Proč BLOG?

23. dubna 2008 v 16:41 | Zegr |  INSIDER archív 2008
Myslím, že by na začátek nebylo od věci zkusit definovat jaké blogy vlastně máme.
Známe blogy politické, kdy se politici tváří, že je zajímá, co si o nich voliči myslí, a snaží se vysvětlovat, radit a prudit. Politici se snaží ukázat nám, že jsou internetově gramotní a myslí si, že nám to není jedno.
Známe blogy grafomanské, kde se profilují jedinci, se kterými si už nechce nikdo ani hrát ani psát a tudíž jim nezbývá než blogovat, protože jinak je pnutí v jejich hlavách a prstech donutí se zbláznit.
Známe blogy informační, kde se snaží někteří jedinci komentovat dění okolo sebe s tím, že se nestydí za svůj názor, ovšem zpravidla se ho zdráhají podepsat. Mají potřebu do všeho vrtat a pokud jim v tom někdo zabrání, projevují tendence se zbláznit.
Známe blogy hanbaté, kde se prosazují jedinci, se kterými si nechce nikdo ani hrát ani psát a ani spát a jim pak tudíž taky nezbývá než xxxblogovat, protože jinak je pnutí v jejich orgánech brzy donutí se zbláznit.
Známe blogy výstavkové, takové ty co se halasně objeví a pak zhasnou, protože autoři se nechali zbláznit jednou moderní myšlenkou, kterou brzy promptně vyměnili za jinou moderní myšlenku a pak zase další až se z toho mohou zbláznit.
Známe blogy organizační, kde se snaží různí a různě orientovaní jedinci shlukovat, jednak za účelem sblížení a jednak za účelem nesblížení, protože jinak by se v našem individualistickém a globálním světě mohli zbláznit.
A nakonec známe blogy vysoce kvalitní, netradiční, hluboce myšlenkově bohaté, dojímavé a nesporně kvalitní. Ano, právě takové ambice musí každý blogger mít, a my je máme, nebo ne?
Koneckonců, vždyť slovo BLOG pochází z češtiny. Sám velký a nesmrtelný velikán J. Cimrman, bohužel ve své slabší chvilce, reagoval na některé postuláty informačních teoretiků poznámkou (nalezenou na okraji jedné z Mistrových přednášek), že "blábolili o 106", přičemž když se blábolení opakovalo, taksi Mistr poznamenával už jen B106 a pak si nelze nevšimnout jasné vizuální podobnosti s novým slovem BLOG...
No a kam dál? Vzhůru do krajin, kde ještě HIC SUNT LEONES (tedy alespoň pro mně) a ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Castor Castor | E-mail | 24. dubna 2008 v 10:46 | Reagovat

Mimochodem - není i slovo "Robot" náhodou z českého jazyka ? :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.