Návštěva praktického lékaře

1. května 2008 v 20:58
Předem se omlouvám svému "sparingpartnerovi", že tak trochu nedodržuju domluvená pravidla tohohle bloggerského "oupnspéjsu". Ale od čeho jsou pravidla, že…
Mám zážitek o který se chci podělit a zajímá mě, co si o tom myslíte…Mám zažité jisté pracovní návyky ze svého předchozího působiště a tedy ačkoliv jsem posledních několik dní procházela solidní angínou, nemocenská mi příjde jako krajní troufalost a tak jsem bojovala sama…Devátý den mé hrdinství vzalo za své a já se rozhodla navštívit ( v rámci odběhnutí v pracovní době) odborníka, a nechat si předepsat něco trochu profesionálního, co by mi moji samoléčbu urychlilo.
Kdybych věděla, že mě čekají 2 hodiny v nabité čekárně (spojená čekárna dvou doktorů, kam se vleze i pětadvacet lidí - a bylo sakra plno), tak si svůj výlet asi přece jen rozmyslím..No co už, příjemně jsem těch stodvacet minut prokuckala až k samému vrcholu návštěvy a dostala jsem se před paní doktorku..Během pár minut jsem jí vyklopila svůj smutný příběh, aby se neřeklo, tak si mě poslechla a závěr?
ONA: "Slečno, tohle není na antibiotika je to viróza, jaká jste pojišťovna?"
JÁ:"Revírní"
ONA: "Číslo?"
JÁ:"113"
ONA:"To není" (poznámka autorky: začlo to vypadat jako zajímavá hra, nemám paměť na čísla)
JÁ:" 213"
ONA:" Dobře, stejně cokoliv Vám pomůže, tak Vám pojišťovna neproplatí, něco Vám tady napíšu a to si kupte."
Myslím, že pro ilustraci to musíte vidět:
Vzala jsem si tedy svůj nákupní seznam, zaplatila jsem sestře 30kč, které si schovala do plastové kasičky tvaru srdíčka a šla jsem. V lékárně jsem obdržela dvacet tabletek a balení šumivého něčeho(10ks) v hodnotě 190kč a cítila jsem se hned zas o kus zdravá..
A tak se Tě ptám náš stvořiteli, takhle sis to opravdu představoval? Teď je mi dvacetpět a pokud mám chřipečku nebo angínku, tak mi tahle příhoda přijde veselá, ale co až mi bude opravdu zle? To mi teprve moje dvěstětřináctka pomůže?
Tento příběh má ale ještě jednu rovinu o které Vám chci říct..
V čekárně mezi těmi pár desítkami lidí byla i jedna nechvalně známá postavička z Poruby. Paní "houmlesačka", kterou znám od vidění. Paní má asi metr osmdesát a vždycky po mě strašně křičela, když mě potkala a já jí nechtěla darovat "cígaretku navíc"…Teď ve mně poprvé vzbudila něco jako smutek. Nevím, jestli se zapsala na seznam čekajících (čekala na jiného doktora než já, tak jsem měla jedinečnou příležitost to sledovat do konce), ale rozhodně byla poslední na řadě.
Na lavičce měla odloženy dvě apartní igelitky plné něčeho, sem tam si strčila do pusy bonbón, na sobě křiklavou bundu poslední popelnicový výkřik a pánské kalhoty a pořád chodila po čekárně. Nemocní - čekájící očividně špatně nesli její přítomnost a k její velké smůle to špatně nesla i sestra, která jí neustále říkala, že není na řadě. Co pět minut si paní vytáhla z kapsy hrst drobných a počítala (odvažuji se tipovat, že měla v dlani 30kč). Opačná půlka čekárny se vyprázdnila, a ona tam zůstala sama a neobsloužená..Není se co divit, že když se otevřely dveře a sestra kontrolovala stav, taxe zeptala: "Sestři, mohla bych už jít k panu doktorovi, hrozně mě ty nohy bolí." "Ne, pan doktor má plno, musíte čekat". Bum, dveře se zavřely a paní tam zůstala stát naproti a koukala na zavřené dveře a já i na tu dálku slyšela, co ona slyšela zpoza dveří zblízka: "Zas otravuje, dneska jí bolí nohy, minule to bylo něco jiného.." Paní tam ještě chvíli stála, pak udělala dvě kolečka chůze po čekárně, vytáhla si cigarety a šla se projít ven, a já byla na řadě tak, nevím, jak ten příběh skončil…
A tak se Tě ptám stvořiteli, máme - li se smířit s pásovou výrobou a nákupními seznamy za třicet korun, proč nemůže být v tomto konzumu obsloužen každý, jenž disponuje 30ti korunami bez ohledu na své sociální postavení, původ a vzhled?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čím jste chtěli být, když jste byli malí?

doktorem/doktorkou 33.3% (2)
kosmonautem/kosmonautkou 0% (0)
princem/princeznou 33.3% (2)
mamkou/taťkou 0% (0)
houmlesákem 16.7% (1)
jiné 16.7% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.