SENZAČNÍ ODHALENÍ!!!

1. dubna 2008 v 13:57 | Zegr |  INSIDER archív 2008
"Truman Show" aneb "Nakoukání do korejské kultůry v Jurópě na obědnávku slavnoj češskoj národu"
Jak se nám podařilo exkluzivně zjistit, točí zde nejmenovaný autor ještě třeskutěji srandovnější film než byl ten o Kazaších a Američanech. Jak jinak si můžeme vysvětlit panoptikum postaviček z Dálného východu, než tím, že jsou to nastrčení herci (méně) a komparsisté (více)? Je sice naprosto jasné, že si myslí, že hrají ve filmu "Den závislosti" (režie Roll And Emerich), přičemž mají simulovat chod velké nadnárodní korporace, ale to vůbec nevadí. Ba naopak, chvílemi jsou tak autentičtí jako zvířátka v dokumentech BBC.
O čem má být děj? Sláva národu, který se osvobodil od jha vykořisťovatelů, vyšvihl se za půlstoletí ohromně nahoru a teď ještě přináší (i když ne ohněm a mečem) své evangelia zaostalým a potřebným chudým .
O čem je děj? V podstatě se jedná o hlubokou sondu do průběhu rozpadu osobnosti semleté globalismem, úpadku jak sociálního tak duševního, o destrukci malých lidiček, kteří podlehli mámení cizího kapitálu, dali všanc svou bodoucnost cizincům, kteří ač nejsou z jiné planety, chvílemi tak cílevědomě jednají. Dostávají protichůdné příkazy, trpí pod lpěním na bezvýznamných maličkostech a nechávají se deprimovat šumem v komunikaci a v peněžence.
Jedinec, který je obětí, neposlechl rady svých starších a moudřejších, nedal na hlas své domoviny a rodiny, a "dobře mu tak", jak praví nevyslovený druhoplánový podtitul. Z celého filmu má sálat dobrá nálada ve stylu "neštěstí druhého pobaví nejvíce" a také jistý sebedestrukční nihilismus, tak vžitý všem eko a jiným teroristům.
Celá stavba a kompozice je založena na tom, že je důležité ostatní udržet v nevědomosti, že kromě několika dobře informovaných nikdo nic netuší, přičemž se autoři inspirovali (byť to popírají) dílkem zmiňovaným v úvodu titulku.
Co dodat na závěr? Recenze budou určitě vynikající, vždyť záštitu převzali jak prezidenti několika automobilek, tak i prezidenti zeměkoule (rozuměj premiér a expremiér ČR). Autoři Vám (nám) všem, kteří v tom hrajeme, přejí dobrou zábavu a těm, co už odešli vzkazují: "Budete nemilosrdně vystřiženi."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.