Zřídlo / Doba se mění překotným tempem

9. června 2008 v 15:47 | Zegr |  INSIDER archív 2008
Určitě jste se každý setkali s někým, kdo by se dal popsat jednoduše slovem: ZŘÍDLO. Ať jste členem nějaké spiritistické skupiny (zde jsou zřídla vítaným zjevem), nebo členem některé pivní skupiny (zde jsou zřídla častým jevem) případně znáte někoho, kdo je zřídlem slabik, slov, vět, souvětí… prostě nikdy nezavře klapačku. Ale jsou i takoví, kteří mají zřídlo v hlavě - zřídlo, které neustále chrlí nápady, zlepšováky, doporučení, rady, upgrady a ponaučení. Takoví lidé za to v podstatě nemohou, protože kdyby nechrlili, tak by jim asi nejspíš dříve nebo později rupla hlava… A ještě jedna věc je na těchto lidech celkem nebezpečná - neexistuje žádná 100% osvědčená obrana…
Když jsem zahlédl okolo našeho OFFICE BUILDING ty cedulky (viz obrázek),
tak mi bylo hned jasné, že to musí být dílo nějakého našeho místního zřídla. Protože bylo jasné, že to nebudou shromažďovací místa pro případ nějaké havárie nebo konfliktu. Ale (zatím oficiálně nepotvrzená) informace o tom, že by měly označovat prostor, o který se budou jednotlivá oddělení starat, tak to bylo překvapení. Hned jsem si vzpomněl na robotu na základní škole, při vyučování předmětu "pozemky"… Proč robotu? Jak jinak byste označili činnost, kdy pracujete na políčku a děláte to úplně zadarmo a ještě na cizím? Nevolnictví? Jediné co jsem se možná naučil (a pochopil až v hodinách dějepisu) bylo to, proč se zemědělský lid dal tak snadno nadchnout pro kdejakou rebelii…
Věren své pozitivní povaze, hned jsem ale začal hledat plusy - teď budeme sice pracovat zase na cizím, ale za peníze. To je pokrok. Stejně tak pokud se najdou dpstatečně podnikaví jedinci, mohou na svých latifundiích pěstovat kedluben, ředkvičku a zelí, které pak mohou výhodně zpeněžit (pozor, pěstování některých rostlin je trestné, pokud není pro vlastní potřebu). Stejně tak by se mohl najít někdo, kdo by nasázel růže a pak by je distribuoval krasným kolegyním do připravených nádob. Nezvedlo by to estetickou úroveň do nebetyčných výšin?
Další zajímavý bod je to, kdo bude pracovat - zase to nejspíš odskáčou ti nejslabší nebo ti služebně nejmladší. Zase bude nejspíš docházet k šikaně holubů a bažantů, což tedy není zrovna kladný důsledek.
Co říci závěrem? Snad jen vysvětlit druhou půlku nadpisu - teď tam ty cedulky už nejsou, pravděpodobně budou nahrazeny nějakými vkusnějšími a nenápadnějšími…
P.S. V čele jakékoli rebelie by měly stát silné a jednotné odbory…
P.P.S. Kdo je tím zřídlem, netřeba upřesňovat…
Zegr
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Olda Quazol Olda Quazol | E-mail | 9. června 2008 v 16:12 | Reagovat

NO KDYBYCH TAM MOHL NASADIT GANJU TAK TAM ZADARMO DĚLÁM A JEŠTĚ BYCH TAM BUŠIL PŘESČASY. :-)

2 Ijáček Ijáček | 9. června 2008 v 17:23 | Reagovat

Až půjdu na pole, bude to poslední kapka v poháru mé trpělivosti. Jsem dítě z paneláku a k tomuhle prostě nemám vztah. Přesně chápu pojem robota v článku. Pěstitelské práce jsem nenáviděla... Myslela jsem, že vyrábíme karoserie a ne že chceme produkovat rýži.

3 sikk sikk | E-mail | 9. června 2008 v 19:15 | Reagovat

Doposud to nezní tak hrozně, počkejte až příjde zřídlo s tím, že tam opravdu má vyrůst rýže, káva, banány nebo podobná nám pouze z dovozu známá plodina..a ono v průmyslové zóně v srdci Evropy holt neporoste.. a zřídlo bude trestat a nedostanete bonusy, dokud rýže neporoste, kavá nebude vonět z políčka a banány se nebudou žlutět :)..S pozdravem zdar a sílu betonům co zůstali - držte se!!!

4 nezávislý nezávislý | 10. června 2008 v 7:41 | Reagovat

Potvruzje se pravidlo co rok to pokrok, příští rok budeme zametat, uklízet záchody, sprchy a chodby. A extra bonus bude v roce 2010 to už tu kantýna nebude a budou služby v kuchyni. No mají opravdu ORIGINÁLNÍ BENEFITY pro zaměstnance. Zakončil bych to arii z jedné pohádky: Na políčku v jetelíčku, tam kde ptotk prameni.

5 inkognito inkognito | 10. června 2008 v 9:45 | Reagovat

Vzhledem k tomu, ze patrim k male skupince lidi, kteri pracuji v SW od pocatku musim konstatovat, ze i kdyz mne maloco vytoci, tak tohle me teda posadilo na zadek. Jsem zvedava, ktery pitomec tam vleze jako prvni, tenhle clovek u me klesne na uroven mrazu, protoze takove vlezdoprdelkovani bych fakt uz nerozdychala. Rozhodne nebudu podporovat takovy nesmysl, abych obdelavala pudu ciziho pozemku, uz vidim vyraz mych znamych, kdyz jim na otazku, co delam v poledni pauze odpovim "Obdelavam prideleny zahonek u nas ve firme, abych korejcum ukazala loajalitu"....takze lidi, budme normalni a chodme normalne na obed......

6 ta co zavčasu utekla ta co zavčasu utekla | 10. června 2008 v 14:36 | Reagovat

Když tak čtu co Vás v SW chudáky ještě čeká (a přiznejme si, že si ani nedokážeme představit co Vás čeká...), musím říct že není nad to sedět si v klidu v normální práci u normálního zaměstnavatele a jen z dáli přihlížet na ty nesmysly co si korejci vymýšlejí. Tak zdar a sílu vytrvalcům a těm ostatním... mno, utečte dokud je čas :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.