Červen 2008

Peklo v ulicích - scéna I

30. června 2008 v 16:14 | Zegr |  INSIDER archív 2008
CÉNA I: (bouře bouří, blesky bleskají, kapky pleskají, hromy hromují, déšť bičuje střechy aut, deštníků a domů, a ještě další mnozí efektové)
Hrdina (zleva): "Lajf… (škyt)…uh…is…bed…uh… (škyt), nou grfrend…uh…nou sex……aššššsssss (škyt)"
(pauza)
Hrdina: "… (škyt) end tu mač drink… (škyt) …uh… tudej…"
(hrdina zvrací)
Hrdina: "mač bedr …uh…(škyt)… váj? Váj mí nou wuman …aššššsssss?"
(v pozadí zpěv): "no woman no cry…"
Hrdina: "Ší vos sou najs… uh…(škyt)… váj? Bat, uh…(škyt)… aj vil šou dem, 온라인 쇼핑, 동호회uh…(škyt)…서비스를 제공… hej jú, du ju lajk mí?"
(oslovená zmoklá nasraná kolemjdoucí se znechuceně odvrací)
Hrdina: "uot? Du ju hev bojfrend? Aj uont…(škyt)… tu bí jor men!"
(v pozadí zpěv): "I wanna be your man…"
Hrdina: "šit…bič…uh…uh… vers maj kí…aššššsssss?"
(hrdina horečně hledá po kapsách)
Hrdina: "Maj many…aššššsssss… fak…(škyt)"
(hrdina ještě jednou křičí za již hodně vzdálenou jdoucí)
Hrdina: "Aj hev many! I ken pej jů! …aššššsssss…(škyt)"
(jeho křik upoutá skupinku o nezjištěném počtu nezjištěné národnosti a nezjištěného stupně ozbrojení)
Hrdina: "uot du ju…(škyt) uont? Aj nýd grl, kuď ju giv uan?"
Padouch: "Naval prachy, buzno!"
Hrdina: "Plís, help mí… (škyt) …"
Padouch: "Co to kecáš, vole jeden vitnamskej? Di do p...i"
(hrdina reaguje na české slovo, kterému rozumí)
Hrdina: "Je je, p...i, je je."
Padouch: "Si děláš kozy ze mě ne?"
(hrdina reaguje na další české slovo, kterému rozumí)
Hrdina: "Je je, kozy, je je."
(padouši ztrácí trpělivost a dávají hrdinovi facku)
(hrdina je zmaten, ale je odhodlán se bránit)
Hrdina: Ajm lajk brslí..."
(hrdina mává rukama jako větrný mlýn)
Hrdina: "aj vil kilju…hej……aššššsssss…ouuuuuuuu 온라인 쇼핑, 동호회 ..........!!!
(hrdina blije, stále lije, krev...)
KONE SCÉNY I.

EURO 2008 II.

30. června 2008 v 15:39 | Zegr |  INSIDER archív 2008
Tak, a je to. Zase bude u televizí klid, už tam zase nebudou chvilku pobíhat mužíčci po zeleném pažitu a honit se za mičudou. Zase budeme mít chvilku pauzu, vlastně až do olympiády, která začíná za 40 dní (myslím). Mimochodem olympiáda v Číně, to samotné už je něco, přičemž se ochráncům lidských práv ježí vlasy vzadu na zátylku. A co teprve máme říkat my, sportumilovní, kdo ochrání naše práva na klidný přenos? Bez rušení ratolestí či partnerů, no řekněte kdo?
Nicméně pár slov k EURU si stejně neodpustím. Španělé vyhráli zaslouženě, hráli dobře, dalo se na to koukat, Němci nakonec zastavili turecký nápor (zaplaťpánbůhzato), ale ve finále už nestačili. Sice jsem osobně tipoval na titul Holanďany, ale ti se nechali zaskočit ruskou sbornou, která předvedla úžasné zmrtvýchvstání po debaklu se Španělskem v 1. kole. Také i ti Turci předvedli něco, na co se bude v souvislosti s tímhle turnajem vzpomínat - třikrát utekli hrobníkovi z lopaty, bohužel jednou i na náš úkor. Největší zklamání jsou pro mne Francouzi, dokonce větší než naše "kamánda".
Apropos, Češi - myslím, že jen korekturská slušnost zabránila reportérům zápasu s Tureckem na titulní strany napsat: "A je to v prdeli", protože stejný pocit jsem měl i já. Ale je to sport, stává se to, škoda jen že zrovna v takovou chvíli a takovým způsobem. Nemyslím si, že je správné házet všechno na kouče, ten sice vybere hráče, ale nakonec jen ti kopou do míče, a vystřídat všech 11 najednou, to bohužel nejde. Ale stejně jak zobrazil turnaj naši momentální fotbalovou sílu, tak stejně odhaluje až k úplné nahotě poměry na ČMFS to, čemu se dá (jen s velkou nadsázkou) říkat "výběr nového reprezentačního kouče". Úžasná fraška, Gerard Houllier (čti francouzsky) to nechce, což takhle Hujera? Nebo Ferda mravenec? Vedení svazu oznamuje s velkou pompou jména a přitom se ani nenamáhá si to ověřit - "však to přišlo majlem a my máme ten spam filtr…" A taky proč tomu nevěřit, myslím, že se všichni jen hrnou, aby mohli náš nároďák trénovat… Nakonec to bude průměrný německý trenér, nebo bývalé koučové - žádný nový pohled, vítr nebo myšlenka. Však všechno šlape, ne? Hlavně že kapříci plavou a všechno je tak, jak má být…

