, a že si Češi umí vážit práce a takové divné řeči pořád vedl… a teď to má. Ale budiž mu přičteno ke cti, že ho strašně spletli ti šílení optimisti ze spřátelených automobilek, jenže ti mají mnohem víc "love", jestli mi rozumíte. A to nemluvím o těch nemakačencích, co si sem naposílal. To si myslel, že to tady bude lepší, když už doma nedělali lautr nic? Takže abyste věděli - žádné žehnání, ale naopak varování. Kdo z vás vyjde z této místnosti rozhodnut jakkoli bojkotovat práci pro svého šéfa, tak na toho sešle pro změnu můj šéf trest, třeba vám namaže schody, až se budete vracet z hospody, nebo uvolní kličky na bicyklech až pojedete z kopečka, nebo vybije baterky v mobilu, když budete potřebovat uchlácholit manželku, no prostě a celkově vám bude způsobovat jiné "radosti" u vašich civilizačních vymožeností. Jasné? Howgh.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.