Listopad 2007

SungWoo Slovakia Superstar

26. listopadu 2007 v 21:48 | sikk |  INSIDER archív 2007
Zhoršená kvalita v tomto případě vůbec nevadí, v podstatě jde o pozadí a pracovní nasazení v SungWoo Hitech Slovakia. Nepřipadáte si jako totální trotli a workholici, když vidíte jak s klidem a zpěvem někdo tu "práci " bere u sousedů, zatímco my tady .........
Doporučuju samozřejmě se zvukem ( "keby bolo nieeečoooo...") - nepřijde Vám divné, že je tam jinak takové ticho? Skoro žádný rachot, žádný hukot strojů..

Nervózní korejský hráč...

24. listopadu 2007 v 17:27 | sikk |  INSIDER archív 2007
Co dokážou nervy... (lepší je to se zvukem, ale i bez něj to stojí za to :-) ).

Písek a beton

9. listopadu 2007 v 23:37 | sikk |  INSIDER archív 2007
Když jsem si včera ráno - ostatně jako každé ráno - sedla ke svému stolu, přemýšlela jsem nad tím, že mám kolem sebe až přespříliš osobních věcí. Až přespříliš věcí, které určitě nestihnu sbalit ve dvě odpoledne, až přijde jednou řada na mě… Jak si stihnu za dvě hodiny sbalit svůj stojánek na tužky a milión kancelářských potřeb, svého malého koníčka a malým žrádýlkem, nástěnku fotek, papučky, vyklidit tři šuplíky a ještě spoustu jiných věcí, zlikvidovat hromady papírů, předat funkci, rozloučit se… Jak to stihnu??? Nachystám si pro jistotu ještě dnes někde bokem "poamericku" papírovou krabici, abych nebyla tak zaskočena. Možná si i párkrát nacvičím "planý poplach"…
Za dob železné vlády nejmenovaného bývalého manažera na našem oddělení, jenž nás letos opustil a navrátil se zpět do vlasti, jsme často slýchávali pojem "our company". Slýcháváte -li to dennodenně, začne Vám připadat, že jste opravdu součástí něčeho, co společně s ostatními budujete. Že vším co děláte, pomáháte "našemu děťátku" dělat první krůčky, podporujete ho v jeho růstu a pomáháte , aby mohlo být v budoucnu veliké a silné. Překousnete spoustu věcí už pro ten občasný pocit, že za sebou přece jen něco zanecháte.
A pak k Vám jednoho dne děťátko přijde a řekne: "Běž, už Tě víc nepotřebuji." A to je moment, vážení přátelé, kdy se z děťátka stane spratek. A od takového spratka nemůžete dál vědět čeho se dočkáte.
Vzpomenu ještě jednu osobnost, která jednou vyřkla citát v němž šlo o rozdělení lidí na písek a beton. Písek se prosype a odnese ho vítr. A beton? Ten je pevný a zůstává.
Chci věnovat pomyslnou minutu ticha naší Esmeraldě, jenž byla a zůstane betonem už napořád, ať už bude její cesta dál vést kamkoliv.

Jen tak na okraj...4/2007

9. listopadu 2007 v 23:36 | zegr |  INSIDER archív 2007
Všimli jste si kolikrát už odpadl kurz jazyka anglického? Nemáte ten zneklidňující pocit, že se možná některým lektorům při pomyšlení na nejmenovanou firmu dělá nevolno a jde na ně chřipka? A co vy? Taky se vám při vyslovení onoho jména dělá drobná vyrážka na kotnících a zápěstích? Možná i proto zatím stále nemáme lektora korejštiny, který by nás do tajů tohoto jazyka zasvětil… Kam by asi emigroval? Do Japonska? A co vy? Měli jste také někoho, který měl třesavku, když viděl vás? Kam by asi emigroval? Do Ruska? A kam byste nejraději emigrovali vy?
Denně kolem toho chodíme…
Každá nevysvětlitelná aktivita probouzí spousty otázek, zvlášť když ta práce celkem slušně odsýpá a nedrhne na nedostatku náklaďáků, nafty popř. lopat. Hlavní otázka zní: Co to asi bude? Masový hrob našich nadějí? Pokus najít nový zdroj černého uhlí? Bazén pro zaměstnance platící poctivě odborové příspěvky? Nová jáma na scrap? Základy budovy věznice pro neposlušné? Vinný sklep pro chairmana? Zemljanky pro zaměstnance v bytové tísni? První ostravské mořské Akvárium? Stanice metra? Hledají poklad? Templářský? Nacistický? Svatý grál? Buddhův zub? Dračí penis? Co myslíte vy?
Až se budete nad ránem vracet z práce/flámu/nevěry (nehodící se škrtněte) a bude bezmračná obloha, tak zkuste jít chvíli jako vzpřímená opice a kouknout se nad sebe.
Můžete totoiž snadno zahlédnout hned čtyři planety: Mars, Saturn, Venuši a Merkur. Všechny jsou pozorovatelné ve druhé polovině noci a nebo dokonce až za svítání, těsně před východem Slunce. K nalezení všech čtyř planet dokonce nepotřebujeme žádný speciální dalekohled, jsou pohodlně viditelné i pouhýma očima. A když jsme u té viditelnosti - hřbitovy asi nemá nikdo rád, ale zrovna v těchto dnech tám vládne trochu jinak strašidelná nálada…

Vtip týdne 4/2007

9. listopadu 2007 v 23:29 | insider |  INSIDER archív 2007
Potká medvěd lišku: " Hele liško, nechceš zmlátit zajíce?"
"No tak jdem na něj, ale jak to vlastně uděláme?"
"Tak třeba: když bude mít čepici, tak ho zmlátíme, že ji má, no a když ji nebude mít, tak ho zmlátíme, že ji nemá."
Potkají zajíce: "Ahoj zajíci, kde máš čepici?" " Nemám." Tak ho seřežou do krve.
Druhý den se o opakuje a tak i třetí. Čtvrtý den říká liška, že už je to krapet ohrané.
"Tak teda: já vím, že zajíc kouří. Když bude mít cigára s filtrem tak ho zmlátíme, že má s filtrem, a když bude mít bez filtru...však to znáš."
Potkají počtvté zajíce. "Ahoj zajíci, máš cigarety?"
"A chcete s filtrem nebo bez?"
V tom ho začne mlátit medvěd do obličeje a řve: " Kde máš čepici ty hajzle?"

Obrázek týdne 4/2007

9. listopadu 2007 v 23:20 | insider |  INSIDER archív 2007
*Udává bolest palce pravé nohy...

Citát týdne 4/2007

2. listopadu 2007 v 15:16 | insider |  INSIDER archív 2007
"Toho budeš litovat do konce svýho života. Obě dvě vteřiny!" Demolition man

Jazykový koutek 4/2007

2. listopadu 2007 v 15:08 | insider |  INSIDER archív 2007
Česky:
"Máme špatně obsazenou směnu."
Anglicky v korejském podání:
"There are no workers, all officers - let´s go to the blanking line."

Individuum týdne č.4/2007

2. listopadu 2007 v 15:06 | sikk |  INSIDER archív 2007
Jméno:Bozen
Kde ji najdete:i za manažerským stolem
Vhodný úplatek:neúplatná
Zvláštní znamení: "Za časů dávných bohů a hrdinných korejských náčelníků, neklidem zmítaná společnost zrodila hrdinku. Je jí Bozen, mocná princezna, zocelená žárem bitev s měsíčními inventurami a pavučinou tabulek vytvořených v excelu. Síla-vášeň-nebezpečí - boj s overtimy a nedokonalostmi systému. Její odvaha změní svět."