Únor 2008

Zachyceno v síti...

12. února 2008 v 15:44 | sikk |  INSIDER archív 2008
Zachyceno v síti…
"V současné době vyrábí český závod
Briggs & Stratton Power Products, s.r.o. čtyřdobé benzínové motory s vertikální klikovou hřídelí, které jsou určeny pro pohon sekaček na trávu. Výroba byla zahájena
v prosinci 2006.
Projektová kapacita závodu umožňuje výrobu 1 000 000 motorů ročně a předpokládá zaměstnat až 250 zaměstnanců."
Poz. Redakce: " Houby s octem - je to americký radar!"
-----------------------
Rozhodně nelze nezmínit velmi otevřenou a nikoho nešetřící diskuzi rozvíjející se na serveru
Rubriku DISKUZE a téma PRÁCE A PROBLÉMY V KOREJSKÝCH FIRMÁCH doporučujeme pro zpestření všedního odpoledne.

Klapka 1423...

12. února 2008 v 15:43 | sikk |  INSIDER archív 2008
Klapka 1423 aneb person you are calling is not available at this moment..
Ačkoliv mám fenomenální defekt v paměti na čísla v běžném životě, během svého působení tady jsem si zapamatovala všechny pro mě podstatné klapky nutné přežití všedního dne v korejské společnosti.
Jinými slovy znám nazpaměť klapky všech, o kterých vím, že mi dokážou vždy nejlépe pomoci v rámci svého oboru…
A teď když jsem hrdá na svou malou výhru nad kapacitou svého mozku, tak mi všechny schopné klapky začínají odcházet…
Jedna z nejschopnějších a zároveň základní kámen neoficiálního informačního systému nás opustila minulý týden.
Vím, a věřím v to že asertivní, schopný, velmi společenský J a ochotný člověk to bude mít všude jednoduché a tak nezbývá než popřát naší bývalé klapce 1423 hodně štěstí a zajímavých zkušeností, které jí pomůžou odrazit se a stoupat dál.

Všechny Slovenky, když se naštvou, tak jsou protivné.

12. února 2008 v 15:43 | insider |  INSIDER archív 2008
"Všechny Slovenky, když se naštvou, tak jsou protivné."
Je jasné, že tato odposlechnutá věta od vedle si zaslouží komentář. Zvlášť když nás již brzy opustí jeden zvlášť skvělý příklad příslušnice originální kultury zvané "Východňari". Všichni co ji znají, tak ví, že výše citovaná věta má 100% platnost, s tím, že zde je umocněna ještě na první pohled nevinným vzhledem, za nimž se skrývá eruptivní osobnost, generálského typu (to si nevymýšlím, mám blízký zdroj). Ale na druhou stranu, je v podstatě dokonalá (to si taky nevymýšlím, mám blízký zdroj), se srdcem na dlani a s tímto heslem vyraženým do rodového erbu:
"Zeď se stejně hlavou prorazit dá."
Tak Silvie, ať tě síla provází a hodně prostupných zdí ti přeje
Insider
P.S. chlapi, jen tak mimochodem, myslím, že všechny holky z bývalé federace jsou v jistém směru (viz první věta nahoře) úplně stejné…

Jak se tomu říká...