Zum Befehl / O приказанию

13. června 2008 v 13:13 | Zegr |  INSIDER archív 2008
Zdá se, že situace okolo zemědělské půdy v areálu Sungwoo Hitech se začíná dramatizovat. Alespoň tak o tom informují zpravodajové (viz níže):
---
Bylo krásné čtvrteční dopoledne, kdy se soudruzi sešli na svém pravidelném (i když letos prvním) aktivu. Pod vedením vedoucích se usnesli (mimo jiných závažných rozhodnutí o výzdobě vnitřních prostor svých pracovišť v souladu s pracovními standardy a společenskou morálkou) i na společné akci k zušlechtění okolí, a to přidělené zeleně. Celá aktivita dostala trefný název Akce Z. A téhož dne odpoledne, úderem půl čtvrté, se všichni sešli v pracovních úborech, vybaveni OOPP, u svého přiděleného záhonku, i započali odstraňování nežádoucích porostů, travin a plevelů. Práce jim šla krásně od ruky, vždyť k ní přistoupili se zápalem a odhodláním dokázat svým nadřízeným, že jsou opravdu pevní v lásce k firmě a že jsou schopní udělat svou práci na 110 procent.
Nezastrašilo je ani reakční pokřikování nekalých živlů, ani posměšky politicky slabších jedinců, kteří vedeni mlhavou vidinou západoevropských buržoazních přežitků, chtějí podrývat důvěru pracujícího lidu ve své východní bratry. Takoví rozsévači strachu se vždy vynoří ze svých temných nor, aby za našimi zády škodili a sabotovali úsilí ostatních, ale tentokráte narazili na pevnou hráz soudružského odhodlání a neuspěli.
Závěrem můžeme směle tvrdit, že se vše podařilo, jak se podařit mělo, a očekávané plody naší práce jsou zase o něco blíže ke svému dozrání.
Práci čest a příště v šest…
---
P.S. To je hrůza, co? Věřte mi, že to tak bylo, já tam byl...

kdo vyhraje EURO2008

11. června 2008 v 13:52 | insider |  INSIDER archív 2008
Tak se ukažte, holenkové...

Fotbal

11. června 2008 v 13:43 | Zegr |  INSIDER archív 2008
Když už máme to fotbalové "OJRO" (jak úžasně říká moje babička evropské měně) a moje úžasná kamarádka nám ho dala i do hlavičky našeho blogu, tak proč se tomu taky chvíli nevěnovat.
Kdo vypadá po prvním kole nejlíp? Holanďani, protože přejeli Itálii v úžasném tempu a s elegancí holandskému totálnímu fotbalu vlastní. Druhý gól, kdy se dostali na 3 přihrávky od vlastní šestnáctky až do branky nešťastného Buffona (co na něm ta Šeredová vidí?), tak to by se mělo učit už v základních školách fotbalu. Španělé taky včera vyhráli s převahou, ale Rusáci hráli dost blbě. A když jsme u těch týmů, co hrály blbě, nezapomeňme první a třetí tým minulého EURA - Řeky a Čechy. Protože přiznejme si na rovinu, malý Mozart nám chybí dost a když jsem viděl zálohu Portugalců, v tempu s míčem u nohy, nevím nevím, kde se bere optimismus naší repre, že někam s Portugalci vykročíme (že do čtvrtfinále…) Nebo jsem velký pesimista?
Kdo se ještě líbil vám? Odpovědi, jak kdo vypadá na pohled neberu (např. jak vypadá Baroš v trenkách…), spíš mi jde o kvalifikované postřehy. Není přece každý Čech tak trochu trenérem, ať se jedná o fotbal nebo hokej?
Samostatnou kapitolou jsou (jako obvykle, když se jedná o soukromé televize) komentátoři - možná si ještě vybavíte tragická vystoupení nejmenované televize při hokejových mistrovstvích - to co je tam teď je sice o fous lepší, ale máte to stejné jako se holedbat, že nemátě za pět, ale za 4, heč heč. Chápu, že smůla švýcarského útočníka je strašná, když se tak těšil (a pak se zranil), ale v podstatě to nebylo to hlavní, co se dalších 5 minut na hřišti odehrávalo. A tvrdit, že máte vyhraný zápas, když vedete ve 30. munitě 2:0, to je taky troufalost, vždyť samotní Holanďani mohou vyprávět vlastní příběh z minulého EURA a zápasu s námi… Je prostě vidět, že když komentujete 1x za 14 dní Formuli 1 (a to ještě k tomu předloni), párkrát sportovní zprávy, a nakonec 10x anglickou Premier League, tak to pořád není dost, abyste podali slušný výkon.
Na druhou stranu, před předsevzetím TV Prima odvysílat všechny zápasy, tak to smekám, to jo. Přece jenom to pro ně, jako pro komerční televizi může znamenat taky slušný propadák, protože pokud naši vypadnou, tak sledovanost klesne a pak klesne i sledovanost reklam, a tudíž klesne i jejich objem a tudíž i objem peněz, a pak se teprve bude dát na to koukat bez toho, aby vás otravovaly nejmenované dvě východoasijské automobilky, elektronika, pivo a cola…
Kdo neskáče, není Čech, HOP HOP HOP!!!

