Pohled zpátky...

12. února 2008 v 15:41 | sikk |  INSIDER archív 2008
ROK 2006 aneb český křišťál a pozemek za korunu za šek na 5 melounů
"SungWoo, která zpočátku počítá s výrobou 300.000 dílů na karosérie ročně, koupila od Ostravy 15,9 hektaru pozemků za symbolickou jednu korunu.
Primátor Aleš Zedník (ČSSD) označil vstup korejské firmy do Ostravy za novou etapu v životě města. "Ostravo, zapomeňte na uhlí, myslete na auta," žertoval Zedník, který šéfovi firmy daroval český křišťál se symbolem ostravské radnice. Město Ostrava zase dostalo od Korejců darem šek na pět milionů korun.
Korejci ze SungWoo podle Kajnara o vstup do Ostravy kvůli Hyundai velmi stáli. "Když se rozhodovali, zda jít na Slovensko, nebo sem, dali přednost Ostravě. Byl jsem svědkem toho, jak šéf KIA jim nabízel, že tam jsou pozemky, ať si to tam postaví. A oni odmítli. Šli do větší nejistoty do Ostravy, protože měli signály, že Hyundai sem určitě přijde," dodal.
Kajnar řekl, že Korejcům nemohl zaručit, že pozemky pro ně budou připraveny. "Potkal jsem je před 11 měsíci v Ostravě a říkal jim, že těch 16 hektarů ještě nemám. Viděl jsem snad ty nejzoufalejší obličeje ve svém životě. Dali najevo, že by byli schopni čekat i 14 dnů v Ostravě. Tak jsem pracoval tak rychle, jak to jen šlo, a během tří dnů jsem jim mohl sdělit kladné stanovisko," dodal. "
Pozn.Redakce: Říká se ještě šeku na 5 milionů dar??? J
Pozn.Redakce II: Kajnare, tebe už volit NEBUDU!!! L
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.