EURO 2008 II.

30. června 2008 v 15:39 | Zegr |  INSIDER archív 2008
Tak, a je to. Zase bude u televizí klid, už tam zase nebudou chvilku pobíhat mužíčci po zeleném pažitu a honit se za mičudou. Zase budeme mít chvilku pauzu, vlastně až do olympiády, která začíná za 40 dní (myslím). Mimochodem olympiáda v Číně, to samotné už je něco, přičemž se ochráncům lidských práv ježí vlasy vzadu na zátylku. A co teprve máme říkat my, sportumilovní, kdo ochrání naše práva na klidný přenos? Bez rušení ratolestí či partnerů, no řekněte kdo?
Nicméně pár slov k EURU si stejně neodpustím. Španělé vyhráli zaslouženě, hráli dobře, dalo se na to koukat, Němci nakonec zastavili turecký nápor (zaplaťpánbůhzato), ale ve finále už nestačili. Sice jsem osobně tipoval na titul Holanďany, ale ti se nechali zaskočit ruskou sbornou, která předvedla úžasné zmrtvýchvstání po debaklu se Španělskem v 1. kole. Také i ti Turci předvedli něco, na co se bude v souvislosti s tímhle turnajem vzpomínat - třikrát utekli hrobníkovi z lopaty, bohužel jednou i na náš úkor. Největší zklamání jsou pro mne Francouzi, dokonce větší než naše "kamánda".
Apropos, Češi - myslím, že jen korekturská slušnost zabránila reportérům zápasu s Tureckem na titulní strany napsat: "A je to v prdeli", protože stejný pocit jsem měl i já. Ale je to sport, stává se to, škoda jen že zrovna v takovou chvíli a takovým způsobem. Nemyslím si, že je správné házet všechno na kouče, ten sice vybere hráče, ale nakonec jen ti kopou do míče, a vystřídat všech 11 najednou, to bohužel nejde. Ale stejně jak zobrazil turnaj naši momentální fotbalovou sílu, tak stejně odhaluje až k úplné nahotě poměry na ČMFS to, čemu se dá (jen s velkou nadsázkou) říkat "výběr nového reprezentačního kouče". Úžasná fraška, Gerard Houllier (čti francouzsky) to nechce, což takhle Hujera? Nebo Ferda mravenec? Vedení svazu oznamuje s velkou pompou jména a přitom se ani nenamáhá si to ověřit - "však to přišlo majlem a my máme ten spam filtr…" A taky proč tomu nevěřit, myslím, že se všichni jen hrnou, aby mohli náš nároďák trénovat… Nakonec to bude průměrný německý trenér, nebo bývalé koučové - žádný nový pohled, vítr nebo myšlenka. Však všechno šlape, ne? Hlavně že kapříci plavou a všechno je tak, jak má být…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.