Ze soudního zápisu 3/2007

24. října 2007 v 23:34 | Insider |  INSIDER archív 2007
Slavný a vážený soude!
Promiňte mi, že začínám svou řeč takto důrazně, ale musím: Kde je spravedlnost!
Proč jsou tito nevinní THP potrestáni tím, že jim nebyl poskytnut benefit jako pracovníkům ve výrobě?
Argument protistrany je jednoduchý, všichni ho známe: 'jsme výrobní firma'. Ale jaká by to byla výrobní firma bez těch, kteří shánějí věci právě pro výrobu? Řekl bych, že prázdná. Rád bych porotě a auditoriu zmínil znění například LISTINY ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD (schválené ČNR a součásti ústavního systému ČR), článek 28praví: "Zaměstnanci mají právo na spravedlivou odměnu za práci a na uspokojivé pracovní podmínky. Podrobnosti stanoví zákon". A dále Článek 40: "(1) Jen soud rozhoduje o vině a trestu za trestné činy. (2) Každý, proti němuž je vedeno trestní řízení, je považován za nevinného, pokud pravomocným odsuzujícím rozsudkem soudu nebyla jeho vina vyslovena." Čím se ubozí THP provinili? Sdělil jim někdo znění obžaloby? A k trestu ještě jeden citát: Ústava USA - dodatek zvaný Bill of Rights: DODATEK VIII (schválený 15. prosince 1791): "Nesmějí být vyžadovány nadměrné kauce, ukládány nadměrné pokuty nebo kruté a mimořádné tresty" Není toto krutý a nadměrný trest?
Nedomáháme se žádných jiných benefitů, chceme jen prosadit rovnost a spravedlnost a pevně doufáme, že ve světle výše uvedených listin a argumentů v nich uvedených, bude tento jednorázový benefit buď zrušen nebo jak se nám jako obhajobě zdá sociálně spravedlivější, nabídnut všem.
Děkuji za pozornost.
Právě jste si přečetli imaginární (je jen vaše štěstí, že velmi krátkou) obhajobu toho, co se děje - ano, jsme výrobní společnost, ale i výrobní společnost potřebuje ty své THP - stejně jako prsty potřebují ten svůj palec. Jen si zkuste vzít do ruky kladivo a nepoužít u toho palec. Jde to blbě, co? Stejně jako nás příroda vybavila tím vratiprstem, tak výrobní organizace nezbytně potřebuje lidi, kteří budou pracovat hlavou. Máte ten pocit, že bych to měl napsat větším a především ne česky?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.