Duben 2008

Omezit, zakázat, zrušit!

30. dubna 2008 v 12:18 | Zegr |  INSIDER archív 2008
Tak si představte, že v jedné ne příliš vzdálené zemi na východ od nás, chtějí její zákonodárci konečně něco udělat s úrovní své mládeže. Jak? Chtějí omezit zveřejňování nevhodných kulturních děl pro mladé lidi do 18 let - literaturu, časopisy, muziku. Připravují také návrh zákona, na jehož základě bude moci mládež do 18 let navštěvovat noční bary a diskotéky pouze v doprovodu rodičů. není to úžasná myšlenka? Rozkryjme si nyní, o co vlastně jde.
1) literatura - navždy zmizí ty bezskrupulózně fabulující thrilery, ve kterých nakonec padouch dostane do budky a je potrestán. Vždyť takhle to v životě vůbec nefunguje! Pak je mládež nakažená virem jakéhosi pocitu, že spravedlnost existuje a že by mělo být zlo potrestáno. To je zřejmě pro poslance velmi nebezpečná idea. Návrh povolí jen sebrané spisy projevů a červenou literaturu.
2) časopisy - tady je situace složitější, protože vydávání časopisů je relativně velmi rychlé a chyby politiků jsou strašně rychle vidět, ovšem nikdy nevíte, kdy ten který časopis napadne vašeho konkurenta a pomůže vám nahoru... Myslím, že tady půjde především o komiksy oslavující jiného než místního rodáka, časopisy s počítačovými hrami jiného než místního původu nebo oslavujícího jiného než místního hrdinu a hlavně o časopisy pochybného charakteru s obnaženými těly (podotýkám obojího pohlaví), protože především ty odvádějí pozornost mládeže od kvalitního a smysluplného čtiva
3) muzika - tady je situace vůbec nejsložitější, protože nevhodná je jednak všechna cizojazyčná hudba, ale také hudba domácí, ve které se to hemží "refrény jako hovado", tím co je slyšet "cestou po schodoch", "preťatými žilami", o sekyrkách v rukách mrtvých zbojníků v lidové tvorbě vůbec nemluvě (na autory písničky "Sbohem Slovensko" z minulého století bude preventivně uvalena fatwa). Myslím, že povolena bude jen znělka parlamentního vysílání, celostátních zpráv a prezidentské fanfáry. Jo a taky: "neublížil som, neublížil som nikomu z vás..."
4) diskotéky a bary v doprovodu rodičů - tady je to průzračně čisté - mládež samozřejmě nebude do zmiňovaných podniků v doprovodu rodičů vůbec chodit, takže to povede k tomu, že budou výjimky a ty budou muset hodně platit, a hlavně bude všude sposta místa a řadový politik nebude mít strach ne jen že si nesedne, ale hlavně že ho nebude nikdo inzultovat ani slovně a ani pivní sklenkou...
Na závěr zůstávají jen otázky:
Zůstali by z díla bratří Čapků jen Pejsek a kočička?
Byli by u nás Rychlí šípové povoleni nebo spáleni?
Byl by Reflex zrušen kvůli Zelenému Raoulovi, případně kvůli Haně a Haně?
Byl by Karel Gott mezi vyvolenými?
Kolik by platila Stodolní?

Pozor na seniorky!