Zřídlo / Doba se mění překotným tempem

9. června 2008 v 15:47 | Zegr |  INSIDER archív 2008
Určitě jste se každý setkali s někým, kdo by se dal popsat jednoduše slovem: ZŘÍDLO. Ať jste členem nějaké spiritistické skupiny (zde jsou zřídla vítaným zjevem), nebo členem některé pivní skupiny (zde jsou zřídla častým jevem) případně znáte někoho, kdo je zřídlem slabik, slov, vět, souvětí… prostě nikdy nezavře klapačku. Ale jsou i takoví, kteří mají zřídlo v hlavě - zřídlo, které neustále chrlí nápady, zlepšováky, doporučení, rady, upgrady a ponaučení. Takoví lidé za to v podstatě nemohou, protože kdyby nechrlili, tak by jim asi nejspíš dříve nebo později rupla hlava… A ještě jedna věc je na těchto lidech celkem nebezpečná - neexistuje žádná 100% osvědčená obrana…
Když jsem zahlédl okolo našeho OFFICE BUILDING ty cedulky (viz obrázek),
tak mi bylo hned jasné, že to musí být dílo nějakého našeho místního zřídla. Protože bylo jasné, že to nebudou shromažďovací místa pro případ nějaké havárie nebo konfliktu. Ale (zatím oficiálně nepotvrzená) informace o tom, že by měly označovat prostor, o který se budou jednotlivá oddělení starat, tak to bylo překvapení. Hned jsem si vzpomněl na robotu na základní škole, při vyučování předmětu "pozemky"… Proč robotu? Jak jinak byste označili činnost, kdy pracujete na políčku a děláte to úplně zadarmo a ještě na cizím? Nevolnictví? Jediné co jsem se možná naučil (a pochopil až v hodinách dějepisu) bylo to, proč se zemědělský lid dal tak snadno nadchnout pro kdejakou rebelii…
Věren své pozitivní povaze, hned jsem ale začal hledat plusy - teď budeme sice pracovat zase na cizím, ale za peníze. To je pokrok. Stejně tak pokud se najdou dpstatečně podnikaví jedinci, mohou na svých latifundiích pěstovat kedluben, ředkvičku a zelí, které pak mohou výhodně zpeněžit (pozor, pěstování některých rostlin je trestné, pokud není pro vlastní potřebu). Stejně tak by se mohl najít někdo, kdo by nasázel růže a pak by je distribuoval krasným kolegyním do připravených nádob. Nezvedlo by to estetickou úroveň do nebetyčných výšin?
Další zajímavý bod je to, kdo bude pracovat - zase to nejspíš odskáčou ti nejslabší nebo ti služebně nejmladší. Zase bude nejspíš docházet k šikaně holubů a bažantů, což tedy není zrovna kladný důsledek.
Co říci závěrem? Snad jen vysvětlit druhou půlku nadpisu - teď tam ty cedulky už nejsou, pravděpodobně budou nahrazeny nějakými vkusnějšími a nenápadnějšími…
P.S. V čele jakékoli rebelie by měly stát silné a jednotné odbory…
P.P.S. Kdo je tím zřídlem, netřeba upřesňovat…
Zegr