12. února 2008 v 15:42 | insider |  INSIDER archív 2008
Jak se tomu říká,
když si děláte legraci z něčeho a za pár dní zjistíte, že to vlastně vůbec nebyl vtip, ale je z toho naprosto syrová realita? Možná si P.T. čtenářstvo pamatuje, jak jsme posledně rozebírali génia několika našich kolegů a pic kozu do vazu - je to tady! Z Deputy na Managera a na nadManagera během roku, maximálně roku a půl! Tohle strategické rozhodnutí muselo být ovlivněno našim článkem, protože kdo první poukázal na onu osobu? No přece my! Z Deputy managera, který byl dlouho po příjezdu vyplašený jako vyoraná myš, přes managera oddělení Koncepce obchodní a výrobní politiky firmy až na - jak se to místo teď vlastně jmenuje? No není to krása, když máme všichni takový zářný příklad, kam se to dá s pílí a talentem dotáhnout? A to si nemyslím, že ona osoba dosáhla svého stropu! Budeme jeho kariéru dále pečlivě sledovat a určitě vás informovat.
Jak se tomu říká,
když do místnosti, která je deklarována jako odpočinková, případně potkávací, umístíte nevkusně slonovinově žlutý automat na cigarety? To že jsou dnes kuřáci čím dál tím více diskriminování a vytlačováni na okraj společnosti těmi divnými nekuřáky, je fakt, a takový ošklivý automat je jen k tomu, aby odpuzoval, nebo ne? A to nemluvě o vybledlém obrázku z nejmenovaného amerického města, o obrázku na němž jsou ještě stále vidět dvě věže Světového obchodního centra… To nemá ten, kdo automat instaloval, pochopení ani pro bolest lidí, jejichž známí a příbuzní tam zahynuli, a ani mu nevadí, že tím kazí radost těm, jejichž známí a příbuzní obě věže zbourali? Jak se teď mají všichni ti mrtví z věží v obou věčných lovištích cítit?
Svět nevyhnutelně spěje k entropii - vždyť máme takových moderních technologií a u Merkuru byly sondy naposledy v roce 1975 a od té doby až před pár dny… Taky máte občas ten pocit, že je ta entropie větší a vští a vtí a vt a …

Pohled zpátky...

12. února 2008 v 15:41 | sikk |  INSIDER archív 2008
ROK 2006 aneb český křišťál a pozemek za korunu za šek na 5 melounů
"SungWoo, která zpočátku počítá s výrobou 300.000 dílů na karosérie ročně, koupila od Ostravy 15,9 hektaru pozemků za symbolickou jednu korunu.
Primátor Aleš Zedník (ČSSD) označil vstup korejské firmy do Ostravy za novou etapu v životě města. "Ostravo, zapomeňte na uhlí, myslete na auta," žertoval Zedník, který šéfovi firmy daroval český křišťál se symbolem ostravské radnice. Město Ostrava zase dostalo od Korejců darem šek na pět milionů korun.
Korejci ze SungWoo podle Kajnara o vstup do Ostravy kvůli Hyundai velmi stáli. "Když se rozhodovali, zda jít na Slovensko, nebo sem, dali přednost Ostravě. Byl jsem svědkem toho, jak šéf KIA jim nabízel, že tam jsou pozemky, ať si to tam postaví. A oni odmítli. Šli do větší nejistoty do Ostravy, protože měli signály, že Hyundai sem určitě přijde," dodal.
Kajnar řekl, že Korejcům nemohl zaručit, že pozemky pro ně budou připraveny. "Potkal jsem je před 11 měsíci v Ostravě a říkal jim, že těch 16 hektarů ještě nemám. Viděl jsem snad ty nejzoufalejší obličeje ve svém životě. Dali najevo, že by byli schopni čekat i 14 dnů v Ostravě. Tak jsem pracoval tak rychle, jak to jen šlo, a během tří dnů jsem jim mohl sdělit kladné stanovisko," dodal. "
Pozn.Redakce: Říká se ještě šeku na 5 milionů dar??? J
Pozn.Redakce II: Kajnare, tebe už volit NEBUDU!!! L

Jazykový koutek 6/2008

12. února 2008 v 15:41 | insider |  INSIDER archív 2008
Česky:
"Mohl(a) bys, prosím… Můžu Vás požádat o…."
Korean English:
"Ju šud dů det"
------------------------
Česky:
"Duben"
Korean English:
"érflííí"

Citát týdne 6/2008

12. února 2008 v 15:40 | insider |  INSIDER archív 2008
Mluvčí společnosti Hyundai CZ Petr Vaněk:
"Nejde o to, aby se z nás stali Korejci, ale musíme ten firemní organismus pochopit a akceptovat, nebo nás odsud vypudí."

Individuum týdne 6/2008

9. února 2008 v 20:27 | insider |  INSIDER archív 2008
Jméno: Adámek
Kde ho najdete: U Dudků v postýlce
Vhodný úplatek: Mateřské mléko
Zvláštní znamení: 4,40kg a 52cm