30. dubna 2008 v 11:50 | Zegr |  INSIDER archív 2008
Člověk si nikdy nemůže být ničím jistý. Dokonce už ani seniroky nejsou tím čím bývaly. Co jiného si mám myslet, když se dočtu, že v jedné ze zemí neomezených možností, se dvě takové bavily tím, že oslovovaly bezdomovce, braly si je domů, uzavíraly na ně pojistky a pak se jich zbavovaly jednou provždy? Kam ten svět spěje? Dnes už si nemůže být ničím jistý ani člověk, a bezdomovec už vůbec ne. Bezdomovci celkově moc lidí nezajímají, ovšem kromě pojišťoven, zdá se. I když ty spíše zajímají peníze, ne? Pokud by ty ziskuchtivé babky nebyly chamtivé, nejspíš by se o smrt nějakých týpků bez minulosti, současnosti a vlastně i budoucnosti, nikdo nezajímal.
Ale to by se mělo změnit. Budeme si totiž všichni odtěďka dávat pozor na seniorky. Třeba taky ta, co zruinovala solné doly - babka kořenářka - jak nejprve vyvolala krizi nedostatkem soli (čímž vyšponovala ceny soli a tudíž i svých akcií nahoru), aby pak dodala vládci země bezednou (!) solničku... ovšem až ve chvíli, kdy už své akcie dávno prodala... Myslel někdo při tom na ty nebohé solnohorníky? A myslíte si, že babky kořenářky byly živy jen z prodeje bylinek a rozdávání více či méně srozumitelných rad? Je pravda, že některé se podařilo demaskovat velmi rychle - viz proslulý příběh o perníkové chaloupce, kde babka čarodějnice nejen že ničila chrup (za cenu strašných bolestí) obou zbloudilých dětí, ale nakonec je chtěla dokonce servírovat! Domníváte se, že alegorie o Červené Karkulce je o zlém vlku? Ne, to stará paní se svou vnučkou a myslivcem tak dlouho vlka štvali (rozuměj "leželi mu v žaludku"), až z toho pošel. Kde jsou populace vlků dnes? A nakonec všechny ty idylické a ideální seniorky z pořadů západoněmecké a rakouské provenience, to je taky úžasná virtuální realita...
Nechci samozřejmě házet všechny seniorky do jednoho pytle - jsou i takové, které přežijí, když je nepustíte v tramvaji sednout, jsou i takové, které si nechají komentáře k dnešní nepovedené mládeži pro sebe (ani když si někdo z dotčené generace dovolí namítnout, kdo ty nové generace vlastně vychoval). Ale jak říkám už na začátku - dávejme si pozor, hlavně při uzavírání životních pojistek...

Proč BLOG?

23. dubna 2008 v 16:41 | Zegr |  INSIDER archív 2008
Myslím, že by na začátek nebylo od věci zkusit definovat jaké blogy vlastně máme.
Známe blogy politické, kdy se politici tváří, že je zajímá, co si o nich voliči myslí, a snaží se vysvětlovat, radit a prudit. Politici se snaží ukázat nám, že jsou internetově gramotní a myslí si, že nám to není jedno.
Známe blogy grafomanské, kde se profilují jedinci, se kterými si už nechce nikdo ani hrát ani psát a tudíž jim nezbývá než blogovat, protože jinak je pnutí v jejich hlavách a prstech donutí se zbláznit.
Známe blogy informační, kde se snaží někteří jedinci komentovat dění okolo sebe s tím, že se nestydí za svůj názor, ovšem zpravidla se ho zdráhají podepsat. Mají potřebu do všeho vrtat a pokud jim v tom někdo zabrání, projevují tendence se zbláznit.
Známe blogy hanbaté, kde se prosazují jedinci, se kterými si nechce nikdo ani hrát ani psát a ani spát a jim pak tudíž taky nezbývá než xxxblogovat, protože jinak je pnutí v jejich orgánech brzy donutí se zbláznit.
Známe blogy výstavkové, takové ty co se halasně objeví a pak zhasnou, protože autoři se nechali zbláznit jednou moderní myšlenkou, kterou brzy promptně vyměnili za jinou moderní myšlenku a pak zase další až se z toho mohou zbláznit.
Známe blogy organizační, kde se snaží různí a různě orientovaní jedinci shlukovat, jednak za účelem sblížení a jednak za účelem nesblížení, protože jinak by se v našem individualistickém a globálním světě mohli zbláznit.
A nakonec známe blogy vysoce kvalitní, netradiční, hluboce myšlenkově bohaté, dojímavé a nesporně kvalitní. Ano, právě takové ambice musí každý blogger mít, a my je máme, nebo ne?
Koneckonců, vždyť slovo BLOG pochází z češtiny. Sám velký a nesmrtelný velikán J. Cimrman, bohužel ve své slabší chvilce, reagoval na některé postuláty informačních teoretiků poznámkou (nalezenou na okraji jedné z Mistrových přednášek), že "blábolili o 106", přičemž když se blábolení opakovalo, taksi Mistr poznamenával už jen B106 a pak si nelze nevšimnout jasné vizuální podobnosti s novým slovem BLOG...
No a kam dál? Vzhůru do krajin, kde ještě HIC SUNT LEONES (tedy alespoň pro mně) a ...

Z proslovu dne 23.4.2008

23. dubna 2008 v 15:03 | Zegr |  INSIDER archív 2008
Z nejnovějšího proslovu pana CH.N.G (z cizího jazyka do méně cizího jazyka tlumočil Y.J.Y.), proneseného dne 23.4.2008 (pozn. doplnil Zegr)
---------------------------------------------------------------------
"... someone try hard, someone does not - this is dissapointed - someone wants to go home because of fix house or feeding dogs..."
"...we are not working in cooperation..."
" he accept czech culture, you should accept korean - it is korean company..." (Zegr pozn.: viděli jsme kulturu v akci, třeba když se dávají výpovědi...)
"...if someone wants to go home because of fix house or feeding dogs, he does not accept..."
"... to be pride in your work - if you prefer privacy, so go home..." (Zegr pozn.: bez komenáře)
"...if someone wants to go home because of fix house or feeding dogs, he does not accept..."
"... is here anybody who has different opinion?"
"...if someone wants to go home because of fix house or feeding dogs, he does not understand...it is disapointing"
"...eastern people work hard in west europe..." (Zegr pozn.: evidentně nepochopili proč)
"...CHANGE YOUR MIND..." (Zegr pozn.: bez komenáře)
"... our company is now establishing new things and stabilized after 2 years..."
"...in near future you must work not 1 person but more one halp or more..."
"YOU SHOULD ACCEPT THE REALITY" (Zegr pozn.: bez komenáře)
"do you understand what I am talking about?"
-------------------------------------------------------------
Konec

SENZAČNÍ ODHALENÍ!!!

1. dubna 2008 v 13:57 | Zegr |  INSIDER archív 2008
"Truman Show" aneb "Nakoukání do korejské kultůry v Jurópě na obědnávku slavnoj češskoj národu"
Jak se nám podařilo exkluzivně zjistit, točí zde nejmenovaný autor ještě třeskutěji srandovnější film než byl ten o Kazaších a Američanech. Jak jinak si můžeme vysvětlit panoptikum postaviček z Dálného východu, než tím, že jsou to nastrčení herci (méně) a komparsisté (více)? Je sice naprosto jasné, že si myslí, že hrají ve filmu "Den závislosti" (režie Roll And Emerich), přičemž mají simulovat chod velké nadnárodní korporace, ale to vůbec nevadí. Ba naopak, chvílemi jsou tak autentičtí jako zvířátka v dokumentech BBC.
O čem má být děj? Sláva národu, který se osvobodil od jha vykořisťovatelů, vyšvihl se za půlstoletí ohromně nahoru a teď ještě přináší (i když ne ohněm a mečem) své evangelia zaostalým a potřebným chudým .
O čem je děj? V podstatě se jedná o hlubokou sondu do průběhu rozpadu osobnosti semleté globalismem, úpadku jak sociálního tak duševního, o destrukci malých lidiček, kteří podlehli mámení cizího kapitálu, dali všanc svou bodoucnost cizincům, kteří ač nejsou z jiné planety, chvílemi tak cílevědomě jednají. Dostávají protichůdné příkazy, trpí pod lpěním na bezvýznamných maličkostech a nechávají se deprimovat šumem v komunikaci a v peněžence.
Jedinec, který je obětí, neposlechl rady svých starších a moudřejších, nedal na hlas své domoviny a rodiny, a "dobře mu tak", jak praví nevyslovený druhoplánový podtitul. Z celého filmu má sálat dobrá nálada ve stylu "neštěstí druhého pobaví nejvíce" a také jistý sebedestrukční nihilismus, tak vžitý všem eko a jiným teroristům.
Celá stavba a kompozice je založena na tom, že je důležité ostatní udržet v nevědomosti, že kromě několika dobře informovaných nikdo nic netuší, přičemž se autoři inspirovali (byť to popírají) dílkem zmiňovaným v úvodu titulku.
Co dodat na závěr? Recenze budou určitě vynikající, vždyť záštitu převzali jak prezidenti několika automobilek, tak i prezidenti zeměkoule (rozuměj premiér a expremiér ČR). Autoři Vám (nám) všem, kteří v tom hrajeme, přejí dobrou zábavu a těm, co už odešli vzkazují: "Budete nemilosrdně vystřiženi."