Jen tak na okraj...4/2007

9. listopadu 2007 v 23:36 | zegr |  INSIDER archív 2007
Všimli jste si kolikrát už odpadl kurz jazyka anglického? Nemáte ten zneklidňující pocit, že se možná některým lektorům při pomyšlení na nejmenovanou firmu dělá nevolno a jde na ně chřipka? A co vy? Taky se vám při vyslovení onoho jména dělá drobná vyrážka na kotnících a zápěstích? Možná i proto zatím stále nemáme lektora korejštiny, který by nás do tajů tohoto jazyka zasvětil… Kam by asi emigroval? Do Japonska? A co vy? Měli jste také někoho, který měl třesavku, když viděl vás? Kam by asi emigroval? Do Ruska? A kam byste nejraději emigrovali vy?
Denně kolem toho chodíme…
Každá nevysvětlitelná aktivita probouzí spousty otázek, zvlášť když ta práce celkem slušně odsýpá a nedrhne na nedostatku náklaďáků, nafty popř. lopat. Hlavní otázka zní: Co to asi bude? Masový hrob našich nadějí? Pokus najít nový zdroj černého uhlí? Bazén pro zaměstnance platící poctivě odborové příspěvky? Nová jáma na scrap? Základy budovy věznice pro neposlušné? Vinný sklep pro chairmana? Zemljanky pro zaměstnance v bytové tísni? První ostravské mořské Akvárium? Stanice metra? Hledají poklad? Templářský? Nacistický? Svatý grál? Buddhův zub? Dračí penis? Co myslíte vy?
Až se budete nad ránem vracet z práce/flámu/nevěry (nehodící se škrtněte) a bude bezmračná obloha, tak zkuste jít chvíli jako vzpřímená opice a kouknout se nad sebe.
Můžete totoiž snadno zahlédnout hned čtyři planety: Mars, Saturn, Venuši a Merkur. Všechny jsou pozorovatelné ve druhé polovině noci a nebo dokonce až za svítání, těsně před východem Slunce. K nalezení všech čtyř planet dokonce nepotřebujeme žádný speciální dalekohled, jsou pohodlně viditelné i pouhýma očima. A když jsme u té viditelnosti - hřbitovy asi nemá nikdo rád, ale zrovna v těchto dnech tám vládne trochu jinak strašidelná nálada…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.