Olympiáda

25. srpna 2008 v 9:28 | Zegr |  INSIDER archív 2008
Tak nám skončila ta čínská megalomanská akce - podařilo se Číňanům vás přesvědčit, jak moc jsou vyspělí, na pochodu, vpředu a tak celkově?
Patříte mezi ty, kteří si myslí, že naši sportovci tam neměli startovat, především kvůli tomu, co ta čínská verbež provádí v Tibetu?
Myslím, že dneska je to s olympiádou jako se vším, především se v tom točí spousta peněz a tudíž nemá Mezinárodní olympijský výbor vůbec snahu něco takového řešit. Ale přiznejme si na rovinu, takové ty myšlenky o tom, že když už ne v reálném životě, tak alespoň ve sportu bude vítězit fair-play a respekt mezi národy a takové podobné, to už je dávno passé. Vždyť co jiného se dá říct o trapné plavkyni, myslím, že snad ze Sýrie, která odmítla plavat ve vedlejší dráze s Izraelkou? Nenastoupila a doma možná dostane velkou tichou pochvalu, možná i rituální polibek, ale jak se objeví v novinách její fotka v plavkách (předpokládám že neplavala v burce a těch úžasně nápaditých islámských šatičkách), tak ji dají do klatby případně do domácího vězení… To mi připadne jako pěkná cipovina - trénujete jak blázen a pak máte strach, že vás nakazí někdo ve vedlejší dráze v bazénu s obsahem x tisíc litrů chlorované vody… Do vězení s ní a hned… Nebo že by v tom bylo něco jiného? Uniká mi něco?
I malý incident se může ve světle podobných událostí jevit úplně jinak - proč vlastně naši divocí deblkanoisti narazili do slovenského singlkanoisty Martikána? Jasné, jednoznačně chtěli rozhodit velkou slovenskou naději na zlato, a tím ukázat nám tady doma, že žádným Slovanům uhýbat nebudeme! Tedy alespoň ne těm, kterých je míň než nás… Rusákům samozřejmě nebudeme zavazet, zvlášť když za nimi stojí náš neomylný nejvyšší Václav, a koneckonců, kdo jiný nás zachrání, až se nám tu rozvlní ten americký radar a ovlivní svými podprahovými vibracemi naše myšlení?
Nakonec ještě jeden postřeh, i když hned přiznávám, že není můj, odposlechl jsem to při svém tanečku okolo kopírky, ale líbil se mi, a byla by škoda se o to nepodělit. Hned na začátku her získávala i naše i korejská výprava nějaké medaile, my ve střelbě, oni v lukostřelbě… není to známka jisté úrovně? Oni ještě s lukama a my už s pistolí a brokovnicí? A poslední dny pekingských soutěží přinesly ještě jednu pomyslnou konfrontaci: my už máme oštěpaře, oni baseballisty…
P.S. Jsem zvědav na song Tří sester pro Barboru Špotákovou
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sikk sikk | 25. srpna 2008 v 19:28 | Reagovat

Smazal si mi moje videa a ani slovíčkem si se nezmínil o mém oblíbeném parkurovém koni Ťing Ťingovi a jeho dalších bratrech, kteří odmítali skákat přes překážky a sedali si na naše moderní pětibojaře apod..to stálo za zmínku..Alespoň InMemoriam, páč v současnosti z nich čínští pořadatelé určitě nadělali salámy či klobásy...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.