Leden 2008

Číslo 2 žije...

6. ledna 2008 v 17:34 | sikk |  INSIDER archív 2008
Číslo 2 žije!!!
"Loučení je chvíle, kdy je třeba stát se hrdinou, překonat bolest, potlačit slzy, vysmát se snům a s úsměvem říct sbohem a vědět, že už NIKDY…"
Pamatujete jak jste kdysi vyplňovali dotazník Candidate details při pohovoru? Používáte Interview report, při zpovědi nového kandidáta? A co stravenky, máte? A existuje spousta dalších malých a velkých věcí, procesů a postupů, které zavedla, vybojovala a prosadila inženýrka HR specialistka Petra Vojtková from Vyškov. Jako zakládající členka samozřejmě (i když letmo) absolvovala kontaktní seznámení s Koreou, což ji posouvá zas o stupeň výš od nás běžných řadových "co neviděli na vlastní oči". A neopomeňme dodat, že osobně nabrala téměř 95% toho, co (spíš kdo) je v kuloárech a undergroundových informačních kanálech SW nazýváno betonem.
Od počátku svého působení vystupovala hrdě a neohroženě pod personálním číslem "2", a jen pro orientaci k dnešnímu datu máme v rámci našeho výrobního šapitó personálních čísel přes 1600 - tzn. přes 1600 oveček, jenž přišly, zůstaly či odešly.
Tímto krátkým shrnutím bychom chtěli vyjádřit Naší/Vaší HR specialistce pouze slova díku za to, jakým způsobem nás a spoustu jiných našla, vyselektovala, naverbovala, uvedla a prováděla cestou trnitou mezi zdmi česko-korejských personálních vztahů.
Motto, které naše personalistka - bojovnice s oblibou razí zní:
" Dobrým lidem není zima",
a v tomto duchu bychom jí chtěli ( s dovolením) za všechny popřát, ať na své cestě dál potkává pouze lidi a národy, jimž rozhodně zima není.
LOVU ZDAR!!!

Je s podivem...

6. ledna 2008 v 17:32 | insider |  INSIDER archív 2008
Je s podivem,
jak stejné jsou všechny ty symptomy a příznaky geniální duše, mysli a leckdy i těla. Tak známá a leckdy manipulovaná Wikipedia hovoří takto: "Obecně platí, že vyhraněný talent určitým způsobem vyřazuje génia mimo okolní komunitu. Pokud nepřátelský a odmítavý postoj okolí vůči géniovi překročí míru, může dojít k výrazným poruchám osobnosti a duševního zdraví." Vždy když budete přistupovat s čímkoli banálním k některému z těch, kteří řídí (a redakce ví prokazatelně minimálně o dvou), opakujte si tato slova, protože jakýkoli necitlivý, např. byť jen náznak posměchu, může ještě více narušit již tak křehkou slupku géniovy duše. Myslím, že s identifikací těch minimálně dvou nebude problém. Léčí si svá malá traumata a rány tím, že požívají často alkoholické nápoje, za jejichž mlhou jsou uvolnění, často podléhají i jiným návykovým látkám např. nikotinu, kde pro změnu trénují hluboké dýchání, které má navodit ztracený stav duševní rovnováhy.A čím více je tato rovnováha narušena, tím více se k těmto obezličkám uchylují, někdy i 4-5 za hodinu… Často v noci nespí, zmítáni strachem a pochybnostmi nad sebou samými.
Ale pokud se přiblížíte opatrně, jako když s dalekohledem pozorujete vášnivé milence na břehu rybníčka, můžete zažít úžasný a vzácný okamžik, kdy je opravdu radost pozorovat výtrysky jejich originálních myslí. Vždyť jen to, že se po několika měsících sžili s prostředím tak, že umí kromě základních frází typu: dobrý den, děkuji či domů, i jiná slova, třeba: pivo nebo napiču… Ti opravdu nejzdatnější zvládnou dokonce i místní nelogický a nesrozumitelný slogan: Baník pičo! Jak je jejich sil a dovedností opravdu zapotřebí, je patrné i na tom kolika důležitými posty již prošli, vždyť ti nejlepší už vystřídali i tři místa… A to ani nespočítáme kolik vozidel různých typů a strojů různých umů dokáží bez mrknutí oka ovládat a manipulovat s nimi…
Nezapomeňme tedy že každý den zmizí nejen nějaký živočišný či rostlinný druh…

Individuum týdne 5/2007

6. ledna 2008 v 17:31 | insider |  INSIDER archív 2008
Jméno: Vojtková
Kde ji najdete:
svého času HR area
Vhodný úplatek: Kofila
Zvláštní znamení:
Má zbrojní pas a čivavu a nebojí se obojí bez varování použít.

Citát týdne 5/2007

6. ledna 2008 v 17:29 | insider |  INSIDER archív 2008
Pacientka: "Nemohla jsem být těhotná, s nikým jsem nic neměla."
Dr. House: "Aaa neposkvrněný početí"
Pacientka:"A co mám teď dělat?"Dr.House: "Dát se na víru?"

Jazykový koutek 5/2007

6. ledna 2008 v 17:28 | insider |  INSIDER archív 2008
česky:
mobilní rampa
anglicky:
mobil ramp
korejsky:
mobil lamp
česky:
???________________
Korejský kondicionál a kouzelné slovíčko:
Česky: "Mohl bys prosím"
Korejsky: "Jů šud dů det" (=měl bys to udělat)