Omezit, zakázat, zrušit!

30. dubna 2008 v 12:18 | Zegr |  INSIDER archív 2008
Tak si představte, že v jedné ne příliš vzdálené zemi na východ od nás, chtějí její zákonodárci konečně něco udělat s úrovní své mládeže. Jak? Chtějí omezit zveřejňování nevhodných kulturních děl pro mladé lidi do 18 let - literaturu, časopisy, muziku. Připravují také návrh zákona, na jehož základě bude moci mládež do 18 let navštěvovat noční bary a diskotéky pouze v doprovodu rodičů. není to úžasná myšlenka? Rozkryjme si nyní, o co vlastně jde.
1) literatura - navždy zmizí ty bezskrupulózně fabulující thrilery, ve kterých nakonec padouch dostane do budky a je potrestán. Vždyť takhle to v životě vůbec nefunguje! Pak je mládež nakažená virem jakéhosi pocitu, že spravedlnost existuje a že by mělo být zlo potrestáno. To je zřejmě pro poslance velmi nebezpečná idea. Návrh povolí jen sebrané spisy projevů a červenou literaturu.
2) časopisy - tady je situace složitější, protože vydávání časopisů je relativně velmi rychlé a chyby politiků jsou strašně rychle vidět, ovšem nikdy nevíte, kdy ten který časopis napadne vašeho konkurenta a pomůže vám nahoru... Myslím, že tady půjde především o komiksy oslavující jiného než místního rodáka, časopisy s počítačovými hrami jiného než místního původu nebo oslavujícího jiného než místního hrdinu a hlavně o časopisy pochybného charakteru s obnaženými těly (podotýkám obojího pohlaví), protože především ty odvádějí pozornost mládeže od kvalitního a smysluplného čtiva
3) muzika - tady je situace vůbec nejsložitější, protože nevhodná je jednak všechna cizojazyčná hudba, ale také hudba domácí, ve které se to hemží "refrény jako hovado", tím co je slyšet "cestou po schodoch", "preťatými žilami", o sekyrkách v rukách mrtvých zbojníků v lidové tvorbě vůbec nemluvě (na autory písničky "Sbohem Slovensko" z minulého století bude preventivně uvalena fatwa). Myslím, že povolena bude jen znělka parlamentního vysílání, celostátních zpráv a prezidentské fanfáry. Jo a taky: "neublížil som, neublížil som nikomu z vás..."
4) diskotéky a bary v doprovodu rodičů - tady je to průzračně čisté - mládež samozřejmě nebude do zmiňovaných podniků v doprovodu rodičů vůbec chodit, takže to povede k tomu, že budou výjimky a ty budou muset hodně platit, a hlavně bude všude sposta místa a řadový politik nebude mít strach ne jen že si nesedne, ale hlavně že ho nebude nikdo inzultovat ani slovně a ani pivní sklenkou...
Na závěr zůstávají jen otázky:
Zůstali by z díla bratří Čapků jen Pejsek a kočička?
Byli by u nás Rychlí šípové povoleni nebo spáleni?
Byl by Reflex zrušen kvůli Zelenému Raoulovi, případně kvůli Haně a Haně?
Byl by Karel Gott mezi vyvolenými?
Kolik by platila Stodolní?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.