Kristovy roky

24. května 2008 v 10:30 | insider |  INSIDER archív 2008
"Čas pádí, čas letí, těžko ta léta vrátíš zpět
A taky Husákovy děti dospěly do Kristových let" - Chinaski 1970
Možná si dělám nárok na něco, co není pravda, protože "Husákovy děti" se říká opravdu hlavně těm z ročníků okolo 1970, ale přiznejme si na rovinu populační exploze ročníků 1974 - 76 byla podpořena taky politickými rozhodnutími tehdejší vlády a u vesla byla taky stejná strana a u kormidla taky stejný Husák, takže bych navrhoval nazývat naše ročníky termínem "Husákovy děti II" a děti Husákových dětí I a II bychom mohli nazvat "Husákovými dětmi III" (i když doufám, že to nedopadne stejně jako s Matrixem II a Matrixem III, které ani zdaleka nedosáhly hodnot Matrixu prvního... a když jsme u toho číslování, prequel čili Husákovy děti 0, kdo by to asi mohl být?)
Nicméně abych se dostal k tomu, o čem chci psát - děkuji všem, kteří si na mně vzpomněli při příležitosti mých narozenin, udělali jste mi velkou radost. Ano, teď je to jasné, i Zegr dospěl do Kristových let...
Osobně věřím tomu, že muž jménem Ježíš Nazaretský (Kristus) určitě žil. Otázkou zůstává, jak rozpoznat, co opravdu dělal a co mu připisovali ti, kteří potřebovali jeho osobu glorifikovat a svou pozici tím posílit. Myslím si, že to byl určitě na první pohled normální chlápek, který jen chtěl pomoct svému rodu a nakonec (stejně jako spousta jiných) narazil na místní establishment. To, co z něj posléze udělali jeho následovníci, jejich pomocníci, vykladači a vykradači, to je druhá věc. Je sice nesporné, že křesťanství vyvedlo Evropu z jedné epochy do druhé (zaplaťpřírodazato), protože říkám rovnou, muslimem bych být nechtěl. Každopádně Ježíš Nazaretský byl potrestán za své politické postoje a smrt ukřižováním bych nikomu nepřál, hlavně ne za politiku (i když jsou i případy, kdy by to opravdu bylo to správné zúčtování, ne že ne). Zajímavý nápad měl myslím Dan Brown v Šifře mistra Leonarda, a to, že Ježíš měl děti, a koneckonců proč ne? Předpokládám, že byl plně funkčně vybaven a pokud neměl zrovna tu smůlu, že by byl neplodný (že by byl homosexuál si nemyslím), tak proč ne? Ženy ho určitě obklopovaly, zmiňme třeba jen Máří Magdalénu. Ovšem rozklíčovat to po všch těl letech je zřejmě nemožné, stačí že nejsme schopni interpretovat naše vlastní dějiny sotva 60 - 70 let staré... Docela by mně zajímalo, jestli někdy Ježíše Nazaretského napadlo, že bude takhle slavný a že kniha mj. i o něm bude tím skutečným bestsellerem a jestli by o to stál.
Myslím, že to necháme koňovi, ten má větší hlavu...
P.S. K tomu všemu ještě jeden ftípek (bacha slovensky!):
Rok 33, Palestína.
Ráno po svadbe v Káni Galilejskej. Svadobčania sa pomaly prebúdzajú z ťažkej opice. Väčšina sa drží za hlavu a stoná. Otec nevesty prosí:
- Ja mám neskutočný smäd. Skočte niekto po vodu.
Ježiš sa zdvihne, že teda ide on.
Vtom všetci zborovo vykríknu:
- Nie, nie!! Ty už prosím, nie!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Olda Quazol Olda Quazol | E-mail | 11. června 2008 v 14:11 | Reagovat

K tomu Křesťanství a Islámu: takže nevím jak můžeme napsat "že Křesťanství vyvedlo Evropu z jedné epochy do druhé" a ZAPLAŤPÁNBŮHZATO????!!!!! Nejen že církev šířila vzdělání jen podle toho jak se jim to hodilo, ale hlavně byla největší brzdou pokroku. A když si uvědomíme co dělala církev v 15 stol. ve kterém se nachází dněšní Islám tak na tom zase tak dobře není. Nepolemizuji o tom že již žijeme v glob. světě a že přístup k informacím je snadnější i pro lidi někde uprostřed Himalájí v Pákistánu než byl tehdy uprostřed Evropy. Nicméně tím Křesťanstvím bych se nechlubil, ale díky bohu že tu není Islám

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.