Říjen 2007

Co teď a co potom...

28. října 2007 v 21:32 | sikk |  INSIDER archív 2007
"Missing feedback" v titulu není jen tak náhodou...Baví nás Vás nepravidelně "obšťastňovat" a z několika málo podnětů z doslechu jsme nabyli názoru, že se občas snad i trefíme. Chceme útočit i nadále na černé skříňky, které se nacházejí všude okolo nás, ale trochu Vás k tomu přece jen potřebujem :-)...
Cokoliv Vás trápí, o čemkoliv máte pocit, že by "se to mohlo hodit" : insidered@email.cz.
A pokud o nás již více nechcete slyšet : insidered@email.cz.
Pokud se Vám plátek líbí : insidered@email.cz.
Pěkný den....
P.S.:Kliknete-li na nadpis "Co teď a co potom" zobrazí se Vám malá anketka. Předem děkujeme za Váš názor.

Ocenění pro nejvěrnějšího čtenáře 43.týden

26. října 2007 v 16:39 | sikk |  INSIDER archív 2007
Naše redakce tímto uděluje ocenění NEJVĚRNĚJŠÍ ČTENÁŘ pro 43.týden tohoto roku:
tomu nejlepšímu, nejkreativnějšímu, a nejšikovnějšímu čtenáři, a zároveň našemu bývalému skvělému spolubojovníkovi skrytému pod identitou "Sirka".
WE MISS YOU!!!
P.S: Odměnu už si dostal - svůj hrnek nazpět -a věř že v těchto časech, kdy se kuchyňka stává nebezpečným územím, je to odměna nejcenější :-).

Ze soudního zápisu 3/2007

24. října 2007 v 23:34 | Insider |  INSIDER archív 2007
Slavný a vážený soude!
Promiňte mi, že začínám svou řeč takto důrazně, ale musím: Kde je spravedlnost!
Proč jsou tito nevinní THP potrestáni tím, že jim nebyl poskytnut benefit jako pracovníkům ve výrobě?
Argument protistrany je jednoduchý, všichni ho známe: 'jsme výrobní firma'. Ale jaká by to byla výrobní firma bez těch, kteří shánějí věci právě pro výrobu? Řekl bych, že prázdná. Rád bych porotě a auditoriu zmínil znění například LISTINY ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD (schválené ČNR a součásti ústavního systému ČR), článek 28praví: "Zaměstnanci mají právo na spravedlivou odměnu za práci a na uspokojivé pracovní podmínky. Podrobnosti stanoví zákon". A dále Článek 40: "(1) Jen soud rozhoduje o vině a trestu za trestné činy. (2) Každý, proti němuž je vedeno trestní řízení, je považován za nevinného, pokud pravomocným odsuzujícím rozsudkem soudu nebyla jeho vina vyslovena." Čím se ubozí THP provinili? Sdělil jim někdo znění obžaloby? A k trestu ještě jeden citát: Ústava USA - dodatek zvaný Bill of Rights: DODATEK VIII (schválený 15. prosince 1791): "Nesmějí být vyžadovány nadměrné kauce, ukládány nadměrné pokuty nebo kruté a mimořádné tresty" Není toto krutý a nadměrný trest?
Nedomáháme se žádných jiných benefitů, chceme jen prosadit rovnost a spravedlnost a pevně doufáme, že ve světle výše uvedených listin a argumentů v nich uvedených, bude tento jednorázový benefit buď zrušen nebo jak se nám jako obhajobě zdá sociálně spravedlivější, nabídnut všem.
Děkuji za pozornost.
Právě jste si přečetli imaginární (je jen vaše štěstí, že velmi krátkou) obhajobu toho, co se děje - ano, jsme výrobní společnost, ale i výrobní společnost potřebuje ty své THP - stejně jako prsty potřebují ten svůj palec. Jen si zkuste vzít do ruky kladivo a nepoužít u toho palec. Jde to blbě, co? Stejně jako nás příroda vybavila tím vratiprstem, tak výrobní organizace nezbytně potřebuje lidi, kteří budou pracovat hlavou. Máte ten pocit, že bych to měl napsat větším a především ne česky?

Citát tohoto čísla 3/2007

24. října 2007 v 23:33 | Insider |  INSIDER archív 2007
O štěstí: "Doprdele, na světě je deset milionů teroristů a já musím zastřelit toho co má menší nohu než moje sestra" - John McClane (Die Hard)

Jazykový koutek 3/2007

24. října 2007 v 23:31 | Insider
(dnes nefoneticky)
Česky: Jak to sedíš?
Anglicky: Think about your sitting condition
Česky: Prostě to tak musíš udělat!
Anglicky: I am your manager, I gave the order!

Vtip týdne 3/2007

24. října 2007 v 23:30 | Insider |  INSIDER archív 2007
Jeden Evropan vyrůstal jako malý chlapec v Indii, kam jeho rodiče byli vysláni pracovně. Jednou takhle šel Evropan po cestě a uviděl malé slůně, jak špatně našlapuje a všimnul si, že má v tlapě trn. Bylo mu ho líto a tak slůněti trn vyndal. Léta plynula, Evropan se s rodiči vrátil domu a dospěl. Jednou přijel do Evropy velký indický cirkus. Evropan se šel do cirkusu podívat. Seděl v první řadě, kde najednou uviděl slona, který se podobal tomu malému slůněti, kterému kdysi v Indii pomohl. Slon si ho také všimnul, popošel k němu, objal ho chobotem a zdvihl ho do výšky. A potom s ním jebnul o zem. Takže to byl asi jiný slon.

Individuum týdne 3/2007

24. října 2007 v 23:28 | insider |  INSIDER archív 2007
Jméno: neidetifikovaní
Kde je najdete:
zpravidla všude kolem
Vhodný úplatek: cigaretka, vysokozdvižný vozík, případně něco jiného s čím mohou manipulovat, opravovat a ladit…
Zvláštní znamení: umí kouřit na záchodě a hromadí se tu dle Cimrmanova principu hromadění se horníků v šachtě…


Není to škoda...2/2007

24. října 2007 v 23:22 | insider |  INSIDER archív 2007
Není to škoda:
- že někteří naši kolegové, především ti pocházející z jiných kultur, mají tak úžasně znějící emailové adresy a my ne? Vždyť třeba "whiteastro" nebo "booldog" nebo třeba "ahoj0813", "grain", "tycOon", "magnumol", popř. nffbc", to vše před zavináčem a tím zbytkem? Nebyla by to krása, kdyby měl někdo z Úržby email začínající "pracevsehodruhu"? nebo z Toolingu "transformer"? Nebo někdo z Nákupu "blackhole"? Schválně - popřemýšlejte nad tím a vaše návrhy a sny nám napište. My se rádi potom s ostatními podělíme.
- že na Dnech česko-korejské kultury nebude vystupovat někdo, kdo by z vlastních zkušeností ozřejmil, co to vlastně je "korean culture". Ano, myslím přesně tu korejskou kulturu "uřež to větší a pak to tam namlať" popř. "nejprve to postavme a pak uvažujme, co je blbě". Tedy možná že někdo takový tam bude, ale zatím nikoho takového v oficiálním programu nevidím. I když film Golfová hůl, ten by o tom možná mohl být, vždyť k čemu všemu se dá taková hůl použít, že? A i druhý film "Čas", tak ten bude přímo symbolický, protože sami všichni víme, jak dlouho to tady všechno trvá… Takže koho byste nominovali? Kdo bude našim Pí áR vyslancem?
- už je to 50 let, co odstartoval Sputnik, a byť se čekalo, že touhle dobou už budeme někde na Marsu, tak se pomalu chystáme teprve ke druhému kolu návštěv na Měsíci… Máte někoho ve svém okolí, koho byste chtěli poslat jako astronauta (v americké terminologii), kosmonauta (v ruské) či tchajkonauta (v čínské) někam do hlubin vesmíru? Vybereme ty nejoblíbenější a pak můžeme v celozávodním referendu hlasovat…
- že se Vánoce slaví na Slovensku ve stejný den jako u nás (i když se jmenují trochu jinak)? Každopádně až se rozjede náš ještě větší zákazník nedaleko pivovaru, tak už bude po svátcích úplně (vždyť snad kromě Nového roku a Vánoc nemáme se Slovenskem žádné společné svátky). Takže je jasné, že když nepojede jeden, pojede druhý, a my, logicky, pojedem furt…

Vrtá mi hlavou...3/2007

24. října 2007 v 23:21 | insider |  INSIDER archív 2007
Vrtá mi hlavou,
- proč je na přihlášce do Odborového svazu KOVO (hodně špatnou naxeroxovanou kopii se nám podařilo s nasazením vlastního života získat) dotaz na příjmení a jméno dítěte? Tím že se přihlásíte, přihlašujete automaticky i je? Když něco odbory nedovolí, týká se to i nepřihlášených? A bezdětných?