Červenec 2008

To jsou věci...

16. července 2008 v 13:51 | Zegr |  INSIDER archív 2008
Za těch pár minulých dní se nám nasbíraly dvě zajímavé, až lehce bizarních historečky…
Pokud někdo pochybuje o inteligenci hlodavců, měl by každopádně změnit názor, protože z ověřeného zdroje vám můžeme předložit důkaz. Jedné naší kolegyni vypadl (vyskočil/vyhodili ho?) z balkonu 3. patra panelového domu křeček, načež ho nejprve považovali za definitivně rozpláclého a ztraceného, a když našli po dvou hodinách našeho hrdinu před vchodem do paneláku, tak ho můžeme směle považovat za inteligentnějšího než pár jedinců Homo sapiens sapiens, protože jsou takoví, co vypadnou z hospody na chodník a netrefí se ani prstem do nosu, natož domů… Je to náhoda nebo Osud nebo jen kouzlo přírody?
Pokud považujete člověka, který jede na svatbu a zapomene si vzít oblek za naprosto výjimečného sklerotika (blba/exota/atp.), tak se naprosto pletete, protože takový případ se stal, a to ne jednou, takže zas až tak výjimečný ten zapomětlivka není. A kupodivu v tom mají prsty, tedy vlastně hlavy, dva (jeden bývalý, jeden současný) zaměstnanci SWH - akorát že ten bývalý si musel kupovat všechno honem v sobotu před obřadem, kdežto ten současný se vracel asi 100 kiláků zpátky… Ještě že to nebyla jejich vlastní svatba, protože to by se taky vůbec nemuseli oženit, že dámy? A je tohle náhoda nebo Osud nebo jen kouzlo přírody?
Není to paráda, když člověk zjistí, že jsou ještě věci, nad kterými se dá kroutit hlavou a říkat si: "No to snad není možné..."?
Máte taky takové nějaké podivuhodné historky?

Cévní mozková příhoda

10. července 2008 v 7:15 | Zegr |  INSIDER archív 2008
Někdy není život zas až taková sranda, jak by se z obsahu tohohle blogu zdálo, a někdy dokáže být život pěkná svině a sranda je pak jen hodně černá…
Abyste věděli, co budu dneska glosovat, tak se koukněte na tento článek:
a pak ještě na toto:
cévní mozková příhoda je vlastně porucha v prokrvení mozkové tkáně, přičemž příčin vzniku je široké spektrum. "Opotřebování cév" postupuje u každého individuálním tempem. I když může hrát významnou roli genetika, mnoho rizikových faktorů lze ovlivnit. Mezi ně patří diabetes mellitus, hypertenze, zvýšení hladin tuků v krvi, kouření tabáku, tělesná inaktivita atp. Projevy cévní mozkové příhody závisí na poškozené oblasti a nicméně nejtypičtějším obrazem, který známe, bývá ochrnutí jednostranné horní či dolní končetiny s poklesem ústního koutku a ze ztrátou vnímání tepla, doteku či bolesti. Je-li postižena hemisféra, kde je dominantní centrum řeči (u většiny z nás je to levá), může dojít ke ztrátě schopnosti slovům rozumět nebo je tvořit…
Je toho ještě hodně, pokud by vás to zajímalo, tak se koukněte třeba na www.pharmanews.cz.
Ale proč o tom mluvím? Nemáte někdy pocit, že někteří dálněvýchodní kolegové (když uvážíme příznak ztráty schopnosti slovům rozumět nebo je tvořit) už takovou mozkovou příhodu prodělali? Anebo bychom jim mohli shánět víc a víc cigaret, aby pro změnu nějakou příhodu vyvolali (tím nemyslím, aby je někdo praštil do kebule), třeba by pak začali mluvit česky s ostravským přízvukem (přičemž čecháčkovský přízvuk, brněnský hantec anebo východňárské hutorení vezmu na milost) anebo ať nejsem úplně náročný, oxfordská angličtina by fakt mohla stačit… Ovšem jak vyvolat a hlavně řídit takovou příhodu, to je nejspíš asi jen v hlavě Matky Přírody. I když odborníků na menedžment tu máme hafo, ne že ne, tak proč bychom tu nemohli mít v některém oddělení (třeba R&D) odborníka na nemoci, epidemie atd. A když už jsem u těch odborníků, co takový psycholog, zběhlý v takových oborech jako je syndrom vyhoření, davová psychóza nebo různé projevy psychopatie, třeba snížená hladina vnímání rizika apod? Chtěli byste takového odborníka ve firmě? A když už by se nepodařilo prosadit doktora, tak můžeme koneckonců využít vlastní zdroje - uspořádáme skupinová sezení anonymních workoholiků s využitím některých halucino- a psychotropních látek, která si můžeme vypěstovat na přidělených záhoncích… Kdo nehulí, dá si pivo, vždyť do supermarketu je to jen takový kousek… Myslím, že nás čeká zářivá budoucnost…

Status of task 1.7.2008

2. července 2008 v 9:26 | Zegr |  INSIDER archív 2008
Co je to za člověka, který po více než ročním pobytu a práci ve firmě není schopen napsat jména svých kolegů správně (viz obrázek - sloupec IN CHARGE a RESPONSI PERSON)?
Ovšem jako úplnou lahůdku doporučuji bod 2 (předposlední slovo) a navrhuji zahájit plebiscit o tom, jak budeme my komolit jméno rodné země našich "chlebodárců".