Buď nám Buddha nakloněn

21. září 2008 v 20:38 | Zegr |  INSIDER archív 2008
Bez ohledu na to, zda je buddhismus opravdu tak mírumilovné učení (nechci používat slovo "náboženství", protože "mírumilovné náboženství" je nesmysl), myslíte, že to pomůže v zemi, kde více třista let vládla katolická církev, se svou svatou trojicí? Myslíte, že to pomůže v zemi, která je možná nejvíc ateistická v Evropě? Dá se předpokládat, že se Buddha pustí do pomoci v zemi, která má své zkušenosti s bratrskou pomocí? Dá se předpokládat, že náš úspěch opravdu záleží na přízni boží?


Myslím, že pro znásobení možného účinku by nebylo od věci oslovit někoho z Ekumenické rady církví (tohlencto opravdu existuje) a nechat si poradit, který ceremoniál by se dal provést v zasedačce ve třetím patře tak, aby měl ten správný efekt (myslím, že všichni kněží, kteří museli sloužit mše v zimě ve vymrzlých kostelích budou pro). Anebo co tak oslovit ty, jejichž náboženstvím je fotbal, vždyť místní baníkovská komunita je nejlepší v celé republice…


Vzhledem k tomu, že máme ústavně zakotvenu svobodu vyznání, tak není přípustné, aby kdokoli vznesl námitek proti konání buddhistické ceremonie (i když určitě se najde nějaký ouřada, který bude trvat na tom, že jsme neměli to správné razítko pod správně vyplněným formulářem povolujícím shromažďování za jiným účelem než velebením vládnoucí vrstvy), a tudíž můžeme vesele ceremonie opakovat do alelujá. (Jen proboha s menšími náklady, prosím!)


Ovšem ptám se znovu: záleží náš úspěch opravdu na přízni boží?


A nakonec ještě jedna poznámka: když si tak občas řeknu, ať tady někoho vezme čert (jsem slušný kluk), kdo bude se mnou sloužit nějaký tu satanistický "sabat"? Nemyslíte, že by to taky mohlo pomoct?


Každopádně vím jedno: buď nám Buddha nakloněn, budeme to potřebovